واقعاً در طول ورزش به چه مقدار آب نیاز دارید؟

همه می دانند که وقتی ورزش می کنید باید مقدار زیادی آب بنوشید تا دچار کم آبی نشوید و همه همچنین می دانند که در حین ورزش نمی توانید آب زیادی بنوشید. هر چه بیشتر بهتر است، ادامه دهید، هر فرصتی که به دست می آورید، تمام آبی را که می توانید بنوشید! خوب، برخی از مطالعات جدید در مورد این موضوع نشان می دهد که این طرز تفکر ممکن است کاملاً دقیق نباشد و بنابراین از شما دعوت می کنم این حقایق را مرور کنید.

در سال 2003، دو و میدانی ایالات متحده، هیئت حاکمه دو و میدانی در آمریکا، دستورالعمل های جدیدی را ارائه کرد که از هر کسی که به طور منظم دویدن، دوچرخه سواری یا پیاده روی با قدرت را انجام می دهد، می خواهد که مقادیر زیادی آب مصرف نکند.

کارشناسان از ممنوعیت مایعات تمرینی حمایت نمی کنند. به عنوان یک قاعده کلی، پذیرفته شده است که یک فرد بالغ به طور متوسط ​​روزانه حدود یک لیتر مایعات را از طریق تعریق و سایر فرآیندهای بدن از دست می دهد که معادل چهار لیوان آب است، اما این میزان از دست دادن در طول ورزش به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

دکتر دیوید مارتین، فیزیولوژیست ورزشی در دانشگاه ایالتی جورجیا، که عادات نوشیدنی دوندگان را مورد مطالعه قرار داده است، گفت که تغییر در توصیه‌ها مدت‌ها دیر شده بود. “ما بسیار نگران گروه بزرگی از مردم هستیم که برای اولین بار است که می دوند و در خط حزب به آنها گفته می شود: “مطمئن شوید که می نوشید. نمی توانید زیاد بنوشید. آب همراه خود داشته باشید وگرنه می خواهید. کم آب شوید. نگران گرما نباشید، فقط بیشتر بنوشید. اما این اشتباه، اشتباه، اشتباه است.»

کارشناسان بریتانیایی موافق هستند. دکتر دان تونستال پدو، مدیر پزشکی ماراتن لندن گفت: «نوشیدن آب در هر فرصتی می‌تواند باعث مشکلات جدی مانند هیپوناترمی یا مسمومیت با آب شود. این امر منجر به رقیق شدن سدیم و سایر نمک های بدن یا الکترولیت ها در خون می شود که می تواند باعث سرگیجه و مشکلات تنفسی شود.

لوئیز ساتون، متخصص تغذیه ورزشی و مدرس علوم سلامت و ورزش در دانشگاه متروپولیتن لیدز، می گوید: “این یک افسانه رایج است که شما نمی توانید به اندازه کافی نوشیدنی هنگام ورزش کنید. در واقع، افراط در آن نسبتا آسان است.” در یک ساعت از هر فعالیت استقامتی، می توانید انتظار داشته باشید که حدود یک لیتر مایعات را از طریق تعریق از دست بدهید، و در هوای گرم بیشتر. آب به عنوان یک مکانیسم خنک کننده داخلی ضروری عمل می کند و ناتوانی در جایگزینی برخی از این تلفات منجر به کم آبی بدن می شود که احتمالاً با افزایش دمای بدن منجر به گرمازدگی می شود.

اما جدیدترین یافته‌ها نشان می‌دهد که ما نیازی به نوشیدن آن‌قدر که قبلا تصور می‌شد نداریم.

توصیه جدید هیئت حاکمه دوومیدانی ایالات متحده آمریکا یک فنجان در هر ساعت در طول ورزش است.