چهار اولویت کاری قوه مجریه برای رشد اقتصادی کشور/ مبارزه با فساد و پاکیزگی سیزدهمین شاخص مهم دولت است.


گروه سیاسی رویال نیوز: آیت الله «سید ابراهیم رئیسی» امروز چهارشنبه در جلسه کمیته دولت گفت: همه نهادها و دستگاه‌ها باید با هدف افزایش کارایی دولت و دستیابی به رشد اقتصادی به دنبال بهبود عملکرد باشند. و هیچ نهادی نباید خود را از این مسئولیت مستثنی بداند.

رئیس جمهور رشد اقتصادی را وابسته به افزایش سرمایه گذاری و افزایش بهره وری می داند. و الزام رئیس سازمان اداری و استخدامی به ارائه گزارش از فعالیت های سازمان بهره وری در راستای ارتقای بهره وری داخلی.

آیت الله رئیسی اقتصاد کشور را مهمترین خواسته مقام معظم رهبری از دولت سیزدهم برشمرد و با تاکید بر لزوم مهار تورم در کشور، گفت: نباید این کار را کرد و فعالیت های تورمی توسط نهادهای مختلف انجام می شود.

وی رونق اشتغال را یکی دیگر از ماموریت های کلیدی دولت عنوان کرد و گفت: ایجاد اشتغال واقعی و پایدار از سرلوحه های برجسته رهبران، شعار سال، واجبات قانون و موعود دولت مردمی است. که هر نهادی باید با احساس مسئولیت دنبال کند

«کنترل فعالیت‌های غیرمولد بانک‌ها و جلوگیری از بانک‌ها» و «تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی» از دیگر مواردی بود که رئیس‌جمهور به آن پرداخت و به رئیس و وزیر بانک مرکزی محول شد و پیگیری‌های وزارت صنعت.

در سخنرانی دیگری رئیس جمهور راه اندازی 1500 واحد اقتصادی در سال گذشته را مژده و آرزوی خیر برای مردم می داند. و با تاکید بر تداوم روند تحریک واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور، لزوم اطلاع رسانی و تبیین این دستاورد را برای افکار عمومی ضروری دانست.

آیت الله رئیسی با اشاره به اهمیت زیارت اربعین از زحمات و تلاش های دستگاه ها در خدمت رسانی به زائران حرم قدردانی کرد و گفت: اربعین یک حرکت جهانی است، بسیار مهم است که برکات فراوانی دارد بنابراین هر دستگاهی هر کاری که در توان دارد انجام می دهد. . برای تسهیل زیارت و خدمت

وی همچنین به گزارش های دریافتی از دغدغه ها و مشکلات زائران ابائین در حوزه حمل و نقل اشاره کرد. و از مسئولان وزارت کشور و وزارت راه خواست تا تامین خودروهایی را که زائران باید با آنها همکاری کنند در اولویت قرار دهند. با سایر آژانس ها تا زائران بدون مشکل تردد کنند

در بخشی دیگر از سخنرانی رئیس جمهور مبارزه با فساد و نظافت را مهم ترین رویکرد و جنبه دولت سیزدهم دانست و از اقدامات انجام شده در سال گذشته برای مقابله با فساد و زدودن تریبون های فساد از «فساد آنها» نام برد. ساختار حکومت تاکید بر همکاران دولتی برای حفاظت اعتبار دولت و برای جلوگیری از حمله متهم عملکرد اطرافیان و افراد تحت مدیریت باید به دقت رصد شود.