نقد و بررسی دوچرخه – Time Edge Racer Carbon Road Bike

زمان طولانی است که دوچرخه های فیبر کربنی می سازد. در آن زمان آنها واقعاً خوب شدند. Edge Racer که به‌خاطر دوچرخه‌های حرفه‌ای‌اش که موفقیت‌های زیادی در کلاسیک‌ها کسب کرده‌اند، شناخته می‌شود، نتیجه فناوری پایین آمدن است. بسیاری از ویژگی‌های مشابه دوچرخه‌های انتهایی بالا مانند قالب‌گیری کربنی، سیستم هدست قفل‌شونده و دوشاخه تقویت‌شده همگی در اولین مدل‌های برتر بودند. Edge Racer در رتبه دوم قرار دارد، اما با قیمت 3000 دلار برای قاب و چنگال، به هیچ وجه یک دوچرخه سطح ابتدایی نیست.

برخلاف اکثر شرکت‌هایی که از پارچه‌های کربنی از پیش ساخته شده استفاده می‌کنند، تایم برای استحکام و وزن بهینه، نخ کربن را در لوله‌های بدون درز می‌بافد. این فرآیند مستلزم ساخت و ساز محکمی است که به دوچرخه حس یک دوچرخه جاده ای فولادی کلاسیک را می دهد. برخلاف دوچرخه‌های فولادی، Edge Racer در قسمت پایینی سفت و بسیار سبک است. از آنجایی که قطر لوله از بسیاری از دوچرخه های هم وزن کوچکتر است، لوله ها ضخیم تر هستند و بنابراین در برابر ضربه هایی مانند تراشه های سنگ و …

الان حدود 8 ماه است که Edge Racer را سوار می کنم. من آن را با قطعات SRAM Rival، چرخ‌های Mavic Ksyrium Elite، پایه صندلی FSA Kforce و زین Selle Italia SLR XC ساخته‌ام. با این روش ساخته شده است 17.54 پوند با پدال. با چرخ های کربنی و ارتقاء به میله ها، میل لنگ و ساقه، وزن آن کمتر از 16 پوند خواهد بود.

Time Edge Racer یک دوچرخه مسابقه جاده ای تمام دور است که هم در مسابقات جاده ای و هم در مسابقات جاده ای طولانی تر در خانه است. Edge Racer به اندازه برخی از فریم‌های کربنی بزرگ نیست، اما به اندازه‌ای سفت است که در طول دوی سرعت و تپه‌نوردی متوجه خمشی نمی‌شوم. چیزی که من متوجه می شوم این است که سواری چقدر نرم است در حالی که سرعت را محدود نمی کند. هندلینگ سریع است بدون اینکه در سرعت دچار انقباض شود. من از گوشه های تپه با سرعت بیش از 70 کیلومتر در ساعت پایین آمدم و احساس کردم که صخره ای استوار است. این دوچرخه جاده های خاکی و مسیرهای راه آهن را طی کرده است، شرایطی که اکثر مردم دوچرخه را دوست دارند، بدون مشکل.

من طی سال‌ها صاحب تعدادی دوچرخه جاده‌ای بوده‌ام و Time Edge Racer را یکی از بهترین‌ها می‌دانم. سواری من می تواند یک سواری سریع گروهی در روز چهارشنبه و سپس یک قرن در آخر هفته باشد، بنابراین من به ماشینی نیاز دارم که بتواند خواسته های مختلف را به خوبی انجام دهد. اگر من فقط مسابقه می دادم، به دنبال یک قاب آیرودینامیک تر می گشتم، اما برای استفاده همه جانبه از Time Edge Racer سخت است.