وقتی بازرسان مدعی آزادی بیان به جای گفت و گو از فحاشی استفاده می کنند!


گروه سیاسی رویال نیوز: علی بهادریه رامی، سخنگوی دولت با حضور در دانشکده مکانیک به سوالات دانشجویان درباره آخرین اغتشاشات پاسخ داد. دانشگاه خواجه نصیرالدین توزی

هفته گذشته وی طبق برنامه ریزی های انجام شده طی روزهای آینده به جمع دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی پیوست. او در دانشگاه های مختلف حضور خواهد داشت. در حالی که مقامات دولتی و سایر اعضای مجلس نمایندگان انتظار می رود در این جلسات دانشجویی شرکت کنند و مستقیماً با دانشجویان صحبت کنند. به نظر می رسد که فقط یک سخنگوی جوان دولت به تنهایی این مسئولیت را بر عهده دارد.

گزارش کردن رجا نیوز; بهادری جهرمی در ابتدای این سخنان درباره شعار زنان آزادی گفت: «جامعه ما یک جامعه متمدن است. و ما همیشه برای رسیدن به آزادی و رفاه تلاش می کنیم. و ما حق داریم به این آرمان ها برسیم. چون ما کشوری با استعداد هستیم.» ما منابع انسانی بزرگ و بزرگی داریم. از این توانایی ما انتظار داریم که این کشور در سطح بالا در جهان باشد. ما منابع زیادی در نفت، گاز و مواد معدنی داریم و موقعیت جغرافیایی خوبی داریم.

در پاسخ به این شعار مکرر از برخی دانش آموزان وی افزود: ما هم گفتیم که شعار ما «زن، زندگی، آزادی» و «مرد، وطن، آبادی» است. ما آن را دوست داریم و می خواهیم به آن برسیم.

در پاسخ به شعار گفت: یکی از صفات دیکتاتور این است که نمی گذارد مخالفتش شنیده شود.

در این میان، دانشجویان بارها ادعای آزادی بیان داشته اند. دفاع از سخنان بهادری جهرمی و فحش دادن و شعارهایی که متعلق به دانشجویان نیست. و یا حتی مانع از صحبت دانش آموزان همفکر می شود.

بهادری جهرمی با پرداختن به تاریخ کشورمان و دیکتاتوری آن در سال های مختلف هشدار می دهد بزرگ شدن در 40 سال گذشته یک جهش بوده است. اما از جایگاهی که در خور شأن خود باشد فاصله داریم. وقتی جمهوری اسلامی می خواهد با قدرت و تاریخ تمدنی به رینگ بازگردد. واضح است که رقبای منطقه ای و بین المللی تمام تلاش خود را می کنند تا هر گونه امکان حرکت را از ما حذف کنند. ما پارسال با این مشکل مواجه شدیم. و همواره با حملات نظامی و اقتصادی و رسانه ای مواجه هستیم. و امروز با یک جنگ شناختی نیز سروکار داریم.

بهادری جهرمی در پاسخ به سوال یکی از حضار و زندانی شدن یک دانشجو گفت: اشراف ما این است که اینجا نشسته و ایستاده است. اگر خداوند بزرگواران را در زندان نهی می کند ما باید سعی کنیم مشکل او را برطرف کنیم.

گفت وقتی کسی قتل یا دزدی می کند. از او پرسیدند «چه کار می کنی؟» و به خاطر کارش. پس محاکمه و گناه او را رها کردند؟

وی ادامه داد: از مشکل دانشجوی دستگیر شده بی اطلاع بودم. اما اگر دانش آموزی به طور تصادفی یکی از دانشجویان را بکشد چه؟ آیا به خاطر دانش آموز بودن باید گناهان او را بخشید؟

سخنگوی دولت افزود: دولت به قدری مشتاق بود که به محض شنیدن خبر فوت مهسا امینی نه در سطح استاندار و فرماندار. اما رئیس جمهور و مقامات کشور پیگیر این موضوع هستند. فکر نمی کنم هیچ کس در دنیا فعال تر از دولت ایران باشد.

بهادری جهرمی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان گفت: گفتید مردم معترض هستند. چرا صدای اعتراضات شنیده نمی شود؟ کف باید برای شنیدن صدا آماده شود.

سخنگوی دولت در حالی سخنرانی خود را در دانشگاه کواجه نصیر به پایان رساند که برخی از دانشجویان به یکدیگر توهین کردند.

او اینگونه تمام کرد. چون دیدم به هم توهین میکنی چیزها را به طرف هم پرتاب کنید، توافق نکنید، من جلسه را تمام می کنم.

نکته اینجاست که این دانشجویان و مردم به طرز عجیبی عقاید خود را ظالمانه می دانند و ادعای بی بیانی دارند. اگرچه شعار اصلی آنها “آزادی” است، اما کوچکترین مقاومت و سخنان مخالفان خود را برنمی تابند. حتی در دانشگاه های دیگر مانند تهران و جاهای دیگر بارها به گفتگو و مناظره دعوت شده است. میزگرد چند دانشجو را در فضای دانشگاهی ترتیب دهید که در آن سخنرانی های علمی و کارشناسی مورد انتظار باشد و برعکس ساختمان ها و اموال را تخریب کنید. پرسنل امنیتی دانشگاه یا دانشگاه درگیر شدند و بسیاری مجروح شدند. پس تنها نتیجه ای که از این رفتار لجبازانه می توان گرفت این است که همه حرف ها و نیازهای آنها دروغ است زیرا در دنیای واقعی چیزی برای گفتن ندارند که بتواند از آنها محافظت کند، به همین دلیل است.

انتهای پیام/