هموروئید یا هموروئید؛ علائم و نشانه ها


امروزه به دلیل تغییر عادات غذایی و سبک زندگی، بیماری های مختلفی به وجود آمده است از جمله بواسیر در بین مردم رایج شده است. در عین حال فست فود نقش مهمی در این مشکل دارد. دلیل آن این است که فست فودها مانند پیتزا و ساندویچ های از پیش بسته بندی شده فیبر بسیار کمی دارند. یا هیچ نشانه ای از فیبر در این غذاها پیدا نخواهید کرد. و دریافت ناکافی فیبر می تواند منجر به یبوست و در نتیجه هموروئید یا هموروئید شود. بواسیر به یک بیماری رایج در مناطق شهری تبدیل شده است، از طرفی درد مزمن و دوره نقاهت طولانی پس از جراحی هموروئید باعث می شود افراد تمایلی به درمان نداشته باشند. لیزر هموروئید یک روش جدید و موثر برای درمان بواسیر است. این کار شما را از درد و خونریزی در امان نگه می دارد. و همچنین زمان بهبودی

هموروئید لیزری (هموروئید لیزری) این یک درمان قطعی و سریع است که می تواند تفاوت زیادی در درمان بیماری رکتوم ایجاد کند. برای آشنایی بیشتر با هموروئید لیزری در بهترین کلینیک لیزر هموروئید. لطفا مقاله ما را دنبال کنید تا در مورد این روش بیشتر بدانید. درمان هموروئید شناختن

هموروئید یا هموروئید؛ علائم و نشانه ها

با اعمال فشار به عضلات کف لگن از طریق نشستن طولانی مدت یا زور زدن در هنگام اجابت مزاج. هموروئید یا هموروئید رخ خواهد داد. بواسیر در اثر التهاب، تورم و بیرون زدگی وریدهای انتهای مقعد از دهانه مقعد ایجاد می شود. به دو نوع هموروئید داخلی و هموروئید خارجی تقسیم می شود.

هموروئید یا هموروئید؛ علائم و نشانه ها

بواسیر در اثر فشار زیاد ایجاد می شود. علائم و نشانه های عمومی آن به بیماران و پزشکان در تشخیص نوع هموروئید کمک می کند. این علائم عبارتند از:

 • درد
 • خون ریزی
 • سوزش و خارش
 • تورم و قرمزی در اطراف مقعد
 • ترشح مخاط و بوی بد پس از اجابت مزاج
 • ظاهر یک توده در نزدیکی مقعد

درمان هموروئید این را می توان به روش های مختلفی انجام داد، از جمله درمان در خانه. درمان دارویی درمان تیغه جراحی و لیزر درمانی انتخاب درمان مناسب برای هموروئید به نحوه پیشرفت هموروئید مرتبط است. و بنا به صلاحدید پزشک متخصص بنابراین می توانید در اسرع وقت با درد و خونریزی ناشی از بیماری رکتوم خداحافظی کنید و سلامت خود را بازیابی کنید. روش مناسب را انتخاب کنید درمان هموروئید کلید ریشه کنی کامل این بیماری

چگونه بواسیر را با لیزر درمان کنیم؟

لیزر هموروئید درمان قطعی برای خلاص شدن از شر این زائده است. و به هیچ روش درمانی پیچیده ای نیاز ندارد که در جراحی سنتی وجود دارد. با مراجعه به کلینیک تخصصی بیماری مقعدی، بدون بیهوشی و به صورت سرپایی درمان خواهید شد. پزشک از یک بی حس کننده موضعی استفاده می کند و توده هموروئید را با کمک لیزر پر انرژی (CO2) از بین می برد.لیزر درمانی به عنوان یک درمان سریع هموروئید نیز شناخته می شود. یکی از مزایای هموروئید لیزری این است که بعد از جراحی نیازی به بخیه نیست. زیرا پرتو لیزر توانایی ترمیم بافت را دارد. و در عین حال برش هایی ایجاد کنید سپس پرتو رگ خونی قطع شده را ترمیم می کند. با ترمیم بافت در حین جراحی مقدار خون کاهش خواهد یافت.

درمان سریع هموروئید این امر به روش های مختلفی امکان پذیر است. و لیزر درمانی به عنوان کلید نجات در موقعیت های عود شناخته شده است. و بیمار دیگر نمی تواند درد و خونریزی دردناک این زائده عضلانی را تحمل کند اما درمان های سریع دیگری نیز وجود دارد که باید قبل از بازگشت بواسیر انجام شود. تا دیگر دچار عوارض هموروئید نشوید.

لیزر هموروئید و فواید آن

در صورتی که در گذشته درمان بواسیر با جراحی سنتی انجام می شد که سخت و طاقت فرسا بود. امروزه با کمک روش های جدید و پیشرفته بنابراین درمان هموروئید سریعتر و آسانتر است. برخی از مزایایی که می توانید از لیزر هموروئید در کلینیک لیزر شفا دریافت کنید عبارتند از:

 • نیازی به بیهوشی نیست
 • حداقل درد و خونریزی
 • بستری شدن در بیمارستان لازم نیست.
 • عدم عود هموروئید بعد از جراحی
 • مسری نیست، مانند هپاتیت
 • زمان بهبودی بسیار کمتر از جراحی تیغ است.
 • برای تعویض لباس نیازی به مراجعه به کلینیک نیست.
 • ترمیم عالی بافت و بدون جای زخم

لیزر هموروئید و فواید آن

جراحی هموروئید با لیزر محبوب ترین و موثرترین درمان برای هموروئید است. به کمک آن می توان با هموروئید خداحافظی کرد.امروزه اولین توصیه اکثر متخصصین رکتوم، درمان بواسیر با لیزر است. این کلید نجات شما از درد و خونریزی بواسیر است.

تفاوت بین جراحی هموروئید با لیزر و جراحی هموروئید سنتی چیست؟

همانطور که گفتیم لیزر هموروئید بهترین راه برای از بین بردن بواسیر است. اما چرا این روش ترجیح داده می شود و آیا بهتر از تیغ سنتی است که سال ها استفاده می شود؟ به دلیل تفاوت های زیادی که بین این دو روش وجود دارد و در ادامه به آنها پرداخته می شود. بیایید تفاوت بین هموروئید لیزری و جراحی سنتی را بررسی کنیم:

 1. زمان بهبودی بواسیر لیزری بسیار کوتاهتر از جراحی سنتی است.
 2. هزینه لیزر هموروئید ارزان تر و معقول تر است.
 3. درد و خونریزی بیماران مبتلا به هموروئید لیزری بسیار کمتر از سوختگی با تیغ سنتی است.
 4. لیزر درمانی نیازی به بسته شدن زخم داخلی ندارد و محل برش با یک پانسمان گاز کوچک پوشانده می شود.
 5. لیزر درمانی نیازی به بیهوشی عمومی و بستری شدن ندارد و به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود.

هزینه لیزر هموروئید چقدر است؟

هموروئید را می توان به روش های مختلفی درمان کرد و هر روش هزینه متفاوتی دارد. در صورت تشخیص زودهنگام هموروئید داخلی و خارجی در خانه درمان می شود و هزینه آن حداقل است اما اگر پیشرفت این بیماری متوقف نشود و وضعیت بدتر شود درمان بواسیر در خانه راه حلی نیست. برای درمان بواسیر به جراحی و لیزر درمانی نیز نیاز است.معمولاً هزینه ای که برای جراحی هموروئید می پردازید بسیار بیشتر از درمان های گیاهی و دارویی است. اما نکته اینجاست که هزینه لیزر هموروئید نسبت به جراحی سنتی ارزانتر و مقرون به صرفه تر است. برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه هموروئید لیزری. می توانید آن را در وب سایت مشاهده کنید. drtajbakhsh.ir عوامل مهم دیگری که در هزینه درمان هموروئید با لیزر گنجانده شده است عبارتند از:

 1. حقوق پزشک
 2. مدت زمان جراحی
 3. شدت و شدت هموروئید

آیا لیزر هموروئید عوارضی دارد؟

به طور کلی، عوارض عمده بیماران هموروئیدی را که به دنبال درمان لیزر هستند، تهدید نمی کند. اگر پس از درمان لیزر هموروئید مراقبت های لازم را انجام ندهید، ممکن است دوباره به این بیماری مبتلا شوید. فشار بیش از حد بر روی عضلات کف لگن یا یبوست مزمن می تواند به بازگشت هموروئید کمک کند.

مراقبت های بعد از هموروئید لیزری

بعد از هموروئیدکتومی و آمنیکتومی رعایت نکات خاصی برای تسریع بهبود سلامت و کاهش احتمال بازگشت هموروئید به صفر ضروری است.

پیگیری غذا:

بعد از هموروئید لیزری برای رفع خشکی و لذت بردن از سلامت بدن و دستگاه گوارش خود، غذاهای زیر را در برنامه غذایی خود قرار دهید. و دوباره از هموروئید جلوگیری کنید

 • خوردن غذاهای غنی از فیبر
 • مصرف میوه و سبزیجات تازه
 • آب و مایعات کافی بنوشید.

رعایت بهداشت فردی:

محل جراحی هموروئید را تمیز و خشک نگه دارید. از صابون های معطر و مواد شوینده برای شستشو استفاده نکنید.

از نشستن طولانی مدت خودداری کنید:

نشستن برای مدت طولانی می تواند مانع از اجابت مزاج شود و منجر به یبوست شود. بنابراین هر روز ورزش کنید و کمتر بنشینید.

استفاده از آنتی بیوتیک ها و داروها:

پس از جراحی، پزشک داروهایی را که باید برای کاهش التهاب و تورم بعد از جراحی مصرف کنید، تجویز می کند. سعی کنید داروهای خود را به طور منظم و طبق دستور پزشک مصرف کنید.

کلینیک لیزر شفا ارائه دهنده لیزر درمانی بواسیر می باشد.

کلینیک لیزر شفا یکی از بهترین مراکز درمانی آنورکتال می باشد که برای اولین بار در تهران از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته لیزر (CO2) برای درمان هموروئید استفاده می کند. این مرکز بیش از 17 سال است که به بیماران خدمات پزشکی ارائه می دهد و تلاش می کند تا نیازهای آنها را برطرف کند.دکتر داود تاج بخش بیش از 20000 عمل موفقیت آمیز را در این ساختمان توسط کادر پزشکی مرد و بانوان مجرب مدیریت می کند. با لیزر هموروئید خود در این مرکز سود زیادی خواهید برد. که برخی از آنها عبارتند از:

 1. امکانات بیمار شهرستان، درمان 1 روزه و ویزیت از پیش تعیین شده
 2. انتخاب پزشک زن یا مرد با توجه به سلیقه بیمار

شما می توانید با تماس با همکاران ما در شفا لیزر برای لیزر درمانی هموروئید نوبت بگیرید شماره رزرو نوبت کلینیک لیزر شفا: 02122361071.

منبع: https://www.drtajbakhsh.ir

برچسب : درمان بواسیر، لیزر بواسیر، درمان سریع بواسیر، کلینیک لیزر شفا، جراحی هموروئید، لیزر هموروئید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟