پشت چشمان هر حیوانی یک زندگی است

چه بخواهی چه نخواهی، پشت چشم هر حیوانی زندگی ای است که اهمیت دارد. یک موجود زنده با ذهن، قلب تپنده و احساسات وجود دارد. همه آنها منحصر به فرد هستند، می خواهند درست مانند من و شما زندگی کنند و درد را احساس کنند. با این حال، بیشتر مردم حیوانات را به عنوان یک فرد نمی بینند و حتی با احترامی که شایسته آن هستند با آنها رفتار نمی کنند.

پس انسانیت ما کجاست؟ چرا بسیاری از مردم نمی خواهند با حقیقت بیدار شوند؟ چه چیزی ما را به نابودی خود سوق می دهد؟ چگونه می توانیم مشکل را قبل از اینکه خیلی دیر شود برطرف کنیم؟

من و شما به عنوان انسان، مسئولیت حفاظت از زمین و تمامی ساکنان آن را داریم. همه حیوانات سزاوار آزادی، احترام، عزت، عشق، همدلی، مراقبت و زندگی هستند. باور کنید یا نه، نحوه غذا خوردن شما تأثیر عمیقی بر سلامت شما، محیط زیست و حیواناتی که در این سیاره زندگی می کنند دارد.

سونامی بیماری ها که فراوان است بیشتر ناشی از سبک زندگی ماست. و نکته جالب این است که نیروی محرکه اصلی که باعث ایجاد بیماری می شود، وابستگی انسان به تغذیه حیوانات است. با این حال، پشت چشمان هر حیوانی زندگی ای است که خودتان نمی توانید به آن پایان دهید. درست میگم؟

خوردن مرگ فقط ما را خسته می‌کند، سریع‌تر پیر می‌شویم و بیمار می‌شویم. این کارمای بدی است.» – K.VD.

مصرف بیش از حد حیوانات

در قرون گذشته، گوشت یک کالای تجملی محسوب می شد و شهروندان عادی هرگز آن را دریافت نمی کردند. سپس، با گذشت زمان، مردم آن را در یک وعده غذایی در هفته، اغلب در روزهای یکشنبه گنجانیدند. اما امروزه اکثر مردم می توانند آن را بپردازند که به نوعی کمکی نمی کند. با وجود همه هشدارها، آنها بیشتر و بیشتر گوشت می خورند.

و در زندگی امروزی، این یک بخش عادی از رژیم غذایی اکثر مردم است زیرا به یک سنت تبدیل شده است. با این حال، با بیماری های قلبی مرتبط است. و من در مورد محصولات لبنی صحبت نمی کنم. مصرف بیش از حد پروتئین های حیوانی یا غذاهای فرآوری شده به بدن شما آسیب می رساند و باعث کاهش خون رسانی می شود.

در واقع، سالها مطالعات علمی و شواهد قطعی آن را ثابت می کند. از سوی دیگر، رژیم های غذایی گیاهی نه تنها از پیشرفت بیماری قلبی یا سرطان جلوگیری می کند، بلکه می تواند اثرات آن را نیز معکوس کند. صرف نظر از سن شما، می توانید از غذاهای گیاهی به عنوان درمان یا دارو استفاده کنید تا در آینده از بسیاری از مشکلات جلوگیری کنید.

پشت چشم هر حیوانی

بدیهی است که پشت چشمان هر حیوانی یک قلب نهفته است. با این حال، زمانی که شخصی حیوانی را می کشد، اغلب به آن ورزش می گویند. اما وقتی حیوانی بخواهد آدمی را بکشد به آن قساوت می گویند. با این حال، وقتی واقعاً به آن می رسد، انسان ها بی رحم ترین گونه ها هستند. پس آیا ما با خودمان تناقض نداریم؟

اگر می خواهید زندگی طولانی و سالمی داشته باشید و به این دنیا کمک کنید، پس باید عمل کنید. تو فقط یکبار از این دنیا میگذری و اگر می توانید هر کار خیری انجام دهید یا به موجود زنده ای مهربانی کنید، آن را انجام دهید. از آن غافل نشوید زیرا دیگر از آن راه عبور نخواهید کرد.

بنابراین، عمیقاً به چشمان هر حیوانی نگاه کنید، و سپس برای یک لحظه، مکان‌ها را عوض کنید. ناگهان می بینید که زندگی آنها به اندازه شما ارزشمند می شود و شما نیز مانند آنها آسیب پذیر می شوید. اکنون متوجه شوید که همه حیوانات سزاوار احترام و حمایت شما هستند، زیرا به نوعی آنها شما هستید و شما آنها هستید.

“حیوانات دوستان من هستند و من دوستانم را نمی خورم.” – جرج برنارد شاو

زندگی در چشم یک حیوان

اگر از دوستداران حیوانات هستید، احتمالاً می دانید که بسیاری از حیوانات بسیار باهوش و دارای احساسات هستند. موجودات زنده بی‌شماری مانند انسان‌ها پیوندهای محکمی با جوانان خود ایجاد می‌کنند، آنها را دوست دارند و دوستانی دارند.

و آنها حتی تماس‌های ویژه‌ای برای کسانی دارند که به آنها اهمیت می‌دهند، به همان روشی که شما به دوستان و خانواده خود نام مستعار می‌دهید.

با این حال، بیشتر انسان ها فقط حیوانات را به عنوان غذا، غنائم یا اشیا در نظر می گیرند. خیلی اوقات، افراد بی‌شماری با آنها به‌عنوان یک کالا رفتار می‌کنند تا یک فرد. بنابراین، اکثر آنها هرگز این پیوندهای قابل توجه را تجربه نمی کنند. در عوض، بسیاری از انسان ها در معرض زندگی پر از ترس، استرس، درد، غم و مرگ هستند.

“به نظر من، جان یک بره کمتر از جان یک انسان با ارزش نیست. هر چه موجودی درمانده تر باشد، حق بیشتری دارد که انسان از ظلم و ستم انسان محافظت کند.” – مهاتما گاندی

حیوانات ارواح بی گناه هستند

چشمان یک حیوان وقتی برای نگاه کردن به آنها وقت می گذارید، این قدرت را دارد که به زبانی شگفت انگیز صحبت کند. همچنین به یاد داشته باشید که شفقت نسبت به دیگر موجودات زنده بی گناه قاضی واقعی شخصیت است. حیوانات به اندازه ما حق حضور در این سیاره را دارند از زمانی که همراه ما خلق شده اند.

و هر کس گفت که آنها از ما هستند تا هر کاری که ما می خواهیم انجام دهیم؟ شما ممکن است گوشت خوار باشید. با این حال، من شما را قضاوت نمی کنم، بلکه فقط سعی می کنم حقایق را به شما نشان دهم. بنابراین، افراد وگان را مسخره نکنید زیرا آنها فقط افرادی هستند که این ایده دیوانه وار دارند که هیچ حیوانی نباید رنج بکشد.

با این حال، بشریت دیگر نمی تواند کنار بماند و تماشا کند که حیوانات زیبای ما به طرق مختلف مورد استفاده و آزار قرار می گیرند. به چشمان یک حیوان نگاه کنید و یک موضع، بزرگ یا کوچک، شخصی یا عمومی ایجاد کنید. قبل از اینکه خیلی دیر شود این کار را انجام دهید. به یاد داشته باشید، مهربانی با این روح های مهربان هیچ چیز را از بین نمی برد.