نقد و بررسی دوچرخه – دوچرخه جاده کربن مسابقه Kuota Kharma

همه پول نقد برای خرید ماشین های شگفت انگیز تور دو فرانس در بازار ندارند. افراد بیشتری به دنبال یک دوچرخه جاده ای کربنی با کارایی بالا هستند و به دنبال قیمت مناسب هستند. اینجاست که دوچرخه‌هایی مانند Kuota Kharma Race وارد می‌شوند. بسیاری از ویژگی‌های مدل‌های بالاتر با قیمت بسیار پایین‌تر. چهار سال پیش چنین قاب روی یک دوچرخه 6000 دلاری بود. اکنون دوچرخه کامل کمتر از نصف آن است.

Kharma Race به عنوان یک دوچرخه یا مجموعه قاب کامل برای ساختن هر طور که دوست دارید در دسترس است. دوچرخه های کامل با Shimano 105 یا Ultegra یا SRAM Rival در دسترس هستند. من دوچرخه مجهز Rival را تست کردم. در حالی که بررسی گروه برای مقاله دیگری خواهد بود، اما بدون نقص کار می کند. تعویض دنده ها سریع و دقیق با حس خوب اهرمی انجام می شود.

قلب هر دوچرخه قاب است و مسابقه Kharma Race چه قلبی دارد. منحنی حرکتی لوله بالایی چشم را به سمت خوشه صندلی هوا می کشاند. همه لوله ها به یکدیگر می ریزند. برای دوچرخه‌هایی با این قیمت غیرمعمول است، لوله‌های قاب از نظر آیرودینامیکی بهینه‌سازی شده‌اند تا به شما کمک کنند از باد عبور کنید. این شامل یک برش برای چرخ عقب در لوله صندلی و یک پایه صندلی به شکل ایرفویل است. از آنجایی که کشش باد بیش از 90 درصد از مقاومت را در هنگام سوار شدن بر روی زمین هموار تشکیل می دهد، هر ذره ای کمک می کند. تناسب کمی راحت‌تر از خواهر و برادرهای بالاتر است، با لوله بالایی کمی کوتاه‌تر برای اندازه معین همه لوله‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تعادل خوبی بین آیرودینامیک، سفتی و وزن ایجاد کنند. و از آنجایی که یک طرح ایتالیایی است، شعله ور شدن خاصی آشکار است که در بسیاری از برندهای بزرگ نمی بینید. شما در سواری گروهی محلی با کووتا خرما متمایز خواهید شد، زیرا دوچرخه‌های کاتر کوکی استاندارد نیستند.

اما این فقط ساخت و ساز است. کیفیت سواری ستاره واقعی نمایش است. وقتی قبلاً بیان کردم که چند سال پیش این یک فریم برتر بود، اغراق نکردم. من قبلا سوار Orbea Orca می شدم و این چیزی است که این دوچرخه مرا به یاد آن می اندازد. سفت اما خشن نیست. سبک و پاسخگو جابجایی سریع است اما پیچ خورده نیست. فقط تعادل بسیار خوبی با احساس جاده خوب دارد. وقتی از زین بیرون می پرید تا با سرعت از تپه بالا بروید، نیرو به چرخ عقب منتقل می شود. این دوچرخه مانند دوچرخه فیبر کربنی استارتر یک شرکت نیست. اگر مجموعه‌ای از چرخ‌های مسابقه را بپوشید، می‌توانید در هر سواری یا مسابقه‌ای که پاهای آن را دارید، شرکت کنید.

کیت ساخت همراه دوچرخه با میله و ساقه ددا، زین سان مارکو پونزا و چرخ های شیمانو R-500 جامد است. ممکن است نیاز به تعویض قطعات کابین خلبان پیدا کنید، زیرا این قطعات برای همه مناسب نیست، اما برای هر دوچرخه ای معمول است. اگر می‌خواهید مسابقه دهید یا فقط حداکثر سرعت را کسب کنید، تنها منطقه‌ای که پیشنهاد می‌کنم ارتقا دهید، چرخ‌ها هستند. چرخ‌های شیمانو به‌عنوان چرخ تمرینی مناسب هستند، اما برای چرخ‌های مسابقه به اندازه کافی سبک یا هوا نیستند. اگر چرخ‌هایی با حاشیه فیبر کربن عمیق سوار نکرده‌اید، آن را مشکلی نمی‌یابید.

مسابقه Kharma با معیارهای من برای یک دوچرخه کلاس کارگر مطابقت دارد. سبک است اما سخت است. ارزش خوب با عملکرد بسیار بالاتر از برچسب قیمت آن.