پودینگ وانیلی تخم مرغ همزده بدون شکر


این پودینگ وانیلی بدون شکر، کتو و تخم مرغ همزده، به راحتی با 6 ماده درست می شود! در هر وعده 2 تخم مرغ تنها با 2 کربوهیدرات خالص دارد و واقعا نرم ترین و خوشمزه ترین پودینگ وانیلی بدون شکر است که تا به حال امتحان کرده اید!

می پرسید پودینگ تخم مرغ همزده چیست؟ این یک راه آسان برای دریافت دو وعده تخم مرغ است بدون اینکه حتی متوجه شوید که در حال خوردن تخم مرغ هستید.

زیبایی درست کردن پودینگ با استفاده از تخم‌مرغ این است که سریع‌تر است و نیازی نیست آن را بالای اجاق نگه دارید. همه مواد داخل مخلوط کن ریخته می شوند و بافت آن به طرز تکان دهنده ای صاف و کرمی است. تا زمانی که آن را امتحان نکرده اید، آن را نکوبید!

اگر پودینگ شکلاتی تخم مرغ همزده بدون شکر من یا پودینگ موز تخم مرغ همزده بدون شکر من را دیده اید، می دانید که این در حال آمدن است! من درخواست های زیادی برای یک پودینگ وانیلی داشتم و این ساده ترین است!

اگر بچه‌هایی دارید که تخم‌مرغ دوست ندارند، این بهترین راه برای دریافت یک غذای فوق‌العاده مغذی و غلیظ بدون شک و شکایت است. قبل از اینکه راز را به او بگویم، دختر نوجوانم را یک سال با نسخه پودینگ شکلاتی گول زدم و او بعد از فهمیدن هنوز آن را خورد، این پودینگ چقدر خوب است!

چگونه پودینگ وانیلی بدون شکر را ضخیم تر کنیم

ژلاتین یک ماده فوق العاده برای غلیظ کردن دستور العمل هایی مانند کتو پاناکوتای من و این پودینگ موز تخم مرغ همزده است. می تواند یک مایع را به قوام ژل تبدیل کند، بنابراین یک ماده عالی برای غلیظ کردن استفاده می شود.

در حالی که صمغ زانتان در اکثر دسرهای کتو پخته شده غلیظ کننده است، استفاده از آن در این دستور غذا باعث می شود پودینگ کمی لزج شود. می توانید از 1 قاشق چای خوری صمغ زانتان برای غلیظ شدن استفاده کنید یا فقط این دستور را بدون غلیظ کننده امتحان کنید که ممکن است قوام پودینگ مناسب شما باشد.

معمولاً باید ژلاتین را با مقداری مایع گرم یا داغ فعال کنید. در این دستور، تخم مرغ های همزده داغ درست از ماهیتابه به همراه شیر نارگیل در مخلوط کن برای فعال کردن ژلاتین کافی است. این پودینگ وانیلی قوام خوبی دارد، اما من افراد زیادی را می شناسم که پودینگ غلیظ تری را ترجیح می دهند، بنابراین استفاده از ژلاتین این کار را برای شما انجام می دهد.

نحوه استفاده از ژلاتین پودر شده

برای غلیظ شدن این پودینگ وانیلی تخم مرغ همزده، به سادگی پودر ژلاتین را روی شیر نارگیل سرد یا خامه در مخلوط کن بپاشید.

اجازه دهید ژلاتین “شکفته شود”، به این صورت که آن را هم نزنید و بگذارید حدود 5 دقیقه روی خامه بماند.

در این فاصله، تخم‌مرغ‌هایتان را هم بزنید و بعد از پخته شدن، آن‌ها را به‌صورت داغ در مخلوط کن بریزید.

بقیه مواد را داخل مخلوط کن بریزید و هم بزنید تا یکدست شود.

زمانی که در یخچال سرد می‌شود بیشتر غلیظ می‌شود، بنابراین مطمئن شوید که این پودینگ را 2 تا 3 ساعت یا ترجیحاً در طول شب برای بهترین نتیجه بگذارید.

این ژلاتین تغذیه شده با علف ژلاتینی است که من از آن استفاده می کنم، به دلیل آنچه در دانشکده تغذیه درمانی در مورد سموم آموختم. همه سموم در سلول‌های چربی، افراد و حیوانات ذخیره می‌شوند، بنابراین اگر می‌خواهید مطمئن شوید که سموم را نمی‌خورید، استفاده از ژلاتین تغذیه‌شده با علف بهترین گزینه برای سلامتی شما است.

طرز تهیه پودینگ وانیلی بدون شکر

عناصر

شما به یک دوجین تخم مرغ، شیر نارگیل کنسرو شده نیاز دارید یا گزینه های دیگر را در زیر ببینید، شیرین کننده انتخابی، پودر پروتئین، دانه یا عصاره وانیل، استویا وانیل یا گزینه های دیگر را در نمودار تبدیل شیرین کننده من در زیر، نمک و ژلاتین که برای غلیظ شدن اختیاری است، ببینید.

جهت ها

در یک تابه بزرگ روغن یا کره را آب کرده و تخم مرغ ها را اضافه کنید تا همزن شوند. به هم زدن ادامه دهید تا تمام مایع جذب شود و تخم مرغ ها خیس و براق به نظر نرسند.

تخم مرغ های همزده خشک خود را با بقیه مواد به مخلوط کن پرقدرت اضافه کنید. مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود. در صورت نیاز شیرین کننده را بچشید و تنظیم کنید. اگر از ژلاتین اختیاری برای غلیظ شدن استفاده می کنید، لطفاً نکات بالا را ببینید.

داخل 6 عدد رامکین یا لیوان بریزید و 3 تا 4 ساعت یا یک شب در یخچال بگذارید. هر چه بیشتر در یخچال بماند غلیظ می شود.

نحوه نگهداری: روی هر رامکین را بپوشانید و تا 5 روز در یخچال نگهداری کنید.

گزینه های شیرین کننده کم کربوهیدرات

من در 15 سال گذشته با استفاده از شیرین کننده های مختلف دستور العمل های بدون شکر ایجاد کرده ام. نمودار تبدیل من از تجربه گسترده من در آزمایش با همه این شیرین کننده ها نوشته شده است.

ممکن است بسیاری از این نمودارهای تبدیل را به صورت آنلاین مشاهده کنید، اما همه آنها یکسان نیستند و برخی از آنها را دیده ام که به شدت با آنها مخالفم.

می توانید به نمودار تبدیل شیرین کننده کتو من به عنوان دقیق ترین و دقیق ترین نمودار تبدیل شیرین کننده بدون قند و آخرین موردی که برای تمام پخت کتو خود نیاز دارید اعتماد کنید.

شیرین کننده های کم کربوهیدرات مورد علاقه من، Swerve، آلولوز و قطره مایع استویا هستند.

آیا می توانم کنسرو شیر نارگیل را تعویض کنم؟

اگر از کنسرو شیر نارگیل استفاده می کنید، برای غلیظ شدن پودینگ نیازی به ژلاتین ندارید. من شیر بادام شیرین نشده را توصیه نمی‌کنم، مگر اینکه بخواهید از ژلاتین یا زانتان برای غلیظ شدن پودینگ استفاده کنید. بسیار نازک خواهد بود و سفت نمی شود.

می‌توانید از شیر نارگیل تازه از کارتن استفاده کنید، که معمولاً در قسمت یخچال که همه شیرها در آن قرار دارند، یافت می‌شود. مطمئن شوید که یکی را پیدا کنید که حاوی شکر اضافه نباشد.

باز هم، همان چیزی که با استفاده از هر چیزی غیر از شیر نارگیل کنسرو شده، پودینگ وانیلی شما شل می شود، بنابراین از ژلاتین برای غلیظ شدن استفاده کنید.

آیا می توانم پودر پروتئین را جایگزین کنم؟

اگر در دسترس ندارید یا ترجیح می دهید از آن استفاده نکنید، می توانید پودر پروتئین را کنار بگذارید. من می خواستم پروتئین این پودینگ وانیلی بدون قند را افزایش دهم و از آنجایی که پودر پروتئین آب پنیر یک پروتئین کامل با تمام اسیدهای آمینه ضروری برای سنتز عضلات است، بهترین انتخاب است.

اگر نمی توانید پودر پروتئین آب پنیر داشته باشید، می توانید پودر پروتئین گیاهی را انتخاب کنید یا می توانید با پپتیدهای کلاژن جایگزین کنید. کلاژن برای داشتن موهای قوی، ناخن و پوست خوب باورنکردنی است، اگرچه یک پروتئین کامل با تمام اسیدهای آمینه نیست، اما هنوز گزینه خوبی است.

پودینگ وانیلی تخم مرغ همزده بدون شکر

چاپ

پودینگ وانیلی تخم مرغ همزده بدون شکر

زمان آماده سازی 5 دقایق

زمان پخت 5 دقایق

خدمات 6 وعده های غذایی

کالری 258کیلو کالری

نویسنده برندا بنت/مامان بدون شکر

دستورالعمل ها

  • در یک تابه بزرگ روغن یا کره را آب کرده و تخم مرغ ها را اضافه کنید تا همزن شوند. به هم زدن ادامه دهید تا تمام مایع جذب شود و تخم مرغ ها خیس و براق به نظر نرسند.

  • تخم مرغ های همزده خشک خود را با بقیه مواد به مخلوط کن پرقدرت اضافه کنید. مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود. در صورت نیاز شیرین کننده را بچشید و تنظیم کنید. اگر از ژلاتین اختیاری برای غلیظ شدن استفاده می کنید، لطفاً نکات بالا را ببینید.

  • داخل 6 عدد رامکین یا لیوان بریزید و 3 تا 4 ساعت یا یک شب در یخچال بگذارید. هر چه بیشتر در یخچال بماند غلیظ می شود.

  • نحوه نگهداری: روی هر رامکین را بپوشانید و تا 5 روز در یخچال نگهداری کنید.

یادداشت

کربوهیدرات خالص: 2 گرم در هر وعده
لطفاً توجه داشته باشید که من کره یا روغنی را که برای پختن تخم مرغ استفاده می کنید حساب نکردم، لطفاً به اطلاعات تغذیه اضافه کنید.

تغذیه

خدمت رسانی: 1سرو ½ فنجان | کالری: 258کیلو کالری | کربوهیدرات ها: 3g | پروتئین: 18g | چربی: 19g | چربی های اشباع شده: 12g | چربی های چند غیر اشباع: 2g | چربی تک غیراشباع: 4g | چربی ترانس: 1g | کلسترول: 372میلی گرم | سدیم: 174میلی گرم | پتاسیم: 308میلی گرم | فیبر: 1g | قند: 2g | ویتامین A: 540IU | ویتامین سی: 1میلی گرم | کلسیم: 63میلی گرم | اهن: 2میلی گرم