چرا مردم از پشت به شما خنجر می زنند + چگونه با آن برخورد کنید


در دبیرستان به فنلاند مهاجرت کرد.

آیا تا به حال از پشت ضربه خورده اید؟ ممکن است تعجب کنید که چرا افرادی که فکر می کردید به آنها اهمیت می دهند اینقدر به شما صدمه می زنند. چه دوستان اعضای خانواده یا همکاران ما می توانیم به شما کمک کنیم تا بفهمید چه اتفاقی دارد می افتد. ما پاسخ هایی به رایج ترین دلایلی که افراد از پشت خنجر می زنند، داریم.

از پشت ضربه خورده است

خنجر پشت سر چیست؟

خنجر زدن از پشت برای شما خوب است اما در خفا شما را تضعیف می کند.

آن شخص ممکن است یک چیز به شما بگوید، مثلاً وانمود کند که به شما اهمیت می دهد. اما بعد چیزی کاملاً متفاوت از طرف مقابل بگویید.در موارد دیگر ممکن است فرد در مورد شما شایعه و دروغ بسازد تا شما را بد جلوه دهد. ممکن است این شخص را به عنوان یک دوست یا محرم بشناسید. اما آنها بسیار غیر قابل اعتماد هستند.

خیانتی که زمانی رخ می دهد که کسی به شما خنجر بزند، می تواند به عزت نفس شما آسیب برساند و باعث شود به خودتان شک کنید، اما این تقصیر شما نیست.

چرا مردم از پشت خنجر می زنند؟

1. این افراد تمایل دارند نسبت به شما احساس ناامنی یا حسادت کنند.

آنها می خواهند به شما احساس بدی بدهند تا احساس بهتری داشته باشید. ممکن است زندگی خوبی داشته باشید یا کاری را انجام داده باشید.

دوست شما ممکن است شایعاتی را منتشر کند که شما در مورد همسفر خود بد صحبت می کنید زیرا آنها از اینکه شما یکدیگر را دوست دارید حسادت می کنند.

همکاران ممکن است اعتبار ایده شما را بدزدند، زیرا حسادت می‌کنند که از رئیس‌تان این همه تعریف و تمجید دریافت می‌کنید.

خواهرتان ممکن است به مادرتان بگوید که از هدایای کریسمس متنفرید زیرا فکر می‌کند هدایای شما بهتر از او است.

2. ممکن است بی وقفه تلاش کنند تا شما را به عقب برگردانند.

افراد لجباز تمایل دارند مستقیماً با مشکلات به سراغ شما نیایند. آنها راه های منفعلانه ای برای کنترل احساسات خود پیدا خواهند کرد.در برخی موارد ممکن است طوری رفتار کنند که انگار همه چیز در اطراف شما خوب است. اما پشت سرت در موردت بد حرف میزنه

شاید دوستتان از اینکه برنامه‌هایتان را برای معاشرت با او تغییر نداده‌اید ناراحت است. به جای اینکه به شما بگویند چه احساسی دارند ممکن است به دوستان خود بگویند همه می گویند فکر می کنید از حلقه دوستان خود بزرگ شده اید و سعی می کنید دوستان جدیدی پیدا کنید.

به همین ترتیب فرض کنید دوست دخترتان از شما ناراحت است زیرا فکر می کند به اندازه کافی به او پیام نمی دهید. بهتر است در مورد انتظارات او با شما صحبت کنیم. اما آنها ممکن است انتخاب کنند که با تهاجمی به مردم بگویند که برایتان مهم نیست و برای آنها ارزش قائل هستید.

3. آنها ممکن است به دنبال اقتدار، به رسمیت شناختن یا لطف باشند.

خنجر زدن از پشت اغلب از طرف خودتان انجام می شود. بنابراین ممکن است این فرد پیشرفت شما را مختل کند در برخی موارد ممکن است موفق شوند. با این حال، حداقل در کوتاه مدت، آن شخص نه تنها به شما علاقه مند خواهد شد. بنابراین مردم بالاخره خود واقعی خود را خواهند دید.

همکاران شما ممکن است به دروغ بگویند که شما زمان زیادی را برای کار کردن تلف می کنید زیرا امیدوارند ارتقا پیدا کنند.

اعضای سمی خانواده ممکن است به دیگران دروغ بگویند که چرا با آنها صحبت نمی کنید تا همه برای آنها و شما احساس تأسف کنند.

دوست شما ممکن است پشت سر شما ناپدید شود و مرکز حلقه دوستان شما شود.

4. خنجرها ممکن است دوست داشته باشند به دیگران صدمه بزنند.

برخی از افراد به دلیل اینکه می خواستند در مرکز توجه قرار گیرند، به دیگران چاقو زدند. بسیاری اوقات این افراد خودشیفته هستند. آنها دوست دارند وقتی مردم فکر می کنند آنها عالی هستند، احساس بدی در شما ایجاد کنند. دیدن این نوع خیانت بسیار دردناک بود. و تقصیر تو نیست

فرض کنید دوست شما خودشیفته است و به خاطر داشتن دوست پسر از شما دلخور است. او ممکن است به همسفرتان بگوید که به او توهین می کنید زیرا او در رابطه نیست. این همکار فکر می کند شما آدم بدی هستید و از دوستی که به شما چاقو زده است حمایت می کند.

خنجر زدن خانواده

1. خواهر و برادر ممکن است به دلیل رقابت یا حسادت از پشت خنجر بزنند.

رقابت خواهر و برادر بسیار رایج است. متأسفانه، ممکن است خواهر و برادرهایی داشته باشید که بخواهند احساس بدی در شما ایجاد کنند تا احساس بهتری داشته باشید. آگاهی از این رفتار مفید است تا بتوانید در آینده مراقب آن باشید.

خواهر شما ممکن است حسادت کند که کار شما بهتر از او است. او به همه اعضای خانواده گفت که شما این شغل را پیدا کردید زیرا کسی را در آنجا می‌شناسید.

برادر شما ممکن است حسادت کند که شما به تازگی به خانه جدیدی نقل مکان کرده اید. او به شما می گوید که این خانه را دوست دارد. اما بعد از آن به دیگران گفتم. در خانواده شما که خانه شما کوچک است و مشکلات کپک مانند دارد

2. خنجر زدن از پشت در خانواده های مختلط به دلیل عصبانیت و سردرگمی رایج است.

طبیعی است که کودکان در خانواده های مرکب از تغییرات خانواده ناراحت یا نامطمئن باشند. به خصوص در ابتدا در برخی موارد ممکن است برای کنترل خلق و خوی خود علیه خانواده رضاعی خود اقدام کنند در این موارد ارتباط خوب و حمایت والدین می تواند به اتحاد خانواده کمک کند.

فرزندخوانده شما ممکن است به شما بگوید که ناهار خورده است و گرسنه نیست اما به والدین خود می گویند که شما از دادن ناهار به آنها خودداری می کنید.

شاید بهتر باشد با یک خانواده درمانگر کار کنید که می تواند به شما کمک کند تا احساسات خود را به اشتراک بگذارید و همه چیز را حل کنید. از دیدگاه یکدیگر

3. خودشیفته ها گاهی اوقات به خود خنجر می زنند تا ظاهر بهتری داشته باشند.

برخی از اعضای خانواده ممکن است از رفتار خنجر زن خودشیفته حمایت کنند. زیرا آنها فقط دیدگاه خودشیفته را در مورد موقعیت درک می کنند. یک خودشیفته تمایل زیادی به توجه و تمجید از افرادی دارد که برای او مفید هستند. و این افراد در کنار آنها هستند، به عنوان یک قربانی، سخت است که مردم داستان را از دید شما ببینند. زیرا آنها قبلاً توسط افراد خودشیفته مسموم شده بودند

ممکن است متوجه شوید که مادرتان به همه اعضای خانواده‌تان می‌گوید که به او صدمه زده‌اید، حتی اگر هرگز به او صدمه نزنید. حالا همه خانواده از شما انتقاد می کنند.

ممکن است پسر عموی شما به دروغ بگوید که مادربزرگ شما بیمار است. و به همه اعضای خانواده بگویید که نمی خواهید او را ببینید. حالا همه فکر می کنند برایت مهم نیست.

این می تواند یک تجربه بسیار دردناک باشد. اما مهم است که به یاد داشته باشید که شما هیچ اشتباهی انجام نداده اید.

در محل کار از پشت خنجر بزنید

1. همکاران برای بهتر جلوه دادن خود از پشت خنجر می زنند.

برخی افراد معتقدند که خنجر زدن از پشت برای به دست آوردن یک شغل خوب ضروری است. آنها ممکن است دروغ بگویند، شایعه پراکنی کنند یا به شما توصیه بدی کنند تا شما را ناتوان نشان دهند. بنابراین آنها بهترین کارمندان به نظر می رسند و در برخی موارد هدف آنها نفوذ بیشتر بر رئیس خود است. در حالی که در برخی موارد آنها فقط می خواهند در مورد خودشان احساس بهتری داشته باشند. آنها همچنین ممکن است به توان عملیاتی بهتری نیاز داشته باشند.

 • ممکن است فراموش کنند اسناد مهمی را به شما بدهند. بنابراین در انجام وظایف خود خوب عمل نمی کنید.
 • آنها ممکن است شما را به خاطر اشتباهاتی که مرتکب شده اند سرزنش کنند.

2. ممکن است همکار شما بخواهد ترفیع دهد.

سازمان ها اغلب فرصت های کمی برای بهبود دارند. ممکن است همکاران تصمیم بگیرند که شما را تضعیف کنند تا به جلو حرکت کنید. این ممکن است شامل مواردی مانند اعتبار دادن به کار شما باشد. شایعه پراکنی در مورد شما و کاملاً به رئیس خود دروغ می گویید طبیعی است که وقتی فردی که به او اعتماد دارید اینگونه با شما رفتار می کند، احساس سردرگمی کنید.

 • ممکن است متوجه شوید که همکاران شما برای ایده هایی که با هم توسعه می دهید اعتبار دریافت می کنند.
 • می توانید ببینید که همکارانتان به دیگران می گویند. اینکه ناهار خود را زیاد خورده اید یا در ملاقات با آنها به خواب رفته اید

3. ممکن است سعی کنند قبل از ترک کسب و کار خرابکاری کنند.

رایج است اما ممکن است یک همکار داشته باشید که به شرکت حسادت می کند و می خواهد انتقام بگیرد. قبل از رفتن به محل کار ممکن است سعی کنند شما را خراب کنند. تیم آنها یا کل شرکت

 • اعضای تیم ممکن است نقش خود را در پیشنهادات مشتری انجام ندهند. پس مهلت را از دست دادید.
 • به همین ترتیب این شخص ممکن است در آخرین روز کاری خود یک ایمیل عصبانی پر از دروغ بفرستد.

چاقو زدن به دوست

1. دوستان شما ممکن است حسود یا ناامن باشند.

این یک دلیل رایج است که چرا دوستان از پشت به شما خنجر می زنند. این امکان وجود دارد که این دوست فکر کند شما جذاب تر هستید. موفق تر یا خوشحال تر از تو بنابراین او انتشار دروغ یا شایعه را انتخاب می کند.

 • دوست مجرد شما ممکن است به همه بگوید که شما مخفیانه از شریک زندگی خود شکایت می کنید.
 • دوست شما که از شغلش متنفر است ممکن است به مردم بگوید که برای یافتن شغل دروغ گفته اید.
 • دروغ گفتن در مورد شما باعث می شود کمی احساس بهتری نسبت به خود داشته باشند.

2. ممکن است دوستان شما بخواهند دیگران فکر کنند که بهتر از شما هستند.

در برخی موارد، عزت نفس پایین می تواند افراد را به اقدامات مخرب وادار کند. دوست شما ممکن است از دروغ و شایعه استفاده کند تا ظاهرش بهتر شود. در همین حال آنها همچنین ممکن است چهره به چهره با شما خوب باشند.

 • این شخص ممکن است چیزی مانند هدیه یا قهوه رایگان به شما پیشنهاد دهد. سپس ممکن است پشت سر شما بروند و به همه بگویند که به آنها صدمه می زنید.
 • این شخص ممکن است به شما پیشنهاد کند که بالای شانه شما گریه کند، اما سپس از آنچه شما می گویید استفاده می کند تا شما را بد جلوه دهد.

نحوه برخورد با خنجر از پشت

1. به خود اجازه دهید که احساس آسیب، پشیمانی و خیانت کنید.

پردازش احساسات به زمان نیاز دارد، بنابراین تمام زمانی را که نیاز دارید صرف رسیدگی به احساسات خود کنید. ممکن است بخواهید با یک مربی یا درمانگر کار کنید تا به شما در مقابله با احساس خیانت کمک کند. به خصوص اگر یکی از نزدیکانتان از پشت به شما خنجر بزند.

می توانید در مورد احساسات خود با یک دوست مورد اعتماد صحبت کنید. برای بیان احساسات یا انجام کاری یادداشت برداری کنید. یا کاری برای فعال ماندن انجام دهید، مانند دویدن یا پیاده روی در مسافت های طولانی.

2. اگر می توانید از این افراد دوری کنید.

وقتی کسی اینجوری بهت خیانت میکنه یعنی نمیتونی بهش اعتماد کنی. به طور کلی شما باید بین خود و آنها فاصله داشته باشید در برخی موارد حتی ممکن است رابطه خود را با آنها به کلی قطع کنید. اگر ممکن نیست مراقب آنچه به آنها می گویید باشید و تماس را به حداقل برسانید.

 • اگر دوستت بهت خیانت کرد شما باید در دوستی خود تجدید نظر کنید.
 • دوری از اعضای خانواده واقعاً دشوار است، با این حال، ممکن است بتوانید برخی از مرزها را تعیین کنید، مانند ملاقات با این فرد در یک رویداد خانوادگی و عدم گفتن راز.
 • در محل کار، همکاران اغلب اجتناب ناپذیر هستند، با این حال، می توانید روابط خود را حرفه ای نگه دارید و به دنبال تکالیفی باشید که بتوانید با دیگران همکاری کنید.

3. به همه افراد درگیر بگویید تا حقیقت را بدانند.

ممکن است با تصحیح اطلاعات نادرست آن شخص به شما کمک کند رابطه و موقعیت خود را تنظیم کنید. در مورد قالب رویداد خود به مردم بگویید. سپس اجازه دهید تصمیم بگیرند که چه کسی را باور کنند.

 • فرض کنید همکارتان به رئیستان می گوید که شما در پروژه کمک نکردید. می‌توانید یک کپی از ایمیل بین خود و یک همکار یا یادداشتی از جلسه‌ای که با هم داشتید را نشان دهید.
 • فرض کنید دوستی به همه می گوید که شما فراموش کرده اید به جشن تولد او بیایید، اما او در واقع شما را دعوت نکرده است. ممکن است پیام او را به دوستانش نشان دهید که به شما می گوید مهمانی ندارد.

4. به جای انتقام سعی کن خودت رو بهتر کنی

انسان بهتری شوید و از رفتار سمی این شخص بالاتر بروید. به جای تلاش برای به دست آوردن آنها. روی بهترین بودن خود تمرکز کنید و اجازه دهید اعمالتان خودشان صحبت کنند. در طول زمان شما در مسیر درست خواهید بود

 • ممکن است وسوسه شوید که در مورد دوستانتان شایعه پراکنی درباره شما شایعات بسازید. این ممکن است در ابتدا احساس خوبی داشته باشد. اما باعث بدتر شدن وضعیت می شود.
 • فرض کنید یک همکار عمدا از ارائه مدارک مورد نیاز شما غفلت کرده است. ممکن است ایده خوبی به نظر برسد که همین کار را با او انجام دهید. اما به راحتی می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

5. از تجربیات خود درس بگیرید.

در حالی که ضربه زدن به پشت یک تجربه دردناک است. اما این چیزی است که همه در طول زندگی خود تجربه می کنند. تأمل در مورد آنچه اتفاق افتاده به شما کمک می کند از موقعیت های مشابه در آینده جلوگیری کنید. امیدوارم دفعه بعد بهتر آماده کنم تا زیاد به درد نخورم.

 • ممکن است یاد بگیرید که از افشای اطلاعات شخصی در محل کار خودداری کنید، پس از اینکه یکی از همکاران شایعاتی در مورد شما منتشر کرد.
 • به همین ترتیب ممکن است متوجه شوید که خواهرتان نمی تواند به شما رازی را بگوید.
 • به یاد داشته باشید که چاقو خوردن تقصیر شما نیست. این ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد.

منبع:

wikiHow

تقویم فارسی اندروید