هجده بازیکن NBA به اتهام کلاهبرداری در بیمه بازداشت شده اند


دادستان ایالات متحده در منطقه جنوبی نیویورک روز پنجشنبه گفت هجده بازیکن سابق NBA به اتهام برنامه ریزی برای اختلاس در مزایای سلامتی برنامه لیگ بسکتبال دستگیر شدند.

دادستان فدرال گفت که گروهی از جانبازان NBA فاکتورهای جعلی برای کارهای پزشکی و دندانپزشکی به ارزش نزدیک به 4 میلیون دلار ارائه کرده اند که هرگز دریافت نکرده اند. طبق کیفرخواست ، این صندوق بین سالهای 2017 تا 2020 تقریبا 2.5 میلیون دلار به متهمان پرداخت کرده است.

گفته می شود که این طرح توسط ترنس ویلیامز سازماندهی شده بود ، زمانی که امیدوار کننده برای نیوجرسی نتز بود ، که چهار سال بعد لیگ را ترک کرد.

از مشهورترین متهمان می توان به گلن “بیبی بیبی” دیویس و تونی آلن اشاره کرد که هر دو در تیم قهرمانی NBA CelBA 2008 بازی کردند.

بازیکنان سابق آنتوان رایت ، کریس داگلاس روبرتز ، سی جی واتسون و آلن اندرسون نیز به همراه سباستین تلفیر ، ستاره دبیرستان نیویورک و پسر عموی استفان ماربری بازداشت شدند. نام آنتونی آلن ، یکی دیگر از اعضای تیم سلتیکس 2008 و همسرش نیز در شکایت ذکر شده است.

گفته می شود ویلیامز در ازای ارائه فاکتورهای تقلبی برای خدماتی مانند جراحی دندان و کایروپراکتیک ، 230 هزار دلار کمیسیون از بازیکنان دریافت کرده است. به گفته دادستان ، برخی از بازیکنان تا 320،000 دلار طبق برنامه دستمزد دریافت کردند.

این طرح پس از آنکه دادستان های فدرال تأیید کردند که برخی از بازیکنان در زمان حضور در جلسات پزشکی و سلامتی خارج از کشور بودند ، فاش شد.

برخی از دادستان ها همچنین فاکتورهایی را ارائه کرده اند که نشان می دهد در همان تاریخ دندانپزشکی مشابهی روی دندان های یکسان داشته اند.

به گفته دادستان آمریکایی آدری اشتراوس ، حداقل 16 متهم صبح پنجشنبه در بازداشت بودند. Telfair در نیویورک رونمایی می شود ، در حالی که انتظار می رود دیگران در حوزه های قضایی دیگر.

اشتراوس گفت: “آنها باید به خاطر نقض آشکار قانون خود پاسخگو باشند.”

هنوز مشخص نیست که آیا بازیکنان وکیل دارند یا نه.

دیدگاهتان را بنویسید