پنج میلیارد تومان به بیماران خاص اختصاص می یابد.


رجانیوز وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بودجه 50 میلیارد تومانی مصوب کنگره برای بیماران خاص. به زودی اختصاص خواهد یافت این برای رفع مشکلات این بیماران است.

دکتر بهرام عین اللهی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در راز و جرگلان گفت: علاوه بر بودجه اختصاص یافته به بیماران خاص، اساسنامه صندوق بيماريهاي خاص به تصويب شوراي عالي بيمه و در دستور دولت و تصويب هيأت وزيران است. تمامی خدمات آنها از طریق این صندوق تامین خواهد شد. و حتی اقلام پزشکی برای دسترسی آسان به دارو برای ساکنین آنها پست می شود.

تمدید پوشش بیمه سلامت

بیان می کند که گسترش بیمه های پایه یکی از برنامه های دولت است. او افزود که یک کاری که در دولت انقلاب انجام شد بیمه رایگان 5 میلیون و 400 هزار نفر در دسی بل اول تا سوم جمعیت و 400 هزار نفر بود.» پارسال هم بیمه رایگان گرفتند. و اکنون به جرات می توان گفت که تقریباً همه بیمه دارند. به جز ثروتمندانی که باید مراقب خود باشند.

عین اللهی خاطرنشان کرد: با این اقدام دولت برای اولین بار بیمه همگانی ایجاد می شود که دولت را تکریم می کند و برای اینکه مردم بدانند می توانند از بیمه رایگان استفاده کنند می توانند وارد کشور شوند. کد در بهزیستی جهت کسب اطلاعات لازم” برای دریافت

وی افزود: برای حمایت از مردم طرح جوانان جمعیت. زنان باردار بدون در نظر گرفتن تمکن مالی به صورت رایگان و فرزندان آنها تا سن پنج سالگی بیمه هستند.

وی یکی از معضلات اجتماعی را پیری جمعیت دانست و افزود: بسته های تشویقی را برای مامایی ها و بهورزان در نظر گرفته ایم تا مردم را به بچه دار شدن تشویق کنیم. و بر اساس تعداد افراد سرانه حمایت شده توسط ماماها. و بهورزان در شبکه بهداشت».در فرزندآوری بسته های تشویقی به این افراد ارائه می شود.

به گزارش ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز در سفر یک روزه هیات دولت وارد خراسان شمالی شد. و به عنوان اختیارات کامل رئیس جمهور از پروژه ها و مراکز مختلف بازدید کرده اند در شهرستان های مرزی راز و جرگلان مشکلات مردم این منطقه مشخص شد.

دیدار با مردم و حضور در شورای اداری راز و جرگلان از برنامه های وزیر بهداشت برای سفر به این شهرستان است.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی وارد بوجنورد شد. مرکز استان کراسان شمالی در صبح پنجشنبه دولت سیزدهم استان در بیست و ششمین سفر استانداری از هیئت ولی فقیه استان و امام جمعه بگنورد استقبال کرد. فرماندار و مقامات دولتی استانی

استان 863 هزار نفری کراسان شمالی به مرکزیت بجنورد شامل 8 شهرستان بجنورد، شیروان، اسفراین، مانه و سملقان، راز و جرگلان، فاروج، جاجرم و گرمه است.

خراسان شمالی در سال 1362 پس از تقسیم استان خراسان به سه استان خراسان رضوی شمالی و جنوبی در ژئوپلیتیک کشور ظاهر شد.

شهرستان های راز و جرگلان با جمعیت 70 هزار نفری از داشتن بیمارستان محروم هستند. و مردم منطقه برای دریافت خدمات درمانی باید 150 کیلومتر را تا مانه و سملقان یا بجنورد مرکز استان خراسان شمالی طی کنند.

این شهر در منتهی الیه شمالی استان واقع شده است. این کشور با ترکمنستان هم مرز است و دارای سه ناحیه مرکزی جرگلان و غلامان است.

کورات شمالی دارای 9 مرکز درمانی با 1300 تخت بیمارستانی است.