نیویورک از شما برای بهبود طرح ها و قوانین غذاخوری در فضای باز کمک می خواهد


تا به امروز ، تقریباً 12000 رستوران در برنامه رستوران های باز شهر شرکت کرده اند ، این یک ابتکار خلاف باز خیابان های آزاد است که به رستوران ها و کافه ها اجازه می دهد از فضای خیابان برای ساختارهای غذاخوری در فضای باز استفاده کنند. اگرچه به نظر می رسد اکثر مردم نیویورک با آغوش باز از تغییرات در شهر ما استقبال می کنند ، اما یک نظرسنجی نشان داد که دو سوم مردم نیویورک فکر می کنند که شهر “خیابان ها را به درستی به روی اتومبیل ها بسته و آنها را برای عابران پیاده و رستوران ها باز کرده است” – بسیاری معتقدند هنوز جای زیادی برای بهبود وجود دارد و همانطور که خیابان های باز و شاخه های مختلف آن به بخشی دائمی از کشور نیویورک تبدیل می شود ، شهر روی آن کار می کند.

دپارتمان برنامه ریزی شهری (DCP) و دپارتمان حمل و نقل (DOT) این هفته اعلام کردند که یک فرایند مشارکت عمومی را برای بهبود پیشنهادات و قوانین برای غذاخوری در فضای باز آغاز می کنند.

هانک گاتمن ، کمیسر DOT می گوید: “رستوران های باز نه تنها به نجات صنعت رستوران داری مشهور نیویورک کمک کرده اند ، بلکه نشان داده اند که چگونه می توانیم به طور پویا در مناظر خود تجدید نظر کنیم.” “توسعه دستورالعمل های طراحی تضمین می کند که این برنامه اضطراری می تواند به بخش دائمی شهر ما تبدیل شود و رستوران ها را در جوامع ما لنگراند تا به پیشرفت خود ادامه دهند.”

در حالی که رستوران های باز با دستور اجرایی اضطراری توسط شهردار بیل دی بلاسیو در سال 2020 در بحبوحه همه گیری تأیید شد – شهردار گفت که این برنامه به نجات حدود 100000 شغل کمک کرده است – شهر و قانونگذار اکنون در حال انجام یک کار پیچیده تر برای ماندگاری آن هستند. به این شامل ویرایش متن مناطق است ، که بسیاری از مرمتگران از آن حمایت می کنند (که در حال حاضر در ملاء عام در نظر گرفته شده است) ، که محدودیت های جغرافیایی را در محل کافه ها در پیاده رو برطرف می کند.

DOT می گوید که تلاش عمومی برای تعیین چگونگی “ادغام این تنظیمات جدید در خیابانهای پیچیده نیویورک” انجام می شود. این مقاله از طریق میزگردهای شخصی و از راه دور طی شش ماه آینده ارائه می شود – برنامه ای از این رویدادها در وب سایت DOT و در NYC Engage ارسال می شود – که منجر به صدور دستورالعمل های جدید طراحی تا بهار 2022 می شود.

یدانیس رودریگز ، عضو شورا ، رئیس کمیته حمل و نقل گفت: “موفقیت این برنامه باید ما را تشویق کند تا به کاوش و گسترش ابتکاراتی که به نیویورکی ها در بازپس گیری خیابان ها کمک می کند ، ادامه دهیم.” “امیدوارم از طریق این فرآیند مشارکت عمومی ، ما بتوانیم بحث ها را در مورد چگونگی بهبود برنامه رستوران باز ادامه دهیم. ما باید اطمینان حاصل کنیم که اقدامات لازم را برای مشاغل کوچک واقع در مناطق بیرونی انجام می دهیم. “

بیشتر بخوانید: شهردار آینده نیویورک چگونه برنامه خیابان باز ما را بهبود می بخشد؟

البته ، در حال حاضر مجموعه ای از قوانین برای غذا خوردن در فضای باز وجود دارد – برای عابران پیاده باید مسیری مشخص برای عبور عابران پیاده باشد ، هیچ سازه ای نمی تواند پیچ ​​خورده یا در پیاده رو حفاری شود ، هیچ ساختاری نمی تواند درخت را بپوشاند یا لمس کند ، شما می توانید ” شیرهای آتش نشانی یا مارک های خیابانی و غیره را مسدود نکنید. برخی از مردم محلی از ساخت و سازهای بیرونی که بر کیفیت زندگی در اطراف آنها تأثیر می گذارد شکایت کرده اند و وزارت حمل و نقل می گوید مقررات جدید شامل قوانین بیشتر و صندوق اجرای قانون جدید خواهد بود.

یکی از اصلی ترین زمینه هایی که شهر در آن به دنبال بازخورد است ، چگونگی ارتقاء تعاملات ایمن بین مسافران ، رانندگان ، دوچرخه سواران و عابران پیاده است. آنها همچنین می خواهند انطباق با ADA را افزایش داده و تعداد سکوها و سطح شیب دار را افزایش دهند.

آنها همچنین سعی می کنند انواع سازه های مجاز را بهبود بخشند – در حال حاضر سوله ها می توانند طیف وسیعی از سبک ها را پوشش دهند ، شامل تعدادی از عناصر طراحی ، حاوی لوازم جانبی خطرناک مانند “عرشه سقف” و برخی از آنها چشم های کاملاً افسرده کننده هستند. به نگاهی به برخی از سازه های ناهار خوری فضای باز برنده جایزه شهر می تواند راهی برای ایجاد ظاهر یا استاندارد یکنواخت تر برای آنها باشد.

اندرو ریگی ، مدیر اجرایی اتحادیه مهمان نوازی نیویورک می گوید ، در نهایت ، این امر مربوط به یافتن تعادل قوانین “استاندارد ، پایدار و دگرگون کننده” در خیابان های شهر است. زیرا این چیزی نیست که هیچ کس در صنعت بخواهد آن را از دست بدهد: “از منظر یک رستوران ، می دانم که این غذا بسیار محبوب و انتقادی است.” “و اندازه گیری از افرادی که در خارج از غذا در پنج چهارم غذا می خورند بسیار محبوب است.”

دیدگاهتان را بنویسید