چرا ترجمه مدارک مهم است؟


یکی از کارهای ضروری پیش از مهاجرت یا سفر به خارج از کشور، ترجمه مدارک هویتی است. به اینصورت که تمام مدارک شما باید به زبان انگلیسی یا زبان کشوری که به آن سفر می‌کنید، ترجمه شود. ترجمه اسناد هویتی کار ساده‌ای نیست و شرایط خاصی دارد. در بسیاری از موارد، اسناد ترجمه شده باید توسط وزارت امور خارجه و دادگستری تأیید شوند.

ضرورت ترجمه مدارک هویتی

باتوجه‌به شرایط قانونی، ارائه مدارک هویتی برای انجام امور مختلف در داخل کشور ضروری خواهد بود. به‌عنوان‌مثال، طبق قوانین کشور ما، برای ثبت ولادت علاوه بر شناسنامه، کارت ملی والدین الزامی است. همچنین، طبق قانون مصوب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، کلیه امور بانکی و ارائه هرگونه خدمات تنها با ارائه کارت ملی انجام خواهد شد. همان‌طور که برای انجام امور مختلف در داخل کشور به مدارک هویتی نیاز دارید، برای انجام برخی امور در خارج از کشور نیز به مدارک هویتی نیاز خواهید داشت.

زمانی که به کشور دیگری می‌روید باید برای تمام فعالیت‌هایی که در آن کشور انجام می‌دهید، احراز هویت شوید. به اینصورت که مدارک هویتی خود را در اختیار آنها قرار می‌دهید و آنها به طور کامل در جریان زندگی شغلی و شخصی شما قرار می‌گیرند. بنابراین اگر قصد مهاجرت تحصیلی داشته باشید باید مدارک تحصیلی خود را ترجمه کرده و برای دانشگاه مقصد یا استاد مربوطه بفرستید. همچنین اگر مهاجرت شما کاری باشد، باید مدارکی مثل فیش حقوقی، سابقه بیمه و حکم کارگزینی را ترجمه کرده و برای شرکت یا مؤسسه موردنظر بفرستید.

 

 

ترجمه مدارک هویتی ضروری

 • گذرنامه: پاسپورت شما یک سند حیاتی برای گرفتن تابعیت یا اقامت دائم شماست. اگر می‌خواهید پاسپورت‌های خود را به‌سرعت به انگلیسی ترجمه کنید تا روند مهاجرت خود را بهبود ببخشید، می‌توانید از یک دارالترجمه رسمی کمک بگیرید. آنها خدمات ترجمه دقیق را ارائه می‌دهند.
 • شناسنامه: ترجمه شناسنامه به شما کمک می‌کند هویت خود را هنگام درخواست مهاجرت یا زمانی که می‌خواهید نام خود را تغییر دهید، ثابت کنید. دارالترجمه رسمی به شما کمک می‌کند شناسنامه ایرانی خود را به انگلیسی ترجمه کنید.
 • کارت خدمت سربازی: اگر به‌عنوان سرباز یا پرسنل نظامی به کشور خود خدمت کرده‌اید و می‌خواهید کارت خدمت سربازی خود را به انگلیسی ترجمه کنید، به یک دارالترجمه رسمی مراجعه کنید.
 • کارت ملی: کارت ملی مدرک هویت شماست و در تمام موارد ضروری خواهد بود.
 • سند ازدواج و طلاق: ترجمه سند ازدواج یا طلاق، یک از کارهای ضروری برای مهاجرت به کشور دیگر خواهد بود.
 • ریز نمرات: مترجمان در دارالترجمه رسمی به طور کامل در اصطلاحات آکادمیک انگلیسی مهارت دارند و اطمینان حاصل می‌کنند که اصطلاحات انگلیسی دقیقاً معادل اصطلاح مورداستفاده در اسناد فارسی شما است.

انواع دیگر ترجمه مدارک هویتی

 • کارت واکسیناسیون: برای برخی مشاغل، مسافرت‌ها و ثبت‌نام در مدارس، باید کارت واکسیناسیون را برای حفظ استانداردهای ایمنی و بهداشتی تهیه کنید.
 • گواهی فوت: ترجمه این مدرک می‌تواند دررابطه‌با مسائل حقوقی به کار شما بیاید.
 • کارت اتباع خارجی: کارت اتباع خارجی مدرک مهمی برای اثبات هویت شماست.
 • عدم سوءپیشینه: عدم سوءپیشینه برای بررسی سابقه کیفری فرد، ضروری است. برای ارائه ترجمه معتبر مدارک عدم سوءپیشینه به زبان انگلیسی می‌توانید به یک مترجم واجد شرایط در زمینه ترجمه مدارک هویتی اعتماد کنید.
 • گواهینامه رانندگی و سابقه رانندگی: اگر می‌خواهید سابقه رانندگی خود را به سوابق کشور دیگر تبدیل کنید، دارالترجمه رسمی می‌تواند به شما کمک کند. مترجمان در این مؤسسات دارای مجوزها و مهارت‌های لازم هستند و می‌توانند گواهینامه و سوابق رانندگی شما را به‌دقت و سریع ترجمه کنند.
 • مبایعه‌نامه: دارالترجمه رسمی به‌گونه‌ای مبایعه‌نامه شما را ترجمه می‌کند که با هیچ مشکل قانونی روبه‌رو نشوید.
 • دیپلم، دانشنامه، لیسانس، پروانۀ پزشکی: دیپلم و مجوزهای تحصیلی برای افزایش شانس شما برای تحصیل بیشتر یا یافتن شغل در کشوری دیگر ضروری است.
 • کارت نظام‌مهندسی: این مدرک به‌ویژه برای مهاجرت کاری بسیار ضروری خواهد بود.

دارالترجمه‌های رسمی علاوه بر ترجمه کلیه مدارک رسمی تحصیلی و هویتی شما، ترجمه نامه‌های رسمی مانند نامه استخدامی، بیمه‌نامه و … را نیز ارائه می‌دهند.

 

باتوجه‌به اینکه ترجمه مدرک هویتی در دارالترجمه رسمی توسط مترجمین مجرب و با نظارت مستمر و مستقیم مؤسساتی از جمله انجمن صنفی مترجمان و مترجمان رسمی ایران (IACTI) و قوه قضائیه انجام می‌شود، ترجمه اسناد هویتی قطعاً بدون نقص و به دقیق‌ترین شکل ممکن انجام می‌شود. بنابراین شما میتوانید با اطمینان خاطر ترجمه مدارک هویتی خود را به دارالترجمه سامان برقی بسپارید و بهترین نتیجه را دریافت کنید. آیا تابهحال در زمینه ترجمه اسناد هویتی اقدامی کردهاید؟ تجربیات خود را در این زمینه برای ما بنویسید.

 

 

رژیم لاغری سریع