نوشیدن قهوه ناشتا به سلامت بدن آسیب می رساند – دکتر روی خادمیان


نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

علیرغم این واقعیت که بسیاری از مردم عادت به نوشیدن قهوه با معده خالی بلافاصله پس از بیدار شدن دارند ، این عادت بسیار مضر برای بدن است. نوشیدن قهوه بلافاصله پس از بیدار شدن می تواند برای بدن به یک عادت بد تبدیل شود ، زیرا نوشیدن آن با معده خالی یک حمله واقعی به معده است.

نوشیدن قهوه با معده خالی ، علاوه بر ایجاد مشکلات معده در صبح مانند سوزش سر دل ، رفلاکس و التهاب ، می تواند بر سطح ایمنی بدن نیز تأثیر منفی بگذارد.

اکثر ما نمی توانیم روز خود را بدون قهوه شروع کنیم ، اما اگر آن را به عنوان اولین نوشیدنی خود در صبح در حالی که معده شما هنوز خالی است مصرف کنید ، می تواند مضر باشد زیرا کافئین موجود در قهوه ترشح اسید معده (اسید کلریدریک) را افزایش می دهد. که معمولاً هنگام هضم رخ می دهد. بنابراین ، از آنجا که هیچ غذایی نمی تواند صبح بخورد ، این راز تأثیر خود را بر مخاط معده هدایت می کند و علائمی مانند سوزش سر دل یا حالت تهوع ، تا رفلاکس ، ورم معده و زخم ایجاد می کند. اتفاق می افتد

اثرات قهوه بر معده خالی به همین جا ختم نمی شود. برخی تحقیقات ، علاوه بر افزایش اسیدیته ، که می تواند عملکرد معده را مختل کند ، نشان می دهد که نوشیدن قهوه بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب ، عکس عکس آن را دارد.

بیداری در واقع همان ساعتی از روز است که کورتیزول ، که به آن “هورمون استرس” نیز می گویند ، در بالاترین سطح بدن است و مصرف کافئین می تواند ترشح آن را افزایش دهد که به سیستم ایمنی بدن آسیب می رساند. بنابراین به نفع سلامتی خود ، باید سعی کنیم به محض بیدار شدن از قهوه خداحافظی کنیم و سعی کنیم این مرحله را هنگامی که کورتیزول به اوج خود می رسد ، چند ساعت به تعویق بیندازیم.

برای همه کسانی که نمی توانند ، بهتر است یک فنجان قهوه صبحگاهی با صبحانه ای غنی از غلات کامل و فیبر بخورند تا جذب محرک ها کاهش یابد.

به گفته دانشمندان ، کافئین به طور متوسط ​​45 دقیقه پس از مصرف جذب می شود ، اما حداکثر جذب آن پس از 15 دقیقه قابل دستیابی است.

دیدگاهتان را بنویسید