پروکسی چیست؟ هر آنچه که باید در مورد پروکسی بدانید


یک پروکسی را می توان سروری با امکان ایجاد فیلتر مخصوص برای افزایش امنیت شبکه مورد نظر در نظر گرفت.به طور کلی یک پروکسی دارای ویژگی ها و قابلیت های بسیاری است. از جمله افزایش فضای ذخیره سازی و سرعت دسترسی. این سرور به همراه سیستم احراز هویت می تواند ضامن باشد امنیت شبکه این است. برای اطلاعات بیشتر در مورد معنای آن با ما همراه باشید. پروکسی چیست؟ دريافت كردن

پروکسی چیست؟را

پروکسی نوعی نرم افزار است که در شبکه اینترنت به عنوان واسطه بین کاربر و اینترنت قرار دارد. هدف اصلی از ایجاد یک پروکسی این است که بتوان یک خط اینترنت را به چندین کاربر ارائه داد. به این منظور پروکسی سپس شروع به کار کرد و به تدریج ویژگی ها و توانایی های آن را افزایش دهید نوع پروکسی ها سه کاربرد اصلی وجود دارد که هر سه کاربرد عبارتند از:

  1. تماس های اینترنتی را به اشتراک بگذارید چند کاربره این تاثیر زیادی در کاهش هزینه ها دارد. افزایش ایمنی و کنترل کاربر
  2. دومین پراکسی پرکاربرد امروزه استفاده از پروکسی برای است نگهش دار اطلاعات مربوط به این برنامه پروکسی است. باید گفت استفاده از اینترنت پرهزینه و پهنای باند محدود است. این امر باعث می شود تا کاربران نتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را برای مدت کوتاهی بارگذاری یا دانلود کنند. امکانی که این پروکسی در اختیار شما قرار می دهد تاثیر زیادی در حل مشکلات سرعت پایین اینترنت دارد.
  3. سرورهای پروکسی به عنوان فایروال در سایت های اینترنتی استفاده می شوند.

پروکسی چیست؟

نوع پروکسی ها

اکنون می دانیم که پروکسی چیست؟ به سراغ نوع پروکسی ها می رویم.

1- پروکسی HTTP

اکثر پراکسی های استفاده شده توسط کاربران از این نوع هستند. با نام آن این پروکسی مربوط به پروتکل HTTP است. استفاده از محتوای وب سایت موجود است.

2- پروکسی HTTPS

این پروکسی از پروتکل HTTPS استفاده می کند و همچنین ایمن است. امنیت بالا نام پروکسی آن را داشته باشید پورت 443 و در برخی موارد، هکرها از این پروکسی برای انجام اقدامات مخرب استفاده می کنند.

3- پروکسی FTP

پروتکل های FTP به ترتیب. منتقل کردن فایل های مورد نیاز طراحی و در شبکه مورد استفاده قرار می گیرند. این پروکسی از پورت 21 استفاده می شود و علاوه بر اینکه در انتقال فایل ها در زمینه محدودیت دسترسی از شبکه های خارجی و داخلی موثر است. همچنین موثر است.

4- پروکسی SMTP

این پروکسی می تواند پروتکل مورد استفاده برای آن باشد دريافت كردن و ایمیل بفرست می دانید، ویژگی های زیادی وجود دارد. از جمله کاهش و افزایش تعداد پیام ها تغییر اندازه متن محدود کردن دسترسی به آدرس های ایمیل و … نقل قول در برخی موارد هکرها نیز از این پروکسی استفاده می کنند. و هکرها از آن برای ارسال پیام های اسپم استفاده می کنند.

به طور کلی کاربران می توانند با استفاده از پروکسی هویت واقعی خود را در فضای مجازی مخفی کنند.

مزایای سرور پروکسی

سرور پروکسی

سرور پروکسی دارای ویژگی است که می توان از آن برای ارسال کد استفاده کرد فایل اجراییرا افراد فعال و اپل تونگ آسیب مسدود کردن به طور کلی، استفاده از پروکسی به تنهایی برای کنترل هدرها نیست. همچنین می تواند محتویات بسته را بررسی کند و هر فایلی را تغییر یا حذف کند. که سیاست امنیتی را نقض می کند

یکی دیگر از مزایای سرورهای پروکسی، امکان بررسی محتویات هر بسته برای مطابقت با استانداردهای پروتکل است. متا شخصیت تا بر سیستم تاثیر بگذارد در این موقعیت پروکسی ها می توانند شخصیت های غیرقانونی را شناسایی کرده و آنها را مسدود کنند.

و دوباره، چرا از پروکسی استفاده می کنید؟ باید فراهم شود امنیت شبکه توسط این سرور ذکر شده است استفاده از چندین کاربر در یک شبکه محلی در محدوده نرم افزار مورد نظر کاربر. همچنین یکی از مزایای سرورهای پروکسی است. اثر این ویژگی هیچ محدودیتی برای استفاده از سرور پروکسی برای اجرای یک سرویس یا برنامه خاص وجود ندارد. و هیچ کدی برای هماهنگی با برنامه نوشته نمی شود.

توجه داشته باشید که استفاده از پروکسی به همه کاربران شبکه اجازه استفاده از تمام سایت های موجود را نمی دهد. زیرا مستقیماً به اینترنت متصل نیست و با استفاده از این قابلیت شما می توانید دسترسی به سایت های خاصی را برای کاربران پروکسی محدود کنید. دسترسی به اطلاعات شبکه از طریق اینترنت امکان پذیر نیست.

تفاوت بین پروکسی و VPN

گاهی اوقات مردم معنای پروکسی را اشتباه می‌فهمند و فکر می‌کنند که معادل VPN است، اگرچه پراکسی‌ها و VPN ها کاربردهای مشابهی دارند. اما تفاوت های زیادی وجود دارد که استفاده از آنها را متفاوت می کند. شباهت بین استفاده از پروکسی و VPN در محافظت از حریم خصوصی کاربر است. افزایش ایمنی و هویت کاربر را در فضای مجازی مخفی کنید

تفاوت بین پروکسی و VPN

در اینجا، برای توضیح بیشتر تفاوت‌های بین پراکسی‌ها و VPN‌ها، هر پیاده‌سازی را تشریح کرده‌ایم. یادگیری بیشتر در مورد استفاده از پروکسی ها و VPN ها دانش شما را در مورد تفاوت های بین پراکسی ها و VPN ها افزایش می دهد.

چه زمانی باید از پروکسی استفاده کرد؟

یک پروکسی را می توان یک سرور خصوصی در نظر گرفت که به عنوان یک واسطه بین کامپیوتر یا تلفن همراه کاربر و اینترنت عمل می کند. برای توضیح بیشتر باید گفت وقتی با استفاده از پروکسی وصل می شوید به جای آی پی شما آی پی پروکسی نمایش داده می شود بنابراین مشخص نیست به چه چیزی وصل می شوید. راه اندازی سرور پروکسی بسیار ساده است و به راحتی می توان آن را بر روی تلفن همراه یا کامپیوتر خود نصب کرد. پروکسی ها داده های شما را رمزگذاری یا رمزگذاری نمی کنند.

به این دلیل اگر کسی مهارت های هک لازم را دارد آنها می توانند آنها را هک کنند و به داده های شما دسترسی پیدا کنند بنابراین پروکسی برای موارد بسیار حساس توصیه نمی شود.

چه زمانی باید ترک شود VPN استفاده شده؟

مهمترین تفاوت بین پروکسی و معاون رئیس جمهور در این است که VPN این قابلیت را دارد که ترافیک اینترنت سیستم را به طور کامل و 100% از سرور منتقل کند. به عبارت دیگر می تواند Local شما را برای همه نرم افزارهای موجود تغییر دهد. به کاربران اجازه می دهد به IP متصل شوند علاوه بر IP خودش آنها می توانند از نرم افزارهای دیگر استفاده کنند.

هنگامی که به VPN متصل می شوید، سیستم شما اساساً به یک VPN متصل است و این اتصال شامل هیچ نرم افزار خاصی نمی شود. VPN ها قادر به رمزگذاری داده ها هستند و احتمال هک شدن را تا حد زیادی کاهش می دهند.

حرف آخر باشد

باید گفت اگر به دنبال سوالی مانند پروکسی چیست؟ و پروکسی به چه معناست؟ اگر هستید، این مقاله برای شما مناسب است. پروکسی را می توان ابزاری دانست که داده های اینترنتی را در حین انتقال دریافت می کند و پس از تایید، اقدامات لازم را برای مقصد خود انجام می دهد.

منبع: parmonet.com

برچسب: شبکه، vpn، هکر، parmon