نیویورک بعلت کمبود شیر خشک اعلام وضعیت اضطراری کرد


اریک آدامز شهردار نیویورک سیتی به دنبال کمبود شیر خشک به صورت سراسری در ایالات متحده آمریکا، اعلام وضعیت اضطراری کرد.

 

به گزارش رجانیوز، شبکه خبری فاکس نیوز با اعلام این خبر نوشت که اعلام وضعیت اضطراری به شهر اجازه می دهد تا با افزایش قیمت محصولات ضروری مورد استفاده خانواده ها مقابله شود.

 

دفتر شهردار نیویورک به دنبال اعلام وضعیت اضطراری از سوی آدامز اعلام کرد که این دستور به اداره حمایت از مصرف‌کنندگان و کارگران شهر نیویورک اختیار می دهد تا طبق قوانین شهر نیویورک از افزایش قیمت شیرخشک جلوگیری کند.

 

شهردار نیویورک اذعان کرد که کمبود شیر خشک باعث “درد و اضطراب غیرقابل تصور” برای خانواده های این شهر شده است. وی همچنین افزود که به دنبال این مساله “باید با فوریت اقدام کنیم و این فرمان اجرایی اضطراری به ما کمک می‌کند تا هر خرده‌فروشی را که می‌خواهد با افزایش قیمت این کالای اساسی سوداگری کند، سرکوب کنیم.

 

کمبود شدید شیرخشک در سراسر آمریکا به یک نگرانی بزرگ برای خانواده های آمریکایی تبدیل شده است و هفته گذشته به یک مساله بزرگ در واشنگتن نیز تبدیل شد.

 

کمبود شیرخشک که همزمان با افزایش تورم و قیمت ها در آمریکا که در طول ۴۰ سال گذشته بی سابقه بوده، بر دیگر معضلات آمریکایی ها افزوده شده است و  موجب شد جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا وعده رسیدگی به این موضوع را در اولویت کار خود قرار دهد.

 

کارخانه ابوت نیوتریشن (Abbott Nutrition) در میشیگان یکی از تولیدکنندگان اصلی شیرخشک در آمریکا به دلیل نگرانی‌های ناشی از آلودگی احتمالی تعطیل شده است. چهار نوزاد پس از مصرف محصولات این کارخانه در میشیگان دچار یک عفونت باکتریایی نادر شدند که دو نفر از آنها جان خود را از دست دادند.