پنکیک موز سالم (در مخلوط کن!) – زوج سرآشپز


این پنکیک موز سالم حاوی آرد نیست: فقط جو دوسر! این دستور به راحتی در مخلوط کن آماده می شود و طعمی غیر قابل مقاومت دارد.

مافین موز سالم

در اینجا یک دستور غذای مورد علاقه طرفداران وجود دارد که ما از آن سیر نمی شویم: این مافین موز سالم! این ایده زمانی متولد شد که از خواننده لیزا پرسیدیم: “آیا می توانید دستور العمل های کلوچه سالم تری ایجاد کنید؟” ما تصمیم گرفتیم پایی درست کنیم که 1. آماده کردن آسان 2. سالم 3. مقاومت ناپذیر خوب بود. هنوز هم تا به امروز مورد علاقه! مامان همیشه یک دسته در یخچال برای صبحانه های سالم دارد. این دستور مافین سالم از جو دوسر استفاده می کند و به راحتی در مخلوط کن درست می شود. آنها را در فر بیندازید، پف دار و خوشمزه در می آیند! هیچ کس جادو را باور نخواهد کرد.

دستور پخت مافین موز سالم

چرا یک دستور کیک موزی سالم بیاورید؟

بنابراین، چه چیز خاصی در مورد این پنکیک وجود دارد؟ دستور العمل های زیادی در سراسر اینترنت وجود دارد. اما این دلیل اضافه کردن این است دستور العمل پنکیک موز سالم برای زرادخانه شما:

 • بیشتر با جو و موز درست می شود: بدون آرد! درست است، در این پنکیک ها مطلقاً آرد وجود ندارد! اساساً مانند خوردن بلغور جو دوسر و موز است.
 • بدون شکر تصفیه شده! با کمی شربت افرا شیرین شده است. بیشتر پنکیک ها مانند خوردن یک کیک کوچک برای صبحانه هستند. از طرف دیگر، این دستور پخت کمی با شربت افرا شیرین می شود.
 • همزن کیک هستند! اگر قبلاً همزن پنکیک درست نکرده اید، اکنون وقت آن است که شروع کنید! به نوعی، مخلوط کردن همه چیز با هم در مخلوط کن باعث ایجاد آشفتگی کمتری نسبت به دستور پخت کلوچه معمولی می شود.

آنچه مردم می گویند

بعد از اینکه این دستور غذا را برای ما امتحان کرد، خواننده لیزا که این پنکیک ها را سفارش داد، آن را دوست داشت! در واقع او گفتپنکیک موز سالم عالی بود و به راحتی آماده می شد. دو بار درست کردن بسیار آسان است! تمام خانواده از دستور غذا لذت بردند – این یک برنده است!

طرز تهیه پنکیک موزی

طرز تهیه پنکیک موز سالم

ما این پنکیک های موزی سالم را درست می کنیم همیشه و لارسون ما آنها را می بلعد! بسیاری از خانواده و دوستان ما همین کار را می کنند. و ما از سرو کردن آن احساس خوبی داریم زیرا اساساً مانند خوردن بلغور جو دوسر و موز است! (نه یک کیک کوچک.) در اینجا طرز تهیه کلوچه موزی به روش ما آورده شده است:

 • مواد را اضافه کنید: موز، جو، افرا، روغن و مقداری ادویه را در مخلوط کن بریزید! (به دستور زیر مراجعه کنید)
 • مخلوط می کند: مخلوط کنید تا مخلوط یکدست شود. در فنجان های مافین بریزید.
 • نان: 35 دقیقه بپزید تا پخته و پخته شود!

ذخیره سازی و انجماد اطلاعات

ترکیب جو دوسر به این روش اساساً مانند تهیه بلغور جو دوسر در حین تهیه خمیر است (در اینجا همه دستور العمل های جو دوسر برای اطلاعات بیشتر در مورد این مفهوم وجود دارد). این میان وعده کامل یا صبحانه سالم است!

مافین های موز سالم نیز به خوبی یخ می زنند: فقط آنها را در ظرف مناسب فریزر قرار دهید و تا 3 ماه فریز کنید. چند عدد را بیرون بیاورید و در یخچال بگذارید تا در طول هفته برای ناهار استفاده کنید.

مافین موز سالم

تفاوت در پنکیک مخلوط کن سالم

در طول سال ها، متوجه شدیم که خوانندگان مفهوم کیک موزی سالم را دوست دارند. پس مطمئناً مجبور شدیم تغییراتی در این دستور ایجاد کنیم! در اینجا چند طعم مختلف با استفاده از همان ایده پنکیک مخلوط کن با جو دوسر وجود دارد:

دستور پخت مافین موز سالم

دستور تهیه کیک موزی سالم…

گیاهخواری، بدون گلوتن و بدون لبنیات. برای وگان ها، تخم مرغ ها را با دو تخم کتان جایگزین کنید.

دستگاه چاپ

ساعت نماد ساعتچاقوها نماد چاقوعلوم پایه نماد پرچمپوشه نماد پوشهاینستاگرام آیکون اینستاگرامپینترست نماد پینترستسایت شبکه اجتماعی فیس بوک نماد فیس بوکدستگاه چاپ نماد چاپجعبه ها نماد مربعقلب نماد قلبقلب سخت نماد قلب جامد

توصیف کردن

این پنکیک موز سالم حاوی آرد نیست: فقط جو دوسر! این دستور به راحتی در مخلوط کن آماده می شود و طعمی غیر قابل مقاومت دارد.


 • 3 موز بزرگ و بسیار رسیده (1 1/2 فنجان له شده)
 • 2 تخم مرغ بزرگ
 • 2 فنجان جو رول شده، به علاوه بیشتر برای تزئین
 • نصف فنجان روغن خنثی (آفتابگردان، سبزیجات یا هسته انگور)**
 • نصف فنجان شربت افرا خالص
 • 1 قاشق غذاخوری عصاره وانیل خالص
 • 1 قاشق چایخوری جوش شیرین
 • 1 قاشق چایخوری پودر خمیرمایه
 • 1 قاشق چایخوری دارچین
 • نصف قاشق چایخوری ادویه جات ترشی جات (اختیاری)
 • نصف قاشق چایخوری نمک کوشر


 1. فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید.
 2. همه مواد را در مخلوط کن بریزید و وقتی موز را اضافه کردید، آنها را تکه تکه کنید. همه چیز را با حرارت بالا به مدت یک یا دو دقیقه مخلوط کنید تا مخلوط یکدستی تشکیل شود.
 3. 8 تا 9 فنجان مافین را در یک تابه مافین قرار دهید و مخلوط به همان اندازه تقسیم شده را بین فنجان ها بریزید. مقدار پنکیک بستگی به اندازه موز و نوع بلغور جو دوسر * دارد. رویه ها را با جو اضافی بپاشید و به آرامی فشار دهید.
 4. 30 تا 35 دقیقه* بپزید تا خلال دندان تمیز بیرون بیاید. قبل از سرو از قالب مافین خارج کنید و اجازه دهید چند دقیقه خنک شود. در یخچال یا منجمد نگهداری کنید.

یادداشت

*نکته: مقدار کیک می تواند به اندازه موز و نوع بلغور جو دوسر بستگی داشته باشد. وقتی از جو دوسر جوانه زده استفاده کردیم، متوجه شدیم که مخلوط غلیظ تر شده و فقط 8 کیک درست کرده است. با موز بزرگ و جو دو سر حلقه شده 9 عدد مافین گرفتیم. ما افراد دیگری داریم که بیش از 9، هر چیزی حداکثر تا 12 را به دست آورده اند. اگر چنین است، 25 تا 30 دقیقه بپزید تا زمانی که خلال دندان تمیز بیرون بیاید.

**یکی از خواننده ها این مافین های نان موزی را با ½ فنجان سس سیب به جای روغن آزمایش کرد: او گفت هر دو نسخه خوب بودند! نسخه سس سیب خوب و مرطوب و متراکم بود اما کمی صاف بود. نسخه روغنی عالی، سبک تر و کمی خشک بود.

 • دسته بندی: صبحانه
 • روش: نان خورده
 • ظرف ها: آمریکایی

کلید واژه ها: کلوچه نان موزی کلوچه موزی سالم مافین بلغور جو دوسر موزی طرز تهیه کلوچه موزی کلوچه مخلوط کن برای مدت زمان پخت کلوچه نان موزی