نسبت لوسادا چقدر است؟


نسبت لوساداهمچنین به عنوان نسبت مثبت انتقادی یا خط لوسادا شناخته می شود، مفهومی از روانشناسی مثبت است که اولین بار در مقاله ای در سال 2005 در مجله آمریکایی روانشناسی توسط مارسیال لوسادا از دانشگاه کاتولیک برازیلیا و روانشناس باربارا فردریکسون از دانشگاه میشیگان ظاهر شد. ارائه شده است

این ایده در ابتدا با بیش از 1000 استناد (به ویژه روانشناسی مثبت گرا) در جامعه دانشگاهی ترویج و در رسانه ها تبلیغ شد. فردریکسون همچنین کتاب مفهومی “مثبت بودن: تحقیقات درجه یک نشان می دهد 3:1 زندگی شما را تغییر خواهد داد” را توسط باربارا فردریکسون نوشت و لوسادا یک تجارت مشاوره ای به نام لوسادا راه اندازی کرد. مشاور خط لوسادا به عنوان یک شعبه راه اندازی شد.

نسبت لوسادا

بررسی اجمالی نسبت لوسادا

مفهوم رابطه لوسادا از آثار لوزادا و فردریکسون برخاسته است. و بر این ایده استوار است که می توان نسبت دقیقی از عواطف مثبت به احساسات منفی را تعیین کرد که فرد را در مقایسه با فردی که مرده است، خوشبخت می کند.

لوسادا و فردریکسون از مدل‌سازی دینامیکی غیرخطی مبتنی بر سیستم لورنز استفاده کردند تا تأیید کنند که نسبت مثبت ایده‌آل بین 2.9013 و 11.6346 است.

داده‌های آن‌ها از مشاهدات 60 تیم مدیریتی که برنامه‌های استراتژیک را آماده می‌کنند، به دست می‌آید. آنها نظرات داده شده توسط مدیر را مثبت یا منفی ارزیابی می کنند. سپس نسبت بازخورد مثبت به منفی را به سودآوری مرتبط می کند. رضایت مشتری و غیره

در مقاله خود آنها رابطه پیشنهادی بین اطلاعات مثبت (P) و منفی (N) را توصیف می کنند و آنها را در یک نمودار پروانه ای رسم می کنند:

فرمول اتصال P/N به شکاف عاطفی P/N = (E – i) b-1 است که E شکاف عاطفی، i نقطه شروع مثبت/منفی (برابر با 16) و b-1 است. مقدار ثابت لورنتس معکوس (برابر 0.375) P/N = 1 زمانی که E = 18.66 است.”

به طور کلی چیزی که متوجه شدیم این بود که تشویق و حمایت کافی وجود داشت. و می توان آن را به صورت یک نسبت مثبت بیان کرد به عبارت دیگر اگر مدیر از نسبت 3:1 بازخورد مثبت به منفی استفاده کند کارکنان پیشرفت خواهند کرد و نگرش عملکردی سطح بالا را القا می کنند.

با این حال، اگر این نسبت به چیزی بالاتر از 11:1 برسد، رونق را مختل می کند. این خط تقسیم منشأ اصطلاح “خط لوسادا” است.

آنها همچنین در مورد چگونگی اعمال این مفهوم در ازدواج و موقعیت های فرازمینی بحث می کنند.

نقد نسبت لوسادا

در سال 2011، نیکلاس جی ال براون، دانشجوی 52 ساله فارغ التحصیل روانشناسی پاره وقت در دانشگاه شرق لندن، مأموریت یافت این مقاله توسط لوسادا و فردریکسون را بخواند.براون ادعاهای موجود در مقاله را باور نکرد و احساس کرد که ادعاهای ریاضی کامل نشد

بنابراین او از فیزیکدان آلن سوکال و روانشناس هریس فریدمن برای تجزیه و تحلیل مجدد داده ها کمک گرفت. این سه محقق خطاهای مفهومی و ریاضی مختلفی را شناسایی کردند. در مقاله ای که ادعاهای لوسادا و فردریکسون را رد کرد، آنها احساس کردند که جزئیات مهم حذف شده است. آزمایشات بد گزارش شده است. در استفاده از معادلات دیفرانسیل خطا وجود دارد. و هیچ دلیلی برای تفسیر انجام شده وجود ندارد.

آنها نامه ای را که در آن نگرانی های زیر را بیان کرده بودند رد کردند:

  • داده های مورد استفاده لوسادا با معیارهای استفاده از معادلات دیفرانسیل مطابقت ندارد.
  • پارامتر انتخاب شده دلخواه است. بنابراین، اگر پارامترها متفاوت انتخاب شوند نسبت های متفاوتی را به همراه خواهد داشت
  • نمودار پروانه ای یک مدل داده نیست. اما در نتیجه شبیه سازی های کامپیوتری به عبارت دیگر مجموعه ای از ریاضیات برای بیان تناسب مورد نظر است.
  • محققان عواقب داده‌های دینامیکی غیرخطی و نسبت‌های پنجره را که مناسب‌تر از نسبت‌های تکی هستند، درک نمی‌کنند.

اساساً، براون، سوکال و فریدمن استدلال می‌کنند که نسبت‌های مثبت برای استفاده از دینامیک سیالات بی‌معنی و غیرمنطقی هستند. (به ویژه مدل همرفت سیال) برای توصیف رفتار انسان.

نتایج انتقاد

انتقاد از نسبت لوسادا به درک این موضوع کمک کرده است که حوزه روانشناسی اجتماعی فاقد تفکر انتقادی و سختگیری است. زیرا هیچ کس فکر نمی کرد که ادعای مقاله را زیر سوال ببرد. از جمله منتقدان مجله. “علم عاشقانه” که گاهی اوقات نامیده می شود «آزاردهنده است» زیرا به این معناست که اصول روانشناسی مثبت گرا زیر سؤال رفته است.

لوسادا و فردریکسون به این انتقاد پاسخ های متفاوتی داده اند.

لوسادا در ابتدا به انتقاداتی مبنی بر اینکه بیش از حد مشغول تجارت مشاوره است پاسخی نداد. و فردریکسون را تنها بگذار. او در نهایت از لوسادا جدا شد.

فردریکسون اذعان کرد که جنبه های ریاضی این مقاله مشکوک است و او هیچ تخصص در دفاع از آنها ندارد. قوی است

روانشناسان آمریکایی جزء ریاضی مقاله را پس گرفتند و این نسبت را باطل کردند.

لوسادا در نهایت فرمول های بیشتری برای زمینه احساسی نامتعادل و ویسکوزیته سازمانی ارائه کرد. اما این ادعاها اساسا خیلی دیر است.

آنچه می توانیم از نسبت لوسادا یاد بگیریم

از این همه سردرگمی چه چیزی می توانیم بیاموزیم؟ این نسبت لوسادا است.

مردم دوست دارند اشیاء را به اعداد مخفف کنند.

اول از همه، ما یاد گرفتیم که ما عاشق کاهش دادن افراد به اعداد هستیم، مثلاً وزن خود را هر چند وقت یک بار چک می کنید؟ در یک روز چه قدم هایی برمی دارید؟ آیا IQ خود را بررسی کرده اید؟ داشتن نسبت کاری “3 به 1” آسان است. به خصوص در سازمان

با این حال، این فقط در مورد دنیای فیزیکی صدق می کند. رفتار انسان بسیار پیچیده تر است و نتیجه عوامل متعددی است. اگر نسبت بحرانی مثبت وجود داشته باشد ممکن است برای هر فردی متفاوت باشد. زیرا به طرز تفکر، موقعیت ها، چالش ها و تجربیات گذشته فرد بستگی دارد.

آنچه درک نمی شود مورد سوال قرار نخواهد گرفت.

چرا ریاضیات نسبت لوسادا قبل از ظهور براون مورد سوال قرار نگرفت؟ این می تواند به این دلیل باشد که افرادی که مقاله را می خوانند نسبت به Losada در مورد استفاده از این مدل آگاهی کمتری دارند، اگر شما چند چیز را درک نکنید. ساده ترین راه این است که فرض کنید می توانید به افرادی اعتماد کنید که به نظر می رسد بیشتر از شما می دانند.

فرهنگ عامه بر ادراکات تأثیر می گذارد.

در مورد نسبت لوسادا، محبوبیت این مفهوم احتمالاً به دلیل رسوایی آن برای مدت طولانی مرتبط است. این ایده در سازمان و در بین مدیران جاسازی شده است.لوسادا همچنین در مورد چگونگی به اشتراک گذاشتن ایده با رئیس و معاون MIT ال گور صحبت کرد.

آخرین کلمه

به طور کلی، به نظر می رسد دو نکته کلی در مورد رویدادها در نسبت لوسادا وجود دارد، اولین مورد این است که شما باید به کجا بروید. مثبت منفی هنگام ارائه بازخورد به دیگران زیرا این موضوع مربوط به نسبت Losada است.ثانیاً، به این بستگی دارد که چگونه می‌توانیم اطلاعاتی را که مصرف می‌کنیم نقد کنیم.

اول از همه – چگونه مزایا و معایب را جمع آوری کنیم؟ اگر چیزی به عنوان نسبت لوسادا وجود داشته باشد، احتمالاً از فردی به فرد دیگر متفاوت است. یعنی اگر مدیر هستید شما باید کارکنان خود را بشناسید و درک کنید که نسبت بازخورد مثبت به منفی برای ایجاد انگیزه در آنها چقدر است. اگر شما والدین هستید، ممکن است در موقعیت های دیگر نیز اعمال شود. احتمالاً می دانید که واکنش هر کودک متفاوت است.

دوم، هنگام بررسی اطلاعات ما دوست داریم فکر کنیم می توانیم منبع را بررسی کنیم تا مطمئن شویم که قابل اعتماد است. و حتی اگر این مورد باشد اما این مورد در مورد نسبت Losada صدق نمی کند.این مطالعه توسط محققان دانشگاهی در یک مجله دانشگاهی منتشر شد اما ارزشی نداشت.

این بدان معنی است که شما باید در مورد هر اطلاعاتی که مصرف می کنید، انتقادی فکر کنید.

اگر این تخصص شما نیست. فکر نکن درسته چون نمیفهمی اگر به نظر می رسد مشکلی وجود دارد از کسی که می شناسید بپرسید که بیشتر از شما در مورد آن می داند.

اگرچه وضعیت موجود لوسادا در محافل تحقیقاتی تا حدودی غیرعادی است، اما بر لزوم زیر سؤال بردن مداوم آنچه که ما درست می دانیم تأکید می کند.

منبع:

خیلی خوب

تقویم فارسی اندروید