نقد و بررسی Natadrol – جایگزین طبیعی برای استروئیدها!

Natadrol یک مکمل جدید از LG Sciences است که به عنوان یک جایگزین مبتنی بر فیتو برای مکمل‌های هورمونی مبتنی بر آندرو معرفی می‌شود. Natadrol ترکیبی از 4 عامل آنابولیک گیاهی قوی است که علم جالبی در پشت خود دارد و می تواند جایگزین بسیار هیجان انگیزی برای چیزهایی مانند Tribulus Terrestris باشد و حتی می تواند با پروهورمون های مبتنی بر آندرو رقابت کند.

بسیاری از ترکیبات موجود در Natadrol جدید هستند، اما برخی از مواد تشکیل دهنده نیز وجود دارند که به خوبی در جامعه بدنسازی به دلیل افزایش عملکرد عالی شناخته شده اند. با این حال، ترکیب این مواد در یک مکمل بسیار منحصر به فرد است. در اینجا خلاصه ای از ترکیبات موجود در Natadrol آمده است:

کسر آندروژنیک

Tinospora Cordifolia اولین ماده روی بطری است و به طور خاص به عنوان عصاره اتانولی این گیاه شناخته می شود. مطالعات با استفاده از دهیدروتستوسترون به عنوان استاندارد، نشان داده است که عصاره اتانولی Tinospora تقریباً به اندازه هیدروکسی تستوسترون آندروژنی است. این باعث می شود که برای یک مکمل گیاهی بسیار قوی باشد. همچنین نشان داده شد که عصاره اتانولی به هیچ وجه استروژنی ندارد، به این معنی که فقط عصاره اتانولی برای بدنسازان مناسب است. هر کسی که مایل به استفاده از Tinospora برای اثرات عضله سازی آن است، باید مطمئن شود که عصاره اتانولی را در مکمل خود دارد تا از هر گونه عارضه ای جلوگیری شود.

فاکتور آنابولیک

Cissus Quadrangularis “عامل آنابولیک” در Natadrol است. این ماده به عنوان یک عامل کاهش وزن، محصول ترمیم مفاصل شناخته شده است و همچنین تصور می شود که یک مکمل ضد کورتیزول باشد. فرض بر این است که سیسوس همچنین یک عامل آنابولیک در سلول‌های عضلانی است و گزارش‌های حکایتی زیادی در مورد استفاده از آن در این راه دارد. با توجه به مطالعات منتشر شده و گزارش های حکایتی بیشمار، به نظر می رسد که سیسوس یک ماده بسیار قوی برای کاهش چاقی و افزایش التیام است.

Natadrol اولین مکملی نبود که از Cissus استفاده کرد و گزارش‌های مربوط به بهبود جراحات و افزایش جرم در سایر محصولات مبتنی بر Cissus به خوبی ثابت شده است. خواص تغذیه‌ای این ماده، همگی بخشی از یک برنامه مکمل عضله‌سازی مناسب است، بنابراین منطقی است که چرا سیسوس در محصول است و باید در ارتباط با سایر مواد به خوبی کار کند.

کوفاکتورهای pSARM

pSARM یا phyto-sarm اصطلاحی است که برای عوامل گیاهی استفاده می شود که تمایل به عضله سازی از طریق مسیرهای غیر آندروژنی را نشان می دهند یا ممکن است تستوسترون را افزایش دهند. Natadrol حاوی عصاره Hibiscus است که در موش‌ها نشان داده شده است که آنابولیک عضلانی بدون عوارض جانبی استروژنی یا آندروژنی است. عصاره هیبیسکوس بهتر است به عنوان یک عصاره مبتنی بر آب همراه با سایر عصاره های مبتنی بر آندروژن استفاده شود. کورکولیگو ارکیده یک عصاره گیاهی است که ممکن است تستوسترون را افزایش دهد، میل جنسی را افزایش دهد و به تنهایی مانند تستوسترون عمل کند. این دو فیتو-سارم قوی یک افزودنی خوشایند برای عوامل آندروژنیک و آنابولیک هستند و باید تعادل را به سمت عضله سازی شدید سوق دهند. هر دو Curculigo و Hibiscus دارای ادبیات علمی هستند که نشان می دهد آنها دارای ویژگی های مشابه SARM در بافت های واکنش دهنده آندروژنی هستند.

ترکیب این چهار ماده تمام پایه های آندروژنیک و آنابولیک را پوشش می دهد و مطمئناً می تواند با سطح معقولی از پروهورمون های مبتنی بر آندرو مقایسه شود. زیبایی این ترکیب این است که کاملاً طبیعی و مناسب برای ورزشکاران و کارمندان آزمایش شده دارویی است. این به یک نگرانی بسیار بزرگ برای افرادی که در ارتش یا در یک برنامه ورزشی دانشگاهی هستند تبدیل شده است و یک جایگزین مناسب برای افرادی است که نمی توانند از مکمل های مبتنی بر آندرو استفاده کنند.

سازنده یک PCT سبک یا پس از چرخه درمانی با Natadrol را توصیه می کند. درمان پس از چرخه زمانی است که فرد پس از یک دوره از چیزی برای افزایش تولید تستوسترون طبیعی استفاده می کند. این چیزی است که معمولاً به افرادی که مکمل‌های مبتنی بر آندرو مصرف می‌کنند اختصاص می‌یابد، اما با توجه به اینکه Tinospora آندروژنیک است، منطقی است که چرا سازنده PCT را با این مکمل پیشنهاد می‌کند.

Natadrol این توانایی را دارد که جایگزینی برای بسیاری از مکمل‌های مبتنی بر آندرو برای ورزشکارانی که آزمایش‌های دارویی دارند یا مردان عادی که علاقه دارند کاملاً طبیعی بمانند. مشخصات مواد تشکیل دهنده جالبی دارد و علم اولیه مطمئناً نشان می دهد که ادعاهای سازنده معتبر است.

هیجان انگیزترین ماده عصاره Tinospora است. بسیاری از فرآورده‌های گیاهی ادعا می‌کنند که آندروژنیک هستند، با این حال بسیاری این را صرفاً بر اساس نتایج موجود در حیوانات آزمایشگاهی قضاوت می‌کنند که کاملاً دقیق نیست. Tinospora متفاوت است زیرا در برابر استاندارد مرجع آندروژنی آزمایش شده است که آن را در بین داروهای گیاهی بسیار منحصر به فرد می کند.

بر اساس بازخورد دنیای واقعی، مطمئناً به نظر می رسد که Natadrol نتایجی مشابه مکمل های مبتنی بر آندرو و شاید حتی استروئیدهای غیرقانونی به شما می دهد و همراه با رژیم غذایی مناسب و ورزش به شما کمک می کند تا به اهداف تناسب اندام خود برسید!