پرداختن به مسائل جهانی ما با مادر طبیعت

ما به عنوان انسان تمایل به رضایت داریم. ما در روال‌ها و عادات خود راحت می‌شویم و شروع به نادیده گرفتن علائم و نشانه‌هایی می‌کنیم که نشان می‌دهد چیزی در زندگی شخصی‌مان نامتعادل است و نیاز به توجه دارد.

این ممکن است سلامت ما، امور مالی، زندگی اجتماعی، زندگی خانگی، کسب و کار یا زندگی کاری ما باشد.

هرچه که باشد، اگر به آن گرایش نداشته باشد، هرگونه عدم تعادل، ترازو را به سمت اشتباه می کشد. در نهایت خود را به عنوان سلامتی مضطرب – روانی، جسمی، عاطفی و یا حتی مالی نشان می دهد.

به عنوان مثال، بیماری قلبی را در نظر بگیرید. به یک دلیل اصلی – عادات ناسالم – قاتل شماره یک است. عدم ورزش، تغذیه نامناسب و استرس مزمن روانی کنترل نشده در صدر این لیست قرار دارند.

متأسفانه، آسیبی که باعث ایجاد عادات ناسالم می شود، در سطح شخصی متوقف نمی شود. راضی بودن از عادات ناسالم در خانه در زندگی شخصی ما را می توان به عنوان یک بیماری سبک زندگی در نظر گرفت که زمانی که دولت هایی که توسط مردم اداره می شوند شروع به رفتار مشابه کنند به یک موضوع مخرب جهانی تبدیل می شود.

این از خود راضی بودن نسبت به تلنگرهای طبیعت – علائم و نشانه‌های او برای ما وقتی از تعادل خارج می‌شود، هر گونه عدم تعادل را بیشتر تشدید می‌کند و سلامت سیاره گرانبهای ما زمین را تحت پریشانی، فشار و در نهایت فروپاشی قرار می‌دهد.

درس اصلی: ما از مادر زمین جدا نیستیم. ما فرزندان او هستیم و او منابع طبیعی زیادی به ما داده است تا بتوانیم از آنها استفاده کنیم تا زندگی شگفت انگیزی را تجربه کنیم. اگر یک بحران در طبیعت رخ می دهد به این دلیل است که ما از امتیازات او سوء استفاده کرده ایم، از مرزها فراتر رفته ایم و عدم تعادل ایجاد کرده ایم.

به‌جای همسویی با مادر طبیعت/زمین و استفاده از منابع طبیعی او در توازن با مقدار زیادی سپاسگزاری، از منابع او استفاده می‌کنیم و خودخواهانه هدر می‌دهیم، بیشتر اوقات برای نفع مالی موقت و در نهایت به محیطی که برای زندگی و شکوفایی ما ایجاد شده است آسیب می‌رسانیم. که در.

ما جنگل‌های سرسبز او را از بین می‌بریم و مواد معدنی گرانبها را از خاک می‌شوییم و میله‌های آن را می‌کشیم. ما هوا و آب را مسموم می کنیم، منظره او را آتش می زنیم و بی جهت نمایش شگفت انگیز حیات وحش عجیب و غریب او را برای ورزش یا جایزه می کشیم.

عدم حساسیت ما به دستی که به ما غذا می دهد، ما را از همان چیزی که هستیم، یعنی طبیعت جدا کرده است.

عادات مخرب شخصی در نهایت به عنوان یک بیماری یا بیماری در زندگی ما ظاهر می شود و همین اصل به عنوان بیماری در مقیاس جهانی عمل می کند. بنابراین جواب چیست؟

ما باید جنگ خود را با طبیعت معکوس کنیم.

بیماری هایی که به طور ناگهانی در جهان به شکل بیماری ظاهر می شوند، همه گیری های همه گیر که در نتیجه آن در سطح جهانی رخ می دهد، آتش سوزی هایی که خارج از کنترل می سوزند، آلودگی هایی که هم هوا و هم آب را مسموم می کند و هم خرابی های دولتی و اجتماعی همه نتیجه مستقیم این بیماری هستند. افکار، عادات و اعمال از خود راضی و ناسالم ما. آنها از زندگی شخصی ما خارج می شوند و به طور جمعی بر محیط زیست، دولت و محیط زیست ما تأثیر منفی می گذارند.

نادیده گرفتن سیگنال ها در هنگام انتظار برای زنگ بیدارباش قبل از شروع تغییرات، ما و محیط ما را در معرض خطر جدی قرار می دهد، زیرا بیشتر آلارم ها تا زمانی که مسائل بحرانی نشده و به نقطه جوش نرسند به صدا در نمی آیند. در این مرحله، همه چیز به سرعت از علائم جزئی به مشکلات بزرگ تغییر می کند و ناگهان با یک بحران بد جهانی مواجه می شویم که باعث اختلال در تجارت، مسافرت، بهره وری و آسیب رساندن به سلامت اقتصاد و جهان به طور کلی می شود.

در نهایت، جنگ با طبیعت، جنگ با ماست.

گرم شدن کره زمین، آلودگی محیط زیست، انقراض بی رحمانه حیوانات گرانبها و گیاهان حیات بخش، جمعیت در حال انفجار، کمبود مواد غذایی و تغییرات آب و هوایی مسائل جهانی جهانی هستند که ما به عنوان انسان ها و نگهبانان زمین مادر باید آنها را حل کنیم. این تنها زمانی می تواند اتفاق بیفتد که رضایت از بین برود، مسئولیت پذیرفته شود و هر یک از ما در بازگشت تعادل طبیعت و حفظ آن سهیم باشیم.

و از خانه شروع می شود. «چگونه کارهای کوچک را انجام می‌دهیم، کارهای بزرگ را چگونه انجام می‌دهیم».

زندگی شخصی ما، سبک زندگی ما، عاداتی که اتخاذ می کنیم و نحوه تأثیر آنها بر سلامت ما، از نظر روحی، جسمی و عاطفی در خانه باقی نمی ماند، بلکه به طور جمعی در مقیاس جهانی انجام می شود و در نهایت بر سلامت و ثبات کل جهان تأثیر می گذارد.

حقیقت این است که از بین بردن احساس رضایت با تغییر عادات و سبک زندگی شخصی روزانه به عادات سالم‌تر، اولین گام به سوی تجربه همین چیزها در سطح جهانی و جهانی است.

ما باید از نگرش خودخواهانه و متکبرانه و انگشت نشان دادن خود دست برداریم. تنها یک جهت وجود دارد که می توانیم به دنبال پاسخ باشیم و آن مستقیماً به خودمان مربوط می شود، زیرا ما پاسخگو هستیم. اگر در همه اینها انگشت اشاره ای وجود داشته باشد، مستقیماً به ما اشاره می کند. اگر باید تغییراتی ایجاد شود، با ما شروع و به پایان می رسد.

هر یک از ما یک چرخ دنده مهم در یک برنامه بزرگتر هستیم و وقتی نقش های خود را به طور موثر ایفا نکنیم، به کل آسیب می زنیم.

به عبارت دیگر، “ما همه در یک قایق هستیم” و باید نسبت به یکدیگر، مادر طبیعت و دنیای اطرافمان مراقب، انعطاف پذیر و فداکار باشیم.

اگر امیدواریم محیط زیست، محیط زیست و اقتصاد خود را سالم، مرفه و متعادل در هر دو مقیاس شخصی و جهانی برسانیم و آن را در آنجا نگه داریم، ما باید به سمت صفحه حرکت کنیم و تغییرات جدی ایجاد کنیم.

ما دیگر نمی‌توانیم کورکورانه نسبت به دنیای اطرافمان بی‌تفاوت در حاشیه بنشینیم و منتظر بحرانی باشیم که ما را بیدار کند.

وقت آن است که “انگشت اشاره گر را بچرخانیم.” ما باید مسئولیت زندگی خود، برای سلامت مادر زمین، خانه سیاره ای خود و منابع سخاوتمندانه حیات بخش او را بپذیریم. ما باید مسئولیت، حمایت و کمک به ثبات دولت هایمان، رهبران انتصابی خود و تصمیماتی که آنها می گیرند را بپذیریم.

همانطور که رئیس جمهور ایالات متحده جان اف کندی یک بار پرسید – نپرسید که کشورتان چه کاری می تواند برای شما انجام دهد، بلکه نپرسید که شما چه کاری می توانید برای کشورتان انجام دهید. بیایید این درخواست عاقلانه را بسط دهیم تا بخوانیم: “نپرسید که سیاره زمین چه کاری می تواند برای شما انجام دهد، بلکه بپرسید که شما چه کاری می توانید برای سیاره زمین انجام دهید.”