پایان رویای 22 ساله راه اندازی بزرگترین کریدور جهان/اولین کشتیرانی شمال به جنوب از طریق ایران.


گروه اقتصادی – رجانیوز: فعالیت کریدورها و هسته های اصلی کشور در سال های اخیر کاهش یافته است. و آمارهای مربوط به حمل و نقل کشور این را نشان می دهد. حمل و نقل در سال 1999 به کمترین میزان خود یعنی 7 میلیون تن رسید که در مقایسه با اوج خود در ابتدای دهه که 13 میلیون تن بود، حدود 6 میلیون تن کاهش داشت. نقش مهمی در قطب حمل و نقل منطقه ای ایفا می کند. کالاهای سواحل خزر، افغانستان، پاکستان، عراق، ترکیه و جنوب از کریدورهای کلیدی در بخش‌هایی از کشور که تا مرز امتداد دارند، می‌توانند جابه‌جا شوند تا ایران به ستون اصلی منطقه تبدیل شود. با تغییر سیاست ها و علاقه دولت به روابط منطقه ای. افزایش مبادلات با کشورها بنابراین در منطقه یک دستور کار است با سیاست جدید دولت کریدورهای ایران بار دیگر مهم شده اند. و فعالیت این کریدورها برای انتقال کالا به کشورهای منطقه آغاز شده است. مهمترین هسته های ارتباطی ایران، محور شمال به جنوب و شرق به غرب و بسیاری از کشورها هستند که این دو محور اصلی را در ایران برای انتقال بار به مقاصد مختلف به هم وصل می کنند.

از آغاز به کار دولت سیزدهم، سفرهای هیئت های سیاسی و اقتصادی ایران به کشورهای منطقه و بالعکس. این امر منجر به امضای توافق نامه اقتصادی برای احیای روش های ارتباطی شد. در آخرین توافقنامه احیای دو محور ایران و ترکمنستان در دستور کار قرار دارد. این محورها نقش مهمی در حمل و نقل کالا از روسیه و کشورهای آسیای میانه از ایران به اروپا و هند دارند.

کریدور شمال – جنوب ازبکستان – ترکمنستان – ایران و عمان و کریدور شرق به غرب قزاقستان-ترکمنستان-ایران و ترکیه با هدف انتقال کالاهای چینی و روسی به هند و اروپا از طریق ایران بازگشایی می شود.

حمل بار روسیه از ایران به هند مهمترین محور کریدور شمال – جنوب است که با شروع جنگ روسیه و اوکراین و موضوع تحریم روسیه اهمیت این کریدور برای محموله های روسیه دوچندان شد.اولین محموله ها از روسیه به هند در چند روز گذشته از ایران منتقل شده است و این بار محموله های آزمایشی از سنت پترزبورگ روسیه به بندر آستاراخان و از طریق دریای خزر به ایران وارد می شود. و از آنجا به صورت جاده ای و ریلی به بندرعباس و سپس با کشتی کانتینری به بندر نواچیوا هند می رسد.زمان پیش بینی ترانزیت این محموله کمتر از 25 روز می باشد.

بندر شمالی متنوع است.

محمد محسن سلیمی پور معاون سازمان بنادر و دریانوردی گیلان در گفتگو با «ایران» از اقدامات ایران. به ویژه در بنادر شمال گفت: دولت افزایش جذب کالا را اعلام کرده است. و در حال آماده سازی بندر شمالی هستیم.» وی افزود: «در عمل. بنادر شمالی مانند انزلی، آستارا و کاسپین از بنادر چند منظوره به بنادر چندمنظوره تبدیل شده اند.» این بنادر پیش از این تنها بارگیری و تخلیه کالاهایی مانند فولاد و چوب را انجام می دادند، اما اکنون بنادر آماده جابجایی انواع کانتینر هستند. یخچال، کشتی های سطحی، کالاهای فله و انواع کالاها در زیرساخت ها، اسکله ها، انبارها، مخازن و سایر زیرساخت ها وی با آمادگی برای پذیرش طیف گسترده ای از کالاهای نفتی و غیرنفتی افزود: با تفاهم نامه ای که در ماه های اخیر با کشور خزر منعقد شده است. انتظار جذب و بارگیری بیشتر کالا از بنادر شمال را داریم. و با امکاناتی که در نظر گرفته ایم ما سعی خواهیم کرد کالاها را جذب کنیم. با کمترین مشکل”

از زمان تحریم روسیه به دلیل جنگ با اوکراین بازیابی کریدور شمال-جنوب از ایران برای اتصال روسیه به بازارهای صادراتی در آسیا و آفریقا اهمیت فزاینده ای دارد. مهم ترین مزیت ایران برای حمل کالا از کشورهای منطقه از طریق کریدور شمال – جنوب و شرق – غرب کاهش زمان بارگیری است که باعث کاهش هزینه های انتقال و استقبال صاحبان کالا می شود. تکمیل آخرین قطعه کریدور شمال به جنوب از بندر آستارا ایران به آذربایجان نقش اساسی در افزایش سرعت جذب و انتقال محموله دارد. کالاهایی که از روسیه به ایران در این منطقه می آیند با قطار به بنادر جنوبی چابهار یا بندرعباس منتقل می شوند و نیازی به تخلیه جاده ای ندارند. بنابراین باید در مدت زمان کوتاهی تکمیل شود. اهمیت کریدور ترکمنستان و ایران در این است که در دو سال گذشته در پی شیوع ویروس کرونا، ترکمنستان مرزهای خود را بسته و روابط تجاری با این کشور رو به وخامت گذاشته است. بازگشایی مرز ترکمنستان تجارت فرامرزی را به شدت افزایش خواهد داد. ترکمنستان برای انتقال کالا به شرق دریای خزر و شرق روسیه با ایران مرز مشترک دارد.

ایران قصد دارد تا پایان سال ۲۰ میلیون تن کالا و محموله روسی جذب کند. حمل بار از کشور 20 میلیون تن و درآمد آن به 20 میلیارد دلار می رسد. کریدور دیگری که به زودی در ایران به بهره برداری می رسد و در حال تست ترافیک است، کریدوری است که از قزاقستان-ترکمنستان-ایران به ترکیه و اروپا می رود. این محور شرق به غرب برای حمل و نقل از چین به اروپا بسیار مهم است. به زودی برای اولین بار از این محور حمل می شود، بنابراین قطارهای باری محموله گوگرد را از قزاقستان به ترکمنستان و ایران منتقل می کنند. سپس به ترکیه این بار وارد مرز شرقی کشور شده و از مرز غربی رازی خارج شده و به سمت ترکیه حرکت می کند. این انتقال طی روزهای آینده با سفر رئیس جمهور قزاقستان به ایران انجام خواهد شد. راه اندازی هسته بار بخشی از برنامه دولت برای تسریع تجارت با کشورهای منطقه است. علاوه بر درآمدزایی از نرخ ارز این اقدامات همچنین ایران را به عنوان قطب حمل و نقل منطقه توصیه می کند.

کشورهای ساحلی خزر منافع مشترکی با ایران در منطقه اوراسیا دارند. تحریم های روسیه راه را برای افزایش همکاری آسیایی و ایران هموار می کند. آماده سازی زیرساخت ها برای تبدیل ایران به قطب حمل و نقل منطقه بسیار مهم است. ارتباط ریلی ایران با روسیه از طریق ترکمنستان و قزاقستان و گسترش حمل و نقل بار و فعالیت های گمرکی منطقه از جمله زمینه های همکاری تجاری دو کشور است.

پیش بینی می شود با افتتاح کریدور بین المللی در کشور 10 میلیون تن محموله از روسیه و کشورهای ساحلی دریای خزر وارد شود. کل حمل و نقل کشور در سال گذشته (جاده ای و ریلی) 11.5 میلیون تن است، بنابراین با توجه به رشد بیش از 30 درصدی حمل و نقل کشور در دو ماهه نخست امسال. به نظر می رسد بخشی از برنامه روسیه برای دریافت 10 میلیون تن محموله محقق شده است. در دو ماهه اول سال 1400 تعداد محموله ها یک میلیون و 230 هزار تن بوده که در دو ماهه امسال به یک میلیون و 860 تن افزایش یافته است. فعالان حمل و نقل می گویند بازگشایی مسیر شمالی باعث افزایش حمل و نقل ایرانی شده است. برای افزایش مبادلات تجاری دو کشور همسایه ایران و روسیه، در مرحله اول حجم تجارت دو کشور به 10 میلیارد دلار و در مرحله دوم توسعه این روابط به 20 میلیارد دلار خواهد رسید.