پرواز پهپادهای جوبین از زیردریایی فاتح/ نمایش پهپادهای ارتش در رزمایش مشترک ۱۴۰۱.


گروه سیاسی رجانیوز: رزمایش مشترک پهپاد 1401 ارتش از روز گذشته با حضور بیش از 150 فروند پهپاد در جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. از آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان از جنوب به شرق، غرب، شمال و مرکز کشور سه روز است.

در اولین روز از رزمایش مشترک پهپاد 1401 جمهوری اسلامی ایران پهپادهای شناسایی و شناسایی چهار نیروی مسلح با موفقیت کنترل مرزهای ملی را انجام داده و اهداف مورد نظر را در منطقه عمومی ارتش آمریکا شناسایی کردند. ورزش کن

گزارش کردن رجا نیوزدیروز امیر دریادار سید محمود موسوی، سخنگوی رزمایش مشترک پهپادهای نظامی. خبر فوق را اعلام کرد و گفت در این رزمایش پهپادهای یاسر، صدیق، پلیکان، ابابیل 3، یزدان و مهاجر 6 از ارتش خارج شدند. پایگاه های پهپادی از نقاط مختلف کشور شناسایی هدف شامل نظارت و پایش مناطق مورد نیاز در مرزها و آب های بین المللی است.

وی افزود: با توجه به گسترش توان پهپادی ارتش و انبوه ماموریت های پهپادی. و لزوم هماهنگی این پروازها. بنابراین شبکه ای از فرماندهی و کنترل عملیات پهپادهای نظامی ایجاد می شود.

سخنگوی این تمرین این به گروه های اطلاعاتی ارتش اطلاق می شود که با استفاده از فناوری پیشرفته مرزها را کنترل می کنند. از جمله پهپادها، گفت که در این تمرین پهپادهای ارتش تنها از بخش کوچکی استفاده خواهند کرد. فقط از موفقیت

امیر دریادار موسوی خاطرنشان کرد: حفظ و ارتقای آمادگی رزمی اولیه برای طایفه ها امری اجتناب ناپذیر است. و این آمادگی یک سری تمرینات است. در طول سال به تمرین دانش علمی در محیط ها و زمین های آموزشی

تصاویر پهپادی از ارتش جمهوری اسلامی ایران دانلود فیلم

امنیت ارزش وام گرفتن ندارد.

ذوالفقار فرمانده مشترک آموزش پهپادهای ارتش گفت: امنیت کشور و منطقه باید خودمان ایجاد شود. اگر کسی امنیت ما را تامین کند نشان دهید که این اوراق قرض گرفتن است که اصلاً ارزشی ندارد.»

امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده و فرمانده رزمایش مشترک پهپاد 1401 ارتش در اولین روز رزمایش. بگو خدایا شکرت امروز کشور ما از نیروهای مسلح قوی، با تجربه و توانمندی برخوردار است، وی گفت: نیروهای مسلح تجهیزات مورد نیاز برای انجام ماموریت های خود را دارند، اما اگر به آینده نگاه نکنیم و با آن حرکت نکنیم. فناوری روز و آینده ما مطمئناً دیگران را دنبال خواهد کرد.

با تاکید بر اینکه امروزه هواپیماهای بدون سرنشین پدیده جدیدی هستند. او افزود که اثربخشی این پدیده در جنگ های جهانی اخیر مانند جنگ آذربایجان و ارمنستان به اثبات رسیده است. جنگ بین اوکراین و روسیه و غیره

امیر دریادار سیاری ادامه می دهد: امروز پهپاد در موقعیت مناسبی برای ارتقای توان رزمی نیروهای مسلح قرار گرفته است. به ویژه ارتش جمهوری اسلامی ایران. و در سازمان رزم ارتش قرار گرفت. بخشیده اند

معاون هماهنگ کننده ارتش تاکید کرد که نمی خواهیم در این حوزه به دیگران تکیه کنیم. و تجهیزات میدانی پهپادها کاملاً داخلی است و گفت: اکثر پهپادهایی که در این رزمایش دیدیم و عملیات آنها در مراحل اولیه بود. در ارتش تولید می شود و توسط وزارت دفاع یا یک شرکت دانش بنیان ملی برای تکمیل و تولید انبوه سفارش داده شده است.

وی داشتن قابلیت های پهپادی را به بازدارندگی کشور کمک می کند و تاکید کرد: امنیت یک کشور و منطقه باید خود به خود ساخته شود اگر کسی امنیت را برای ما تامین کند یعنی امنیت وام بگیریم که اصلا ارزشی ندارد.

امیر سیاری ادامه می دهد: توان کشوری شجاع مانند ایران و نیروهای مسلح آن قادر است در برابر همه تهدیدها ایستادگی کند. و تست تستر یک اشتباه است.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: اگرچه برای استقرار فناوری پهپاد زمان کوتاهی طول کشید. اما نتایج جهشی داشت و گفت: نتایج بسیار ارزشمندی در مدت زمان کوتاهی حاصل شد هوش و ذکاوت محققان ما

وی خاطرنشان کرد: در این آموزش تعدادی پهپاد نظامی در شرایط خاص و سخت مورد استفاده قرار خواهند گرفت. و در حوزه مراقبت و شناسایی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. جنگ الکترونیک و نبرد

پرواز پهپاد ژوبین از زیردریایی فاتح

امروز در ادامه روند عملیاتی رزمایش پهپاد 1401 ارتش، پهپادهای رزمی نیروی دریایی ارتش از عرشه عرشه و یگان های زیرزمینی نیروی دریایی در قالب ناوگان پهپاد به پرواز در آمدند. توسط این نیرو اداره می شود در حمله به اهداف تعیین شده در ساحل و دریا موفق شد.

در این مرحله از آموزش پهپادهای مخرب نیروی دریایی ارتش شامل باور 5، ژوبین و آرش است که از دریا و عرشه یگان های سطحی و زیرسطحی نیروی دریایی در نقاط مختلف پرواز می کنند. اهداف خود را پوشش دهند در ساحل دور موفق بود.

نظارت و مشاهده محیط اطراف در دریا و همچنین شناسایی اهداف دریایی از جمله وظایف دیگر. توسط پهپادهای عمودی پرواز پلیکان ارتش و واحدهای شناور اداره می شود.

آموزش پرواز پهپاد شناسایی نیروی دریایی ارتش در خارج از مرزهای دریایی و ساخت اطلاعات نخبه برای یگان شناور از دیگر ماموریت های انجام شده در این بخش از رزمایش است.