وایس آرنیکا بر اثر افتادن از بالکن اتاق خواب جان خود را از دست داد / پدر آرنیکا از کسانی که مرگ دخترش را به شورش ربط می دهند شکایت می کند


رویال نیوز Society: پس از اخبار جعلی و دروغ در مورد قتل یک دختر نوجوان در شورش اخیر، تصاویری از یک دختر نوجوان 17 ساله به نام آرنیکا قائم مگی منتشر شده است و برخی ادعا می کنند که او در جریان این تجمع با باتوم کشته شده است.

گزارش کردن رجا نیوزاین ادعا مانند بسیاری از ادعاهای قبلی دروغ است و مرگ دختر نوجوان ربطی به اتفاقات اخیر ندارد.

افسر ویژه رسیدگی به قتل شعبه چهارم بازپرسی دادسرای جنایی تهران درباره مرگ آرنیکا قائم مقی گفت: پدر «آرنیکا قائم مقی» که روز شنبه در کلانتری 102 پاسداران درگذشت. 10 آبان و اعلام این که پسرش 10 روز پیش از ارتفاع سقوط کرد و روز شنبه جان باخت.

بازپرس ویژه قتل در دادسرای جنایی تهران ادامه داد: در همان روز. موضوع با بازپرس قتل به نام بنده مطرح می شود و در این خصوص پرونده قضایی تشکیل می شود.

حسین پور گفت: دختر نوجوان پس از حادثه 10 روز تحت درمان و مراقبت بود. متأسفانه به دلیل شدت جراحات وارده فوت کرد.

وی با بیان اینکه مرحوم آرنیکا قائم مکی از ایوان اتاق خواب منزلشان در طبقه پنجم به زمین سقوط کرد، گفت: به دلیل بازجویی امکان هل دادن وی توسط شخص دیگری وجود ندارد. متوفی همیشه در را قفل می کند اتاقش قبل از خواب

بازپرس ویژه قتل های بازپرس شعبه 4 دادسرای جنایی جنایی تهران گفت: «بازپرسان پزشکی علت مرگ متوفی را سقوط از ارتفاع اعلام کردند». کبد و طحال او آسیب دیده و منجر به مرگ او شد.

هوسنته ادامه می دهد: با این حال باید منتظر نتیجه آزمایشات سم شناسی باشیم. پس از دریافت نتایج آزمون می توان گفت قرص مخصوص یا قرص مخصوص خورده بود. یا اگر سرگیجه علت سقوط باشد

وی با تاکید بر اینکه نمونه ادرار و خون متوفی برای سم شناسی تجویز شده است، افزود: متوفی سابقه بیماری و مصرف مواد مخدر نداشته است.

بازپرس ویژه قتل شعبه چهارم بازپرسی دادسرای جنایی تهران گفت: والدین متوفی ساعت 5:45 صبح در حالی که در اتاقش را باز نکرده بود به دنبال وی بودند. و جسد او را در مزرعه پیدا کرد

وی افزود: متوفی در زمان حادثه زنده بوده و با والدین خود صحبت کرده است. وی سپس به بیمارستان منتقل شد و 10 روز در آنجا بستری بود و متاسفانه فوت کرد.

حسین پور تصریح کرد: مانند سایر موارد فوت، دستور لازم صادر شد و پدر متوفی تا به امروز مراسم تشییع جنازه را انجام داده بود، خبرگزاری معند اعلام کرد که متوفی در اغتشاشات فوت کرده و بر اثر باتوم فوت کرده است.

وی تاکید کرد: پس از شنیدن این خبر کذب بنابراین پدر متوفی به مراجع قضایی مراجعه و از اینکه چه کسانی و چرا این خبر را اعلام کرده اند شکایت کرد.

حسین پور گفت: خبر کشته شدن آرنیکا قائم مگی در اغتشاش و بر اثر ضرب و شتم باتوم از روی کذب است و هدف آن و این قبیل دروغ ها و شایعات نامشخص است.

بازپرس قتل تهران علت انتقال مرحوم آرنیکا خیم مکی را برای مداوا به بیمارستان ارتش گلستان می گویند. در سرتاسر کشور در صورت بروز حادثه در منطقه بنابراین او را به نزدیکترین مرکز درمانی بردند. در این رویداد صحنه نزدیک یک بیمارستان نظامی بود. جایی که متوفی به آنجا برده شد

منبع: میزان