چرا نباید سبک حجاب را رعایت کنیم؟!


رویال نیوز Society: صفحات رنگ آمیزی الگوهای حجاب امروز زندگی بسیاری از مردم را تیره کرده است. علاوه بر این که اصول حجاب و عفاف را به حاشیه برده اند. آنها تأثیر مخربی بر ذهن بینندگان و جامعه می گذارند. در نگاه اول ممکن است صفحات رنگارنگ و جذاب مرتبط با حجاب را مشاهده کنید. اما این صفحه به تدریج باورهای خود را تغییر دهید

این زندگی شما را به چالش می کشد و اعتماد به نفس شما را به جایی می رساند که ممکن است حسرت زندگی ای را که سبک حجاب همیشه نشان می دهد را از دست بدهید! برای این منظور بینندگان فارس کمپینی به نام سبک های حجاب ایجاد کردم فرهنگ سازی حجاب چه تاثیری دارد؟ پس از انتشار چندین گزارش ثبت نام شد. به سراغ حجت السلام برمایی، کارشناس خانواده رفتیم تا درباره برخی از آثار مخرب سبک حجاب بر زندگی مخاطبانش صحبت کنیم.

من می گویم سبک های حجاب ناخودآگاه روی زندگی ما تاثیر می گذارد. تا از تأثیر و تأثیر آن بر زندگی خود آگاه نشویم. اما بعد از مدتی دیدیم که زندگی مان رنگ و بوی عکس هایی که حجاب استایل بیان کرده به خود گرفته است. درست مثل خیلی سال پیش پوشیدن عبای در بین افراد محجبه رایج نیست. و ترجیح می دهند چادر بزنند. اما عبای به تدریج چادر را تعویض کنید

این به خاطر سبک حجاب است که به ما الهام می بخشد. برخی از بینندگان این تأثیر را بیشتر دارند. و تمام زندگی آنها تحت تأثیر چهره سبک حجاب بود. وقتی به آنها توصیه می شود که این صفحات را برای زندگی سالم دنبال نکنند. آنها ناراضی بودند و گفتند که این صفحات زندگی آنها را بهتر کرده است. در حالی که واقعیت چیز دیگری است و ظاهر حجاب را با باطن زندگی خودشان مقایسه می کنند. حالا می خواهیم نظر شما را در مورد اینکه چرا نباید برخی از صفحات حجاب را دنبال کنیم بدانیم! سبک حجاب چه تاثیری بر زندگی ما دارد!

حجت السلام برمئی در پاسخ به این پرسش ها گفت: اشکال دانستن و ندانستن حجاب سه مخاطره اجتماعی بزرگ را متوجه جامعه می کند. اولین آسیب ذائقه مردم است. سبک های حجاب سلایق شخصی افراد را زیر پا می گذارد و آنها را نسبت به جان و مال خود احساس حقارت می کند. زمانی که بدون توجه به شرایط اجتماعی هر روز با یک رنگ و یک لباس جلوی دوربین بودم. بدون توجه به شرایط اقتصادی خطر اجتماعی و آرزو من با نشان دادن سبک زندگی مرفه به شنوندگانم احساس حقارت کردم.

سبک حجاب ذائقه مردم را تغییر داد. آنها لباس و استایل را به آنها توصیه می کنند و به طور رسمی به آنها می گویند چه بپوشند و چه نپوشند! این شما را زیبا می کند و شما را زشت می کند. این رنگ با این رنگ مطابقت دارد. اما نه این رنگ! بهتره اینجوری عکس بگیری…

الگوهای حجاب نگرانی مردم را تغییر می دهد و هماهنگی را برای آنها بسیار مهم جلوه می دهد، بنابراین حتی مذهبی های ما که تا دیروز با لباس های خوش پوش سعی در حفظ حریم خصوصی و حجاب داشتند، اکنون به رنگ جوراب و روسری خود علاقه دارید؟ هماهنگی با یکدیگر در واقع جزئیات زندگی برای افراد بسیار مهم است. و سلیقه آنها متنوع است. تا اینکه سه اتفاق ساده اما مهم در ذهنشان می افتد اول اینکه خیلی از خودشان دست می کشند و از داشته هایشان بدشان می آید دوم اعتماد به نفسشان در انتخاب هایشان. و سوم آنها هیچ رضایت و شادی در زندگی ندارند.

ارزشش را ندارد!

حجت الاسلام برمایی به حجاب استایلز گفت: می دانم وقتی از فضای کافی شاپ و قهوه ای که سفارش می دهید عکس می گیرید. شما در واقع از روی صحنه ای از زندگی خود بازی می کنید. و بعد از آن تو پاها و انگشترتو نشون میدی چون بعد از این به عنوان مخاطب شما نه از چای تلخم نه از چای عسلی لذت نخواهم برد! فقط به این دلیل که تصویری که پست می‌کنید ارزش شرح دادن را ندارد، در صورت وجود، بینندگان شما تضاد ایده‌ها و تصاویر را تجربه خواهند کرد. مهمتر از آن، این رفتار شما را آزار نمی دهد، روی شنونده تأثیر می گذارد و من دوست دارم شنونده احساس عقب ماندگی کند. این لایک بی ارزشه به سبک حجاب باید بدانید که مخاطبی دارید که شما را با حسادت دوست دارد. و چشم های کسی از روی میل به تو نگاه می کند. نه فقط برای ایده گرفتن! پس به دل مردم توجه کن و خودت را دست کم نگیر.»

آن سبک حجاب را به تماشاگران باد!

این کارشناس خانواده آسیب های دیگری را ذکر کرد. ناشی از سبک های حجاب در جامعه: «آسیب دوم خطای ادراک شده است. خطای شناختی که صفحه شما برای مخاطبان ایجاد می کند موضوع بسیار عمیق و جالبی است. جالب است چون شما از آن خبر ندارید.

کسانی که هرگز اوقات خوشی را سپری نکرده اند و به صفحه وب شما معتاد هستند دچار خطای فکری هستند. فقط کسانی که با تأسف صفحه شما را مشاهده می کنند دارای خطاهای شناختی هستند. و این خطای شناختی روی مخاطب تاثیر می گذارد. حجاب برای شما هیجان انگیز نیست. مهم این است که شما چقدر تاثیرگذار هستید و چه اعتقادی در مورد دختران جوان در جامعه دارید.دختران 13 یا 14 ساله که اتفاقا رنگ ها و لعاب ها را دوست دارند.

شما از فیلترها برای پوشاندن لکه های صورت خود استفاده می کنید و از فیلترها برای برجسته کردن رنگ شال استفاده می کنید. اما این فیلتر دروغ است. در معامله غش کرد آیا تا به حال پرسیده اید که چند درصد از افرادی که از شما خرید می کنند راضی هستند؟ چرا فقط به خاطر حجاب از شما خرید می کنند!

اگر واقعاً این جسارت را در خود یک حجاب شیک می بینید. مخاطبان خود را در صفحه وب خود به طور طبیعی و مطابق با سؤالات خاصی که از نظر روانشناسی بررسی و ارزیابی می شوند، ارزیابی کنید. از آنها بپرسید که پست های شما چگونه بر رفتار آنها تأثیر می گذارد! چه باورهایی در آنها ساخته می شود و نتیجه این رفتارها رضایت و رضایت یا سرخوردگی و خود خواری است! شما مسئول باورهایی هستید که به مخاطبان خود می دهید.

شاید یکی از اشتباهات شناختی که امروزه شاهد آن هستیم، پوشش الگوی حجاب باشد. حجابی که به صورت حجاب به حاضرین ارائه می شود. اما در بیشتر موارد با فلسفه حجاب همخوانی ندارد. حجاب رنگارنگ که به گفته حجت السلام برمئی برای دختران نوجوان بسیار جذاب است. و آنها را به پیروی از سبک حجاب تشویق کنید.

طایفه بزرگترین قربانی صفحات رنگ آمیزی سبک حجاب.

حجت السلام برمئی با بیان اینکه «سومین آسیب بسیار مهم این است که الگوی حجاب تأثیر زیادی بر مشکلات خانواده های ایرانی دارد.» حجاب را به آنها نشان دادند و از آنها خواستند که از این پس مانند این زن لباس بپوشند، حرف بزنند و آراسته شوند. بر. یا برخی از مردان می گویند که زن پس از حجاب تنها به خارج از کشور سفر می کند.

همسرانشان اصرار داشتند که تنها به خارج از کشور بروند و سبکی مستقل مانند حجاب داشته باشند، گاهی این اختلافات و چالش ها باعث طلاق خانواده ها شده است، حجت اسلام برمئی با تکان دادن سر به تایید گفت: همانطور که گفتم: حجاب تاثیر زیادی در خانواده های ایرانی دارد. اما سعی کنید مثبت باشید نه منفی!» وقتی صحبت از نوع زنی می شود که تا آخر عمر انتخاب می کنید؟! چه معیارهایی باید باشد این دختر باید چه شکلی باشه! به دنبال چه شخصیت و جذابیت اجتماعی هستید؟ رفتارش چیه؟!

خاستگاه سلایق، معیارها و الگوها بسیار جالب است. از انتخاب خانواده و مجرد، به صفحه شما و آنچه به مخاطبان خود نشان می دهید بسیار نزدیک است. مذهبی نیست خیلی زرق و برق دار نیست گاهی چادر به سر می کند. وقتی نمونه ای از این بچه را خواستم موبایلش را در آورد و حدود 10 چهره با حجاب را به من نشان داد! سبک حجاب به دلیل تنوع، تصاویر و انواع پوشش ها در ضمیر ناخودآگاه مخاطب ایجاد تصویر می کند. و این تصویر ملاک انتخاب مردم شد. یا مثلا دخترا میگن من دوست پسر جدی ندارم.

پسرها درک درستی از زنانگی ندارند. وقتی در مورد زنانگی با این زن در مربیگری صحبت می کنم. می دانم که توهم کاذب را گرفتی اینها منحصراً از صفحه و زنان هستند! وقتی صفحه آن زن را چک کردم، متوجه شدم که این شخص بارها شکست خورده و در زندگی موفق نبوده است.»

کارشناسان مذهبی در مورد سبک های حجاب در زیر می گویند: «مواظب اینها باشید چون حجاب هستید. فراموش نکنید وقتی با مفهوم حجاب کار می کنید سبک شما را می پذیریم. مراقب باشید این ارزش ها را فدای اقتصاد خود نکنید!»