نحوه ثبت نام مهاجران خارجی در مدارس ایران


اداره کل امور اتباع و مهاجرین در مورد ثبت نام مدارس برای اتباع افغانستان اعلام کرده است که برای ثبت نام فرزندان خود که باید در مدارس تحصیل کنند، دستورالعمل های صادر شده را رعایت کنید.

رجانیوز به نقل از فارس، اداره کل امور اتباع و مهاجرین در اطلاعیه ای در خصوص ثبت نام دانش آموزان افغانستانی در مدارس اعلام کرد: به اطلاع کلیه اتباع خارجی و مهاجران غیرمجاز می رساند که به این روند ادامه می دهند.برای ثبت نام مدرسه فرزند خود با استفاده از:

الف) بر اساس بخشنامه آموزش و پرورش ابلاغی از سوی وزارت آموزش و پرورش دانشجویان دارای فرم پشتیبانی تحصیلی سال گذشته (1400-1401) می توانند با همان فرم قبلی در واحد تحصیلی ثبت نام کنند. سپس در ابتدای آبان، فرم را تمدید کنید و فرم حمایت تحصیلی سالانه (1402-1401) را دریافت کنید تا از 1 آبان ماه در وب سایت وقت بگیرید. kanoonnobat.ir و برای شکل سالانه قرار ملاقات بگذارید.

ب) طبق بخشنامه فوق الذکر دانش آموزانی که کمک هزینه تحصیلی سال گذشته (1400-1401) دریافت کردند که سطح تحصیلی آنها تغییر کرده است. باید فرم پشتیبانی تحصیلی سال جاری (1402-1401) را دریافت کرده باشید، بنابراین از 20 اوت وقت بگیرید.از وب سایت دیدن کنید. kanoonnobat.ir و قرار ملاقات بگذار

ج) متقاضیان دوره ابتدایی 6 تا 8 ساله که در “طرح های جدید شمارش” تحت ثبت نام در آن طرح برای دریافت نوبت از 20 مرداد به آدرس اینترنتی. kanoonnobat.ir و برگه را طبق دستور تمدید کنید دفتر نوبت می پذیرد

د) افغان های ثبت شده در “طرح های سرشماری” با کودکان در سن مدرسه نباید به دفتر اسپانسر مراجعه کنند و منتظر ابلاغیه مدیر کل اداره امور خارجه و مهاجرت وزارت کشور باشند.