پیام: کمتر از نیمی از خیابانهای باز نیویورک در حال فعالیت است


اکنون بیش از 14 ماه از زمانی که شهردار بیل دی بلاسیو برای اولین بار از طرح خیابان باز خود رونمایی کرده است می گذرد ، که در ابتدا قصد داشت به عابران پیاده و دوچرخه سواران فضای بیشتری برای گسترش ایمن در روزهای اول همه گیری بدهد. از آن زمان ، این برنامه به چندین شاخه موفق از جمله رستوران های باز و فرهنگ باز تبدیل شده است و شورای شهر قانونی را تصویب کرده است که از شهر می خواهد خیابان های باز را به برنامه ای دائمی تبدیل کرده و برای خدمت به محله های کمتر مرفه ای که بیشترین نیاز را دارند ، گسترش یابد.

با این حال ، گزارش جدیدی توسط Transportation Alternatives (TA) بیان می کند که اگرچه این برنامه محبوب است و تأثیر مثبتی در بهبود زندگی شهرها دارد ، “نابرابری های قابل توجهی در برنامه ریزی و عملکرد برنامه وجود دارد.”

این گروه صدها بازرس داوطلب را برای بازدید حداقل از یک خیابان باز در شهر تابستان امسال فرستاد و دریافتند که از 274 خیابان باز فهرست شده توسط اداره حمل و نقل (DOT) ، تنها 46 درصد – یا 126 خیابان باز در کل – در واقع عملیاتی بودند آنها یک خیابان باز فعال را به عنوان یک خیابان باز تعریف کردند که حداقل یک نقشه بردار “موانع موجود در خیابان را در ساعات و روزهای ذکر شده توسط DOT مشاهده می کرد.” بر اساس گزارش آنها ، هیچ مانع یا موانعی در ساعات محدود کار وجود نداشت که مانع ورود و عبور خودروها در بیشتر خیابان ها شود.

این بدان معناست که در کل شهر تنها 24 مایل خیابان باز و کاربردی وجود دارد ، که بسیار کمتر از 100 مایل است که د بلازیو در هنگام راه اندازی برنامه به عنوان هدف شهر اعلام کرده بود ، و بسیار کمتر از حداکثر تعداد خیابان های باز است. شهر در پایان تابستان گذشته ، که کمتر از 70 مایل بود ، ضربه زد.

DOT ، که اخیراً فرآیند مشارکت عمومی را برای بهبود پیشنهادات و قوانین برای وعده های غذایی دائمی در فضای باز آغاز کرده است ، این ارقام را زیر سوال برد: آنها گفتند که در حال حاضر 47 مایل خیابان باز در شهر وجود دارد.

ست استاین ، سخنگوی DOT گفت: “خیابان های باز یک واکنش اضطراری به همه گیری بوده است و ما در حال حاضر اقدامات لازم را برای پایدارسازی برنامه و پایداری طولانی مدت انجام می دهیم.” “محله های تحت پوشش برنامه در حال حاضر پشتیبان گیری شده اند تا خیابان های باز محبوب آنها دائمی شود. “

اشتاین افزود که این سازمان بر حمایت از خیابانهای باز در جوامع بدون BID یا گروههای محلی تمرکز دارد.

سخنگوی دیگری افزود که آنها روش تحقیق TA را زیر سال برده اند: “ما به طور فعال و مکرر وضعیت خیابانهای باز خود را بررسی می کنیم و متقاعد شده ایم که بسیاری از این خیابانها در واقع عملیاتی هستند – علیرغم آنچه که ممکن است خواننده داشته باشد. آلانا مورالسووا ، سخنگوی DOT ، گفت که در یک دیدار جداگانه دیده می شود. ” “همچنین خیابان های باز وجود دارد که اخیراً در نقشه های ما به روز شده اند ، که در گزارش TA گنجانده نمی شوند.”

گزارش TA همچنین نشان داد که بیشتر خیابانهای باز غیرفعال در برانکس ، کوئینز و بروکلین بوده است. آنها در برانکس دریافتند که 84 درصد از این خیابان های باز عملاً وجود نداشت. در کوئینز و بروکلین دریافتند که 69 و 60 درصد از این خیابانهای باز کار نمی کنند.

آنها همچنین دریافتند که از هر پنج نیویورکی فقط یک نفر در فاصله کمی از یک خیابان باز فعال زندگی می کند و توزیع باز خیابان های باز در محله ها و مناطق غنی تر وجود دارد. در هیچ یک از شش ناحیه منطقه ای جوامع (هیچ کدام در منهتن نیستند) خیابان های فعال وجود ندارد که گفته می شود کمترین ساکنان در فاصله کمی از پارک زندگی می کنند.

کوری اپستین ، سخنگوی TA امروز به Gothamist گفت: “خیابان ها می توانند راهی برای بهبودی باشند و می توانند به مدیریت همه بحران های شهر کمک کنند ، و خیابان های باز باید در مرکز آن باشند.” “ما عاشق خیابان های باز هستیم ، می خواهیم آنها موفق شوند. اگر کسی داده ها را ردیابی نمی کند ، نمی توانیم برنامه را بهبود دهیم. اگر معیارها و داده ها ضبط و به صورت عمومی به اشتراک گذاشته نشوند ، بهبود آن دشوار است ، و به همین دلیل ما اکنون همه چیز را در آنجا قرار می دهیم. “

این گزارش جدید درست یک سال پس از آخرین گزارش پیشرفت جایگزین حمل و نقل ارائه می شود. در تابستان 2020 ، تنها چند ماه پس از اجرای خیابان های باز ، گروه مدعی شد که طرح دو بلاسی “گم شده” است.[ed] چشم انداز و جاه طلبی “و در اصل” شبکه ای جدا از جزایر فضای عمومی با چالش های حکومتی “بود.

اپشتین می گوید: “اخلاق داستان این است که ما می دانیم خیابان های باز کار می کند ، اما آنها باید در بسیاری از زمینه های دیگر کار کنند.” “ما داده هایی داریم که نشان می دهد آنها در حال کار هستند و قوانینی وجود دارد که می تواند در کار آنها به آنها کمک کند ، اما این ماه ها و ماه ها است که اجرای ناموفق و عدم رعایت شهردار انجام شده است. در این گزارش آمده است که دیگر هیچ تاخیری وجود ندارد و چرا باید گسترش یابد. ” و بهبود خیابان های باز بسیار مهم است. “

این گزارش چندین مثال از راه هایی که در آن خیابان های باز زندگی شهری را بهبود بخشیده است ، ارائه می دهد: مصدومیت دوچرخه سواران در خیابان های باز 17 درصد کاهش یافته است ، در حالی که کل شهر در سال گذشته 20 درصد افزایش یافته است. تصادف رانندگان و عابران پیاده در خیابانهای باز بیشتر از کل شهر است. و همانطور که د بلاسیو گفت ، بیش از 100000 شغل در صنعت رستوران با استفاده از گزینه های غذاخوری در فضای باز نجات یافته است و تنها 0.38 of از فضای خیابان توسط خیابان باز استفاده می شود.

نظرسنجی انجام شده توسط کالج سیهنا نشان داد که 63 درصد از رای دهندگان نیویورک از بستن خیابان ها برای باز شدن خودروها به روی مردم حمایت می کنند ، از جمله بیش از 50 درصد صاحبان خودرو. در اوایل سال جاری ، نظرسنجی های DOT نشان داد که 81 درصد از افرادی که مورد بررسی قرار گرفته اند می خواهند برادوی یک خیابان دائمی باز باشد.

از جمله توصیه های TA در مورد چگونگی بهبود برنامه: هر خیابان باز را دائمی کنید و 24 ساعته و 7 هفته با زیرساخت ها و پشتیبانی بهتر باز کنید. تمام خیابانهای باز را حداقل نیم مایل گسترش دهید. محدود کردن پارکینگ خیابان در خیابانهای باز برای جلوگیری از تلاش رانندگان برای ورود. هدف قرار دادن و اولویت بندی محله های محروم از برنامه نژادپرستانه ، آلودگی بیشتر هوا و حوادث بیشتر ؛ و بستن خیابان مقابل هر مدرسه در نیویورک باعث ایجاد مدارس باز می شود.

شما می تونید گزارش کامل رو اینجا بخونید.

عکس یک خیابان باز در خیابان 36

خیابان باز خیابان 36

فلش

خیابان باز خیابان 36

کاستاس لیمپروپلوس / CSM / Shutterstock

اپشتین افزود که اگرچه شهردار یک هیئت مشاوره حمل و نقل برای پیشنهاد ایده هایی برای “از سرگیری حمل و نقل” تشکیل داده بود ، اما د بلاسیو هیچ یک از توصیه هایی را که این گروه 18 بار انجام داد ، ارائه نکرد.

دی بلاسیو در سخنرانی خود در مورد وضعیت شهر امسال گفت که “برابری و مشارکت در قلب گسترش خیابان باز خواهد بود” ، اما TA ادعا می کند که این اتفاق نیفتاده است. اپشتاین افزود: “ما امیدواریم که دولت آینده بیشتر بر خیابان ها و بهبود ما تمرکز کند و به قوانین تصویب شده ادامه دهد.”

رئیس جمهور بروکلین بروک و شهردار نامزد اریک آدامز ، که قبلاً از گوتهامیست برای ادامه برنامه خیابان های باز در صورت شهردار شدن ابراز حمایت کرده بودند ، گفتند که این برنامه “نجات حیاتی” در دوران همه گیری بود ، اما جای پیشرفت دارد. به

آدامز می گوید: “همانطور که این گزارش جدید نشان می دهد ، توزیع برنامه بسیار ناهموار است و نیویورکی ها از سیاه و قهوه ای بسیار کمتر احتمال دارد در پنج فصل به خیابان آزاد دسترسی داشته باشند.” “وقتی در نظر می گیریم که یک خیابان در شهر ما بعد از کووید چگونه باید باشد ، باید کار بهتری انجام دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که مزایای خیابان های باز به نیویورکی ها که بیشتر به آنها نیاز دارند برسد.”

دیدگاهتان را بنویسید