نوشیدنی های ورزشی – آیا واقعا ضروری هستند؟

به یک باشگاه ورزشی بروید یا در یک کافه کنار آب بنشینید و دوچرخه سواران و دوندگان را تماشا کنید و خواهید دید که بیشتر آنها مایع رنگارنگ و عجیبی می نوشند. نام‌های عجیب و غریب مانند Mountain Blast و Tangy Apple و Berry Ice و Cherry Rain دارد. و همه چیز توسط سطل مکیده می شود.

وقتی در مورد دلایل نوشیدن این مواد سوال می شود، پاسخ استاندارد این است که “به من انرژی بده”. اما انرژی برای چه؟ دیدم که دو بار از روی صندلی من در کافه با ماشین از کنارم رد شدی، یعنی بعد از این همه کار سخت امروز صبح لیاقتش را داشتی. چهار کلمه برای شما، دوست من، “این کار سختی نیست”.

اشتباه نکنید، من مرد مکمل هستم. اگر به کمد آشپزخانه من نگاه کنید ممکن است فکر کنید که من توسط یک شرکت مکمل حمایت می شوم (ای کاش) و متوجه می شوید که چرا برای ظروف پلاستیکی خالی 5 لیتری به یک سطل بازیافت اضافی نیاز دارم. با این حال، من قدردانی می کنم که زمان و مکانی برای مکمل های غذایی وجود دارد، در غیر این صورت فقط پولم را دور می ریزم. در مورد نوشیدنی‌های ورزشی، اگر هر بار که سوار دوچرخه‌ام می‌شوم یا به باشگاه می‌رفتم، یک لیتر را قورت می‌دادم، به زودی از فریم کربنی به فولادی تغییر می‌کردم، زیرا دیگر وزنم را تحمل نمی‌کرد. ناگفته نماند که قبل از 40 سالگی دندان هایم را در یک شیشه کنار تخت گذاشته ام.

بیشتر نوشیدنی های ورزشی کربوهیدرات خالص به شکل گلوکز، با مقداری فروکتوز (قند میوه) و مالتودکسترین (قند پیچیده) هستند. این یا آن محصول ممکن است این روزها حاوی چند گرم آمینو اسید باشد، اما من فقط در مورد محتوای کربوهیدرات و انرژی صحبت می کنم. یک بطری متوسط ​​750 میلی لیتری نوشیدنی ورزشی می تواند تا 80 گرم CHO با مجموع تقریبا 1200 کیلوژول داشته باشد. انرژی کافی برای دوچرخه سواری با سرعت 20 کیلومتر در ساعت برای حدود یک ساعت یا نیم ساعت با سرعت 30 کیلومتر در ساعت است. اگر به ریاضی نگاه کنید، ممکن است برخی از شما فکر کنید که به سه بطری نیاز دارید زیرا واقعاً سریع رانندگی می کنید.

اما باید نان تست / موز / اسموتی / غلات و غیره را که قبل از سواری خورده اید و صبحانه کافه ای که اغلب بعد از آن می آید را در نظر بگیرید. پس از آن، اگر تمام چیزی که به دفتر می روید تا روی دستان خود بنشینید، کمی تجدید نظر است. ورزش متوسط ​​اشتها را تحریک می کند و بنابراین رسیدن به تعادل انرژی مثبت حتی با نوشیدن مایعات پرانرژی آسان است.

در مورد همه ورزشکاران دنده ای که این مشکل را ندارند، آنها هنوز برای مزیت عملکرد خود به نوشیدنی های ورزشی نیاز دارند، درست است؟ مطمئناً، تا زمانی که یک تمرین / مسابقه ای است که به آن نیاز دارد. هر چیزی کوتاه‌تر از ۷۰ تا ۹۰ دقیقه و/یا با شدت کم باید با یک صبحانه مناسب، یک میان‌وعده کوچک قبل از مسابقه با شروع دیرهنگام، و یک شام خوب در شب قبل انجام شود.

بنابراین از خود بپرسید برای چه چیزی تمرین می کنید؟ ممکن است برای خوش اندام شدن و ظاهر بهتر به قند زیادی در رگ های خود نیاز نداشته باشید. اگر برای عملکرد رانندگی می کنید و رانندگی / مسابقه / تمرین سخت یا طولانی است، نوشیدنی های ورزشی یک ضرورت هستند.

اگر شما حرفه ای نیستید اما همچنان از انجام و شعبده بازی در یک کار کم تحرک به طور همزمان لذت می برید، این شما هستید که باید میزان مصرف قند و میزان فعالیت خود را متعادل کنید. به عنوان یک قانون کلی:

اگر کمتر از 90 دقیقه ورزش می کنید یا با شدت متوسط ​​یا کمتر ورزش می کنید، آب باید بهترین نوشیدنی باشد. این بدان معنا نیست که رژیم غذایی را نباید قبل و بعد از ورزش تغییر داد. با این حال، رژیم غذایی شما در طول ورزش احتمالاً غیر ضروری است.

اگر بقیه روز را جلوی کامپیوتر می گذرانید، در این مدت روی سبزیجات و میوه ها، پروتئین های بدون چربی و چربی های سالم تمرکز کنید. کربوهیدرات هایی که خارج از ساعات ورزش مصرف می شوند باید دارای فیبر بالا، GI پایین و غلات کامل باشند تا به حفظ سطح قند خون ثابت و جلوگیری از ذخیره غیر ضروری چربی کمک کنند. استثنا در فروشگاه کربوهیدرات است، زیرا خوردن کربوهیدرات کافی بدون افزودن شکر دشوار است. در این مورد، افزودن یک لیوان آب میوه، نوشیدنی ورزشی یا شیر به وعده‌های غذایی می‌تواند به شما در مصرف کربوهیدرات‌های اضافی در طول یک هفته جوان‌سازی کمک کند.

نوشیدنی‌های کربوهیدراتی افزودنی عالی برای جعبه ابزار ورزشکاران هستند و به شما کمک می‌کنند سخت‌تر و طولانی‌تر مقاومت کنید. اما مطمئن شوید که فقط زمانی از آنها استفاده می کنید که به آنها نیاز دارید. قاب دوچرخه شما از شما تشکر خواهد کرد و دندانپزشک شما از شما تشکر خواهد کرد.