پیام تحریف شده حسین دهباشی را ببینید; از شبهه به خودکشی حضرت زهرا (س) تا تجزیه طلب خواندن میرزا کوچوک خان/ هدف مستند دولت بافاز از تحریف تاریخ چه بود؟


گروه سیاسی رویال نیوز: توئیت های توهین آمیز حسین دهباشی درباره حجت الاسلام والمسلمین فقید حاج سید احمد خمینی موجی از اعتراض ها و واکنش ها را برانگیخته است. که در نهایت منجر به شکایت خانواده امام خمینی (ره) و عذرخواهی دهباشی شد، اما این اولین باری نیست که معلمان به اصطلاح تاریخ (!) سعی در تحریف تاریخ از این طریق دارند. او در مورد مسائل مختلف اظهارنظرهای گمراه کننده و مشکوک بسیاری کرده است.

گزارش کردن رجا نیوز; حسین دهباشی تهیه کننده مستند انتخاباتی حسن روحانی به تازگی در توییتی عکسی از لحظه پیاده شدن امام خمینی (ره) از هواپیما منتشر کرده است. از سرنوشت رفقای خود در سفر به ایران می گوید وی هدف نهایی خود را آمیخته ای از واقعیت ها و شایعات دانست که نشان دهنده حذف یا حذف این افراد مسئول و تأثیرگذار در ابتدای انقلاب است. آنچه مهم است و باید اصلاح شود علاوه بر عدم سواد کافی در مورد افراد و شخصیت های سیاسی در اوایل انقلاب. انحراف وقایع و توهین ضمنی به فرزند امام خمینی (ره) است. زیرا ادعای او هیچ دلیل دقیق و مستندی ندارد. و با استناد به بیانیه محرمانه و منتشر نشده هاشمی رفسنجانی.

رفسنجانی پس از توئیت دهباشی، ناشر معرفت النقلاب، ناشر اثر مرحوم هاشمی، در اطلاعیه ای ضمن تکذیب هرگونه اطلاعات از هاشمی، نوشت: اخیراً مطلبی در فضای مجازی منتشر شده است. از رحلت یادگار امام راحل اسلام والمسلمین مرحوم حجت حاج احمد خمینی و ادعای آیت الله هاشمی رفسنجانی صحت ندارد خاطرات ایشان از دوران مختلف

پس از توئیت توهین آمیز دهباشی، سرانجام مؤسسه تحریریه و ناشران امام به رهبری سید حسن خمینی و خانواده مرحوم احمد خمینی پس از این توییت غیرمستند از وی شکایت کردند. دادگاه دهباشی را مجرم شناخته و او را به حبس محکوم کرد.

عذرخواهی کتبی دهباشی درباره تهمتی که به یاد امام (ره) زد.

تحقیر و تقابل با سید مرحوم احمد خمینی سابقه طولانی دارد. و برای درک این مشکل بازخوانی تاریخ دهه 60 مهم است. شروع این اتفاقات و جریانات به موضوع بین امام خمینی (ره) و آقای منتصری برمی گردد. اساس دعوای آنها بحث مهدی هاشمی، برادر داماد منتظری هاشمی بود که متهم به قتل 27 جسد روی دوشش بود. در مواجهه با نظر قاطع امام (ره) بر استفتاء سریع ایشان و تلاش و مجاهدت آقای منتظری برای تغییر نظر امام خمینی (ره) در این زمینه هیچ تاثیری نداشته است. البته اعتراض منتظری به امام (ره) بر سر محاکمه هاشمی بر این مبنا بود که با این کار خانه ایشان سست می شود و جایگاه دائمی ایشان در بین مردم و علما از بین می رود. بعد از این اتفاقات این افراد و جنبش های همراه به قصد تخریب امام خمینی (ره) اقدام به شایعه پراکنی در مورد سیداحمد خمینی و متهم کردن وی به ژنتیکی بودن کرده است. اما پس از رحلت امام خمینی (ره) مردم متوجه توهین های بی اساس به شخصیت بزرگوار و بزرگوار سید احمد آقا شدند و متوجه نیت شایعه فروش شدند.

تحریف و توهین مورخان به بزرگان تاریخ معاصر ایران توسط افرادی مانند حسین دهباشی، معلم خودخوانده و تحلیلگر تاریخی که ناخواسته از دیدگاه های مغرضانه و هدایت شده خود برای بیان و تفسیر تاریخ استفاده می کند. پدیده جدیدی نیست.

یکی از این موارد، توئیت تحریف شده ایشان درباره شکنجه حضرت زهرا (سلام الله علیها) و حمله به خانه امیرالمومنین (علیه السلام) بعد از پیامبر بود. (صلوات الله علیه) در دهباشی شبهاتی را در مورد این واقعه و سند تاریخی ایجاد می کند. و آن را زیر سوال ببرند او در توییت خود نوشت: «خانه حجاز در آغاز اسلام دری جز حصار نداشت. چه رسد به در چوبی که آتش گرفت و میخ شکسته بود و اینها، امام علی (ع) با خلیفه مشورت کرد و به دستور آنها به جهاد رفت. شیعه و سنی شاخه های یک درخت هستند. و تفرقه بین مسلمانان عامل خونریزی است!»

توییت او که در پاییز 2019 منتشر شد، واکنش‌های اعتراضی مردم و کاربران مجازی را برانگیخت. برخی از علما و روحانیون تحریفات تاریخی را با شواهد مستند و روایی پاسخ داده اند که به عنوان مثال حجت الاسلام حامد کاشانی به این توئیت پاسخ داده است. وی پس از دعوت از وی برای شرکت در گفتگو، دلایل متعددی از جمله استدلال بر عدم ظلم به حضرت فاطمه (س) و قرآن و شواهد تاریخی بر وجود آن را مطرح کرد. از درهای چوبی خانه مدینه با انتقاد از این موضع، پاسخ قانع کننده ای به این ادعای نادرست و غیرکارشناسانه داد. این بحث ها منجر به عذرخواهی دهباشی شد و او گفت: به دلیل محدودیت توییتر و عدم آگاهی قبول می کنم. توصیه من برای رسیدن به هدف ناقص و دقیق است. و باعث می شود بسیاری از مردم دچار سوء تفاهم شوند و شاید من هم اشتباه کردم.

علاوه بر این، طی گفتگو در مورد جاسوس و اسناد دریافتی دباشی گفت: با توجه به این اسناد جناب آیت الله کاشانی با آمریکایی ها رابطه دارد. و این رابطه با میل به براندازی مرتبط است. دکتر مصدق از طریق کودتا.» این یکی دیگر از پیچش های تاریخی است که او و دیگر حامیان مصدق برای حمله به آیت الله کاشانی از آن استفاده کرده اند. تله ای برای براندازی و کودتای او می شود. دامی که خود آمریکایی ها پهن کرده اند و برای او طراحی کرده اند. در همین گفتگو موسی حکانی به عنوان کارشناس حاضر شد. و به او هشدار داده شد که تفسیر او از تاریخ نادرست است. وی در ادامه به حوادث غیرمترقبه گفت: پس از مطالعه این گزارش ها و نحوه نگارش این گزارش ها، در مقایسه با شصت سال پیش، معرفی جدیدی از آیت الله کاشانی به ما ارائه نخواهد شد.»

حسین دهباشی نیز در مورد میرزاکوچک خان اظهار نظر کرد و میرزا را مومن خواند. محبوب و پاک دستان او را متحد شوروی و تجزیه طلب خواند و نوشت: می توان تحت تأثیر تبلیغات و به ویژه آهنگ های زیبای نمایشنامه از میرزا کوچچ خان ستایش کرد.کوچ جانی و ناصر مسعودی به یاد داشته باشیم که اگرچه او صادق، متواضع، پاک و شجاع بود، اما متحد روسیه کمونیست علیه دولت مرکزی ایران بود. و قصد دارد گیلان را تجزیه کند».

گرچه در مومن و شجاع و پاکدست بودن میرزا شکی نیست، اما ندای میرزا و گروه تجزیه طلب جنگل جفای انحراف عظیم و انحراف عظیم میرزا و نهضت آزادی آن است. در آن زمان که کشور از تجاوزات گاه و بیگاه انگلیس و شوروی ناامن بود و رژیم سلطنتی ضد اسلامی رضاخان که زیر دست این بیگانگان فعالیت می کرد نیز بیگانه تلقی می شد. در جهاد با متجاوزان برای رهایی ایران از استبداد بی امان تردیدی نیست. نه به قصد جدایی اما با هدف آزادی ایران. در دسته جدایی طلبان قرار نمی گیرد و با این بهانه نمی توان به میرزا کوچک خان حمله کرد، میرزا کوچک خان معتقد است هر که برای غارت ایران تفنگ سر مردم بگذارد تا آزادی او فراموش شود. روس ها، انگلیسی ها، یا دست نشانده های آنها. همه غریبه هستند

علاوه بر این، ادعای دهباشی مبنی بر اینکه میرزا را هم پیمان شوروی و کمونیست می خواند، بنا به دلایلی از اعتبار کافی برخوردار نبود. کمونیست ها به دین و قداست اعتقادی ندارند. و آن را افیون توده ها می دانستند اگر میرزا کوچوک خان منادی رحمت و اسلام بود. و این مشکل را در ایمان او و هم مومنانش می توان دید. علاوه بر این هم روسیه و هم انگلیس تشنه خون میرزا بودند، میرزا نیز از تجاوزات شوروی در گیلان جلوگیری کرد و آرزوی دیرینه آنها را برای فتح این قسمت از ایران تضعیف کرد.

به افتخار جنگ میرزا و حرکات وحشیانه او مقام معظم رهبری فرمودند: میرزاکوچک خان زیرمجموعه نظام اسلامی و جمهوری اسلامی را در رشت و در منطقه ویژه گیلان ایجاد کرده است که نهضت جنگلداری او صد در صد نهضت اسلامی ایرانی است و اخلاص او نامش را بر زبان آورده است. معروف بر خلاف دیگر مبارزان زمان، کتاب های زیادی درباره میرزا نوشته شده است.» همه اینها نادرست بودن ادعای حسین دهباشی درباره میرزا کوچچ خان جنگلی و جنبش آزادیخواهانه او، اسلام و ناسیونالیسم را اثبات می کند.

وی در نقطه‌ای دیگر با انتشار توئیتی اعلام کرد که سید بشیر حسینی، استاد دانشگاه و داور پروژه عصر جدید، فرزند مهدی هاشمی معادوم در ارتباط با آیت‌الله منتظری است. استدلال دهباشی برای این موضوع محدود به این است که فرزندان مهدی هاشمی مودوم و سید بشیر حسینی هم نام هستند. و همانطور که گفته می شود هیچ گونه سهم تاریخی خاصی وجود ندارد.

در نهایت ماجرا به حدی پیش رفت که حسین دهباشی ابراز پشیمانی کرد. موضع قبلی او را اشتباه بخوانید. و بدین وسیله از سید بشیر حسینی عذرخواهی و از وی عذرخواهی کند.

باید گفت گستره داده های تاریخی او از دهه 60 و قبل از آن، دوران مشروطه به قدری محدود است که تعدادی از اشتباهات او را مثال می زنیم. با یک جستجوی ساده بیش از 20 عذرخواهی و تصدیق اشتباهات او را از دیگران خواهید یافت. که در نوع خود عجیب و شگفت انگیز است!

او در این کلیپ به عدم تعادل و کنترل افکار و زبان خود ناشی از کمبود اطلاعات اشاره می‌کند و می‌گوید: «اکثراً زبان من خارج از کنترل من است و هزینه زیادی برای آن در نظر گرفته شده است. هم دنیای من و هم دنیای آخرت لطفا برای من دعا کنید!»

نمی توان اشتباهات فراوان و مشکوک فردی را فراموش کرد که در مقطعی از روحانی حمایت کرد و مستند تبلیغاتی او را به ضرر مردم ایران رساند و در مقطعی به فرزندان پیامبر توهین کرد و سخنان وها را به زبان آورد. عذرخواهی ساده، و بنابراین استدلال تصویب شد. فهرست سوابق منفی او به قدری گسترده است که جایی برای اشاره به انتشار اخبار نادرست در مورد آمار بیماران کرونا وجود ندارد. و همچنین ایجاد ترس و اضطراب در بین مردم. یا بیان نادرست حسن روحانی از شعارهای تبلیغاتی در انتخابات که خود او نیز آن را پذیرفت.