نقش مربیان شخصی در آماده سازی ورزشکاران برای بازی های المپیک

همه ما تابستان 2012 را به یاد داریم، هیجان و انرژی که المپیک برای لندن به ارمغان آورد. اگر شما یکی از خوش شانس‌هایی بودید که بلیت دریافت کردند، صدها و هزاران ورزشکار از سراسر جهان را می‌دیدید که برای کسب مدال‌های طلا، نقره و برنز در رشته ورزشی انتخابی خود رقابت می‌کردند.

بازی های المپیک از قرن چهارم قبل از میلاد آغاز شد. در المپیا در یونان، اما بازی‌های المپیک تابستانی که امروزه آن را می‌شناسیم در سال 1894 آغاز شد. اولین ورزش‌هایی که رقبا می‌توانستند در آن شرکت کنند محدود بود، اما اکنون تعداد ورزش‌ها در المپیک مدرن بسیار زیاد است که شامل 30 رشته می‌شود، اما با رشته‌های زیادی در داخل. هر ورزش

چند نکته در مورد المپیک لندن. لندن سه بار در سال های 1908، 1948 و 2012 میزبان بازی های المپیک بوده است. در مجموع بیش از 10500 ورزشکار در بازی های المپیک 2012 شرکت کردند. از این ورزشکاران، 205 کشور نماینده داشتند و این ورزشکاران در یک دوره 19 روزه در 302 رویداد المپیک شرکت کردند. لندن بیش از 600 میلیون پوند از دست داد اما اقتصاد بریتانیا بیش از 10 میلیارد پوند درآمد داشت

ورزشکارانی که در المپیک شرکت می کنند، برای نمایندگی کشورشان در رشته ورزشی انتخابی خود، بسیار تسلیم می شوند. برای بسیاری، تنها دلیلی که آنها با یک رشته درگیر می شوند، در نهایت این است که کشورشان را در المپیک نمایندگی کنند و امیدوارم قهرمان جهان شوند. اما برای قهرمان شدن و صرف زمان زیاد، خون، عرق و اشک برای نمایندگی کشورتان چه چیزی لازم است؟

یک قهرمان باید میل به بهترین بودن داشته باشد، باید استعداد خام در ورزش انتخابی خود را داشته باشد، باید یک زندگی عادی را فدا کند و باید چندین ساعت در روز و هفته به سختی تمرین کند. به همین دلیل است که تعداد کمی از ما در هر رشته ورزشی به فینال می‌رسیم، بیشتر ما در کنار زمین قرار می‌گیریم یا آنقدر که برای رسیدن به اوج لازم است خوب نیستیم.

یک تشبیه خوب این است که به کسی دفترچه نقاشی و مداد بدهید و به او بگویید تا آخر عمر یک نقاشی بکشد. این احتمال وجود دارد که او در طراحی بسیار خوب باشد و تصاویر با گذشت زمان بهتر شوند. با این حال، هر بار که نقاشی خود را می کشند، یک هنرمند حرفه ای را در کنار آنها قرار دهید تا خیلی سریعتر پیشرفت کنند و به یک هنرمند بسیار ماهر تبدیل شوند.

بسیاری از ورزشکاران برای رسیدن به اهداف خود به چیزی بیش از یک سالن بدنسازی نیاز دارند، آنها برای برداشتن گام بعدی به کمک نیاز دارند، بنابراین بسیاری از افراد به مربیان شخصی مراجعه می کنند. مربیان شخصی خود ورزشکاران حرفه ای هستند که همه چیز را در مورد تهویه بدن و تغذیه می دانند. در واقع، بسیاری از ورزشکاران سابق به مربیان شخصی تبدیل می‌شوند، زیرا دانش زیادی در مورد آنچه برای بهترین بودن لازم است دارند.

هنگامی که برای اولین بار با یک مربی شخصی تماس گرفته می شود، آنها با مشتری خود می نشینند تا برنامه و هدفی را برای آنها تعیین کنند، در مورد روال ورزش فعلی خود صحبت کنند و میزان تغذیه فعلی خود را بررسی کنند. با تمام این اطلاعات یک برنامه تمرینی ایجاد می شود که با برنامه تغذیه صحیح تکمیل می شود.

اما به همین جا ختم نمی شود. در طول برنامه آموزشی، آنها مشتری را مربی می‌کنند و دائماً آنها را ارزیابی می‌کنند و هر گونه تغییری را که ممکن است برنامه آموزشی یا تغذیه نیاز داشته باشد، ایجاد می‌کنند تا او را در مسیر رسیدن به هدف خود نگه دارد.

مربیان شخصی فقط برای ورزشکاران برتر در سراسر جهان نیستند. مربیان شخصی زیادی در شهر شما وجود دارد، با یکی تماس بگیرید و بدانید که چگونه می توانند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کنند، حتی اگر نماینده کشور شما در المپیک بعدی لندن نباشند.