چه غذاهایی باعث افزایش کلسترول و چاق شدن شما می شود؟


اولین چیزی که با شنیدن کلمه کلسترول به ذهن شما خطور می کند چیست؟ البته بیماری قلبی عروقی رایج ترین اصطلاحی است که به ذهن شما خطور می کند. کلسترول در اکثر غذاها وجود دارد. اما معمولاً در خون مخلوط نمی شوند مصرف مقادیر زیاد مواد غذایی حاوی کلسترول مضر باعث تجمع چربی های اشباع شده در رگ های خونی می شود. منجر به بیماری های قلبی و چاقی های مختلف می شود.در این مقاله به معرفی برخی از مواد غذایی خطرناک پر کلسترول که باعث چاقی می شود می پردازیم.

گوشت فرآوری شده

چه غذاهایی باعث افزایش کلسترول و چاق شدن شما می شود؟

گوشت فرآوری شده به غذاهای آماده مانند سوسیس، کالباس و کالباس اطلاق می شود که همیشه توسط پزشکان ممنوع است. بسیاری از این غذاها حاوی کلسترول مضر هستند. و باعث بیماری های قلبی و سرطان های مختلف مانند سرطان روده بزرگ می شود. بنابراین چاقی پس از خوردن این غذاها ظاهر می شود. و باید از مصرف زیاد آن خودداری کنید.

گوشت قرمز

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما گوشت قرمز منبع کامل کلسترول است. که مصرف زیاد آن باعث بیماری قلبی می شود اگر می خواهید کلسترول بد خون خود را کنترل کنید. باید از گوشت قرمز اجتناب کنید. مخصوصا نوع چربی اگر در طول هفته بیش از چند بار گوشت قرمز مصرف می کنید و آن را به شکل فرآوری شده مانند همبرگر می خورید. چاقی به راحتی به سراغ شما می آید.

غذای سرخ شده

چه غذاهایی باعث افزایش کلسترول و چاق شدن شما می شود؟

هر نوع غذایی که در روغن زیاد سرخ شود، کلسترول بالایی دارد. و علاوه بر چاقی همچنین باعث بیماری عروق کرونر قلب می شود. مصرف بیش از حد گوشت و سیب زمینی سرخ کرده می تواند منجر به سطوح بالای چربی ترانس شود. در نتیجه این گونه بیماری ها و دیابت به راحتی وارد بدن می شود. اگر می خواهید با این لیست از تمام فست فودهای خطرناک که کلسترول بالایی دارند آشنا شوید و در مصرف آن زیاده روی نکنید. می توانید مقاله را بخوانید فست فود مجله اسنپ اکسپرس را بخوانید

لبنیات چرب

محصولات لبنی در شرایط عادی بی ضرر هستند. اما اگر از چربی بیش از حد استفاده کنید زیرا چربی های اشباع شده در آنها وجود دارد. اینها می توانند برای سلامت قلب شما مضر باشند و به طور چشمگیری چربی خون شما را افزایش دهند. شما قطعا به سلامت دستگاه گوارش کمک می کنید. اما اگر هنگام غذا خوردن از ماست پرچرب استفاده می کنید. شما در واقع راه را برای ورود چاقی به بدن باز کرده اید.

دسر

منظور از دسر، کیک، بستنی و انواع دسرهایی مانند دونات است که کلسترول بالا و قند اضافی موجود در آن ها باعث ورود چربی های ناسالم و پرکالری به بدن می شود. وقتی از شیرینی و دسر زیاد استفاده می کنید به دیابت و بیماری قلبی و همچنین چاقی مبتلا خواهید شد. علاوه بر این، انواع مختلف سرطان ناشی از استفاده بیش از حد از چنین مواد غذایی است این مواد فاقد مواد مغذی هستند و حاوی ویتامین ها و پروتئین های سالم نیستند.

منبع مجله اسنپ اکسپرس: https://mag.snapp.express

کبد و قلب

چه غذاهایی باعث افزایش کلسترول و چاق شدن شما می شود؟

شاید با خود بگویید که جگر و این گونه غذاها برای بدن بی ضرر هستند. اما آنچه بیش از حد مصرف می شود قطعاً تأثیر منفی روی شما خواهد داشت. درست است که کبد سرشار از کلسترول و مواد مغذی است. همچنین حاوی مقدار زیادی ویتامین، آهن و روی است. اما این کلسترول برای افرادی که مستعد چاقی هستند و کسانی که در معرض خطر بالای بیماری قلبی هستند خطرناک است. فرض کنید جگر و قلوه می خورید. وعده های غذایی در طول هفته چنین غذاهایی مقدار زیادی کلسترول را وارد بدن می کنند. و چاقی وعده های غذایی کوچک هستند که به دست خواهید آورد