چهار ستون والدین – بنیاد همه والدین بزرگ

چهار چی؟

بنابراین، احتمالاً تعجب می کنید که منظور من از ستون ها چیست. یک ستون بخشی حیاتی از یک ساختار – یا، در مورد ما، یک فرد – است که پشتیبانی و ثبات را فراهم می کند. ستون‌های ضعیف یا ضعیف باعث بی‌ثباتی شما می‌شوند و در نهایت منجر به فروپاشی می‌شوند.

در هر زمینه ای از زندگی، ستون هایی وجود دارد که اگر به آنها متعهد باشید و برای تقویت و تعادل هر یک سخت تلاش کنید، به شما کمک می کند تا موفق شوید.

اجازه بدهید چند مثال برایتان بیاورم:

به زمانی که در مدرسه بودید فکر کنید. بهترین دانش آموزان همیشه چه چیزی مشترک داشتند؟ معمولاً در ردیف اول کلاس می‌نشستند، ساعت‌ها بعد از مدرسه در کتابخانه می‌ماندند و یک هفته قبل برای امتحان درس می‌خواندند.

آنها سعی نکردند که فقط “به راه بیفتند”. در عوض، آن‌ها تصمیم گرفتند بهترین دانش‌آموزی باشند که می‌توانستند باشند، همیشه سخت‌کوش‌ترین کارگران بودند و هرگز راه آسان را انتخاب نکردند.

ارکان ورزش چطور؟ شما باید تمرین کنید و از نظر جسمی، عاطفی و ذهنی بسیار ماهر شوید. اگر ورزشکاری مهارت های بدنی بالایی داشته باشد اما تحت فشار پژمرده شود، هرگز در ورزش خود عالی نخواهد بود.

چه چیزی تایگر وودز و مایکل جردن را اینقدر خوب می کند؟ فقط استعدادهای فیزیکی آنها نیست. در عوض، این روشی است که آنها از نظر ذهنی و عاطفی خود را در موقعیت‌های سخت مدیریت می‌کنند. آنها سال‌ها خودشان را تمرین کرده‌اند، زیرا تصمیم گرفتند بهترین ورزشکار باشند، همیشه سخت‌ترین کار را انجام دادند و هرگز راه آسان را انتخاب نکردند.

ارکان کاهش وزن؟ هرکسی که یک رژیم غذایی خاص را امتحان کرده است، می‌داند که این رژیم در درازمدت جواب نمی‌دهد – به همان اندازه که همه آن «متخصصان رژیم غذایی و تناسب اندام» می‌خواهند که خلاف آن را باور کنید. برای کاهش وزن دائمی باید درست غذا بخورید، ورزش های قلبی عروقی و تمرینات قدرتی انجام دهید.

از دست دادن هر یک از این موارد باعث شکست شما می شود. شما می توانید 8 ساعت در روز ورزش کنید، اما اگر کالری بیشتری مصرف کنید، وزن کم نمی کنید. بنابراین باید یک بار برای همیشه تصمیم بگیرید که به دست آورید و سالم بمانید، سخت تلاش کنید و هرگز راه آسان را انتخاب نکنید.

آیا شروع به دیدن یک الگو در اینجا کرده اید؟ برای عالی بودن در هر کاری باید:

o تصمیم بگیرید که می خواهید عالی باشید

o خودتان را وقف صرف وقت و تلاش کنید

o هرگز گوشه ها را کوتاه نکنید و به دنبال راه آسان نباشید

این چه ربطی به والدین دارد؟

فرزندپروری به اندازه هر چیز دیگری – و گاهی اوقات بیشتر – به کار نیاز دارد. شما باید به اندازه بهترین گلف باز یا باهوش ترین دانش آموز سخت کار کنید. نمی توانید انتظار داشته باشید که آسان باشد. شما باید به طور مداوم یاد بگیرید و برای تقویت و تعادل چهار رکن تربیتی وقت بگذارید. تنها در این صورت است که خواهید فهمید واقعاً فرزندپروری عالی چیست.

پس آیا به اندازه کافی این را به زمین زده ام؟ آیا روشن کرده ام که عالی بودن زمان و تلاش می خواهد؟ که آسان نخواهد بود؟

بگذارید هر یک از چهار ستون را توضیح دهم تا بدانید دقیقاً باید چه کاری انجام دهید. همه اینها به یک اندازه مهم هستند و تا زمانی که در هر چهار زمینه متعادل نشوید، پتانسیل خود را درک خواهید کرد زیرا تکیه دادن بیش از حد به یکی باعث فروپاشی شما می شود.

ستون 1: جلوگیری از الگو

این ستون، که به عنوان «خانواده اصلی شما» نیز شناخته می‌شود، شامل تاریخچه خانوادگی، سنت‌های خانوادگی شما که می‌خواهید ادامه دهید (یا آن‌هایی که انجام نمی‌دهید) و مهم‌تر از همه نحوه تربیت والدینتان از شما است.

در هر جنبه ای از زندگی، شما فقط می توانید کارهایی را انجام دهید که می دانید. نمی توان از شما انتظار داشت کاری را انجام دهید که هرگز یاد نگرفته اید، و این می تواند بسیار خطرناک باشد اگر والدینی داشته باشید که منفی باف هستند، شما را دوست ندارند یا شما را رها کرده اند. اگر بیشتر چیزهایی که به شما یاد دادند منفی بود، بیشتر چیزهایی که به فرزندانتان می‌آموزید نیز منفی خواهند بود – مگر اینکه تغییری ایجاد کنید.

اما خیلی به والدین خود سخت نگیرید، زیرا احتمال دارد که والدین آنها با آنها رفتار مشابهی داشته باشند و والدین والدین آنها و غیره نیز همین کار را کردند. این همان الگوی منفی فرزندپروری است که باید از ادامه آن جلوگیری کنید. شما نمی خواهید فرزندانتان همان تجربیات منفی را داشته باشند که شما داشتید.

طلاق، اعتیاد به الکل و انواع مختلف سوء استفاده از نمونه‌های افراطی از الگوهای منفی هستند که در طول نسل‌ها منتقل می‌شوند. مال شما ممکن است آنقدر افراطی نباشد. در عوض، شاید کمبود شفقت، محبت یا عشق بود. ممکن است والدینتان همیشه از شما توقع زیادی داشته باشند و هیچ کاری که انجام داده اید به اندازه کافی خوب نبوده است. هر چه باشد – اگر آسیب زا یا منفی باشد – باید متوقف شود.

بیشتر مسائل خانوادگی که من روزانه با آنها سر و کار دارم، مشکلات بچه ها نیست. در عوض، والدین نیازهای برآورده نشده ای از گذشته خود دارند که آنها آگاهانه (آنها می دانند که این کار را انجام می دهند) یا ناخودآگاه (آنها متوجه نمی شوند که این کار را انجام می دهند) به فرزندان خود فرافکنی می کنند. بنابراین، نحوه تربیت والدینتان از شما چیزی است که باید به آن توجه کنید، زیرا وقتی شروع به صلح با گذشته خود کردید، می توانید از نظر عاطفی در دسترس فرزندان خود باشید.

اکثر والدینی که من با آنها روبرو شده ام به طور کامل از این موضوع صرف نظر می کنند. چرا؟ زیرا اینها می توانند مسائل سخت و گاهی بسیار دردناک باشند. اگر والدینتان از نظر جسمی یا عاطفی به شما صدمه زدند، اگر در جوانی طلاق گرفتند یا اعتقادات متفاوتی نسبت به آنها دارید، ممکن است بازگشت و رویارویی با آن برای شما بسیار سخت باشد. این طبیعی است، اما می تواند بسیار خطرناک نیز باشد. بنابراین باید یاد بگیرید که گذشته خود را بپذیرید و از الگوهای منفی فرزندپروری قبل از آسیب رساندن به فرزندانتان جلوگیری کنید.

ستون 2: فرهنگ را تسخیر کنید

زمانه به سرعت در حال تغییر است و شما باید درک کنید که به عنوان والدین با چه چیزی روبرو هستید. در حال حاضر حواس پرتی، وسوسه ها و تأثیرات بیشتری نسبت به دوران کودکی شما وجود دارد و باید از آنها آگاه باشید.

در اینجا چند سوال آسان برای شما در مورد فرهنگی که فرزندانتان در حال حاضر در آن زندگی می کنند وجود دارد تا ببینید واقعاً چقدر “در آگاهی” هستید. (برای دریافت پاسخ به پایین این بخش مراجعه کنید.)

1. یک نوجوان معمولی در روز و یک ستاره پاپ در شب کیست؟

2. اگر کسی شما را “پوک بزند” چه کار می کنید؟

3. تروی بولتون کیست؟

4. تام کیست؟ و آیا با او دوست هستید؟

خب چکار کردی؟ آیا همه یا بیشتر آنها را درست فهمیدید؟ امیدواریم این کار را کرده باشید زیرا اگر فرزندان شما به سن کافی برای رفتن به مدرسه، دسترسی به تلویزیون یا کامپیوتر، باید بتوانید به آنها پاسخ دهید. زیرا من تضمین می کنم که حتی اگر شما این پاسخ ها را نمی دانید – آنها می دانند.

کودکان تأثیرات بسیاری در فرهنگ امروزی دارند. رابطه جنسی، مواد مخدر و خشونت در همه جا وجود دارد – در اینترنت، تلویزیون، فیلم ها و بازی های ویدئویی – و همه آنها به طرز باورنکردنی بر ذهن جوانان تأثیرگذار هستند.

آیا به فرزندان خود اجازه می‌دهید بدون نظارت وارد اینترنت شوند؟ چه زمانی باید به آنها اجازه داد که شروع به تماشای فیلم های دارای رتبه PG-13 یا R کنند؟ کدام شبکه های تلویزیونی خوب هستند و کدام یک باید تحت نظارت یا ممنوعیت قرار گیرند؟ اینها چند مورد از مسائلی است که باید به آنها رسیدگی کنید.

همیشه تأثیر جدیدی در بیرون وجود خواهد داشت – بنابراین باید با فرهنگ همگام باشید تا بتوانید آماده بمانید.

پاسخ ها:

1. مایلی سایرس/هانا مونتانا 2. شما در فیس بوک هستید. (فیس بوک چیست؟ شما بیشتر از آنچه فکر می کردم به کمک نیاز دارید.) 3. او ستاره دبیرستان موزیکال دیزنی است. 4. تام یکی از بنیانگذاران Myspace.com است و در حال حاضر 225,916,857 دوست آنلاین دارد – بله که بیش از 225 میلیون نفر و در حال افزایش است.

ستون 3: آموزش ابزارها

این چیزی است که شما دائماً به دنبال آن هستید – چیزی که می توانید برای رفع مشکلات والدین خود از آن استفاده کنید. این ابزارها مهم هستند و شما باید تا جایی که می توانید بیشتر یاد بگیرید تا برای هر موقعیتی که ممکن است با آن روبرو شوید آماده باشید. اما مهمتر از آن، باید یاد بگیرید که چه زمانی و چگونه از این ابزارها به درستی استفاده کنید، زیرا ابزارهای فرزندپروری خوب در صورت استفاده نادرست ارزشی ندارند.

به عنوان مثال، اقدامات مختلف در موقعیت های مختلف کار می کنند. تایم اوت ممکن است برای یک کودک خاص در یک موقعیت خاص کار کند، اما برای سایر کودکان یا موقعیت ها نه. سلب امتیازات می تواند برای یکی از بچه ها عالی باشد اما برای دیگری نه. و چه مدت آنها را می گیرید؟ یک روز؟ یک هفته؟ همه این اقدامات نشان داده شده است که در صورت استفاده صحیح کار می کنند.

بنابراین باید یاد بگیرید که چه زمانی از چه چیزی استفاده کنید تا بهترین پاسخ را از کودک خود دریافت کنید. شما به یک کوله کامل از ترفندهای فرزندپروری نیاز دارید. شما نمی توانید فقط یک پدر و مادر اسب با یک ترفند باشید. گاهی اوقات باید بدانید که آیا فرزندان خود را فریب دهید یا رفتار کنید. خیلی زیاد؟ بله، من اینطور فکر کردم، اما شما متوجه منظور من شدید.

این ابزارها باید حول سه حوزه کلیدی متمرکز شوند: توانمندسازی، انضباط و تنبیه. (انضباط و تنبیه یکسان نیستند)

توانمندسازی: ابزاری برای تربیت کودکانی که می توانند از خود مراقبت کنند – از نظر جسمی، روحی، عاطفی، ذهنی، جنسی، اقتصادی، اجتماعی و هر کلمه دیگری که به -ally ختم می شود.

نظم و انضباط: ابزاری برای تقویت رفتارهای خوب، توقف رفتارهای بد و آموزش به فرزندتان که چگونه صادق و محترم باشد.

تنبیه: این بخشی از نظم و انضباط است، اما زمینه ای است که می تواند بسیار گیج کننده باشد. بنابراین جزئیات بیشتر در مورد تکنیک‌های تنبیهی مؤثر که برای متوقف کردن رفتارهای بد استفاده می‌شوند ضروری است. به کلمه «موثر» توجه کنید زیرا بسیاری از تکنیک‌های تنبیهی که ممکن است استفاده کنید می‌توانند بی‌اثر باشند و حتی رفتار بد را تقویت کنند.

ستون 4: شخصیت را پرورش دهید

شما نسبت به فرزندان خود و به طور کلی جامعه موظف هستید که فرزندانی با شخصیت و ارزش های خوب تربیت کنید. این مسئولیت شماست که آنها را مثبت، شاد و دلسوز تربیت کنید. اکنون دنیا پر از خشم، نفرت و منفی‌بافی است که این کار سخت خواهد بود، اما شما باید این کار را انجام دهید. زیرا، هر چقدر هم که ممکن است کلیشه ای به نظر برسد، ما باید جهان را به مکانی بهتر تبدیل کنیم – یک نسل در یک زمان.

بنابراین چطور اینکار انجام میدی؟ شما باید الگوی خوبی باشید و به فرزندان خود نحوه رفتار صحیح را بیاموزید. چند نمونه عبارتند از:

o به پسران خود بیاموزید که چگونه به دختران احترام بگذارند.

o به دختران خود بیاموزید که چگونه برای بدن خود ارزش قائل شوند.

o داوطلبانه زمان و پول را برای افراد کم شانس اختصاص دهید.

o رشد معنوی یا مذهبی داشته باشید.

ایجاد فرزندی با شخصیت در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری مهم است. با این حال، خبر خوب این است که اگر رهبری کنید، آنها را دنبال خواهند کرد.

چرا شما پدر و مادر بزرگی نیستید؟

“من بهتر بودم اما وقت ندارم.”

“من همه کارها را یاد می گرفتم، اما پولی برای خرید آن همه کتاب ندارم.”

من بیشتر تلاش خواهم کرد، اما به هر حال بچه‌هایم به من گوش نمی‌دهند.»

شما می توانید هر بهانه ای را که بخواهید بیاورید، اما تنها دلیلی که باعث می شود آن پدر و مادری که همیشه آرزویش را داشته اید نباشید این است که:

تو انتخاب کردی که نباشی

ساده است. مهم نیست که اطرافیان شما چه کار می کنند یا در موقعیتی که در آن هستید – اگر بخواهید می توانید پدر و مادر بزرگی شوید. این کاملا به شما بستگی دارد.

شما باید متعهد شوید که چهار ستون والدین را ایجاد و متعادل کنید تا بتوانید به عنوان والدین رشد کنید. به جستجوی ایده‌های جدید «انقلابی» نپردازید، زیرا بدون پشتیبان‌های محکم در اطراف شما، ابزار یا تکنیک جدید «شگفت‌انگیز» هرگز موفق نخواهد شد.

آنها ممکن است به اندازه برخی از ایده های موجود جذاب یا جالب نباشند، اما کار می کنند. شما هرگز نباید به عنوان والدین احساس “گم شدن” کنید. شما همیشه باید یک گزینه داشته باشید و این ستون ها آن را به شما می دهند.

پس آماده ای؟

زمان آن فرا رسیده است که تغییری ایجاد کنید – یک تغییر واقعی و پایدار در والدین خود. شما باید همین الان تصمیم بگیرید که دیگر هرگز به دنبال راه آسانی نخواهید بود و خود را وقف سخت کار کردن، یادگیری و تکمیل چهار ستون والدین کنید.

شما باید 100% متعهد باشید زیرا این کار مستلزم زمان و تلاش است. آسان نخواهد بود – اما هیچ چیز ارزشمندی وجود ندارد. این یک راه حل سریع برای مشکلات شما نیست، اما تنها راه ایجاد یک تغییر پایدار است.