نحوه تشخیص شارژر اصلی سامسونگ


یکی از لوازم جانبی که امروزه همه ما به آن نیاز داریم یک کابل شارژ و یک رابط موبایل است. کابل شارژ محصولی برای شارژ دستگاه شما و انتقال داده است. و رابط نیز یک کابل مخصوص برای اتصال دستگاه های دیجیتال مختلف است. انتخاب کابل مناسب تاثیر زیادی بر کیفیت عملکرد دارد. بنابراین توصیه می شود محصول اصلی را خریداری کنید.در این مقاله می خواهیم نکاتی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید بین کابل شارژ سامسونگ اصل و تقلبی تفاوت قائل شوید.

نحوه تشخیص شارژر اصلی سامسونگ
به رابط USB توجه کنید.

یکی از رابط های موجود در این کابل ها USB است در واقع قطعات فلزی قرار داده شده در این قسمت در شارژر اصلی باید کاملا صاف باشند. اگر محصولات مشابه را خم یا ناهموار می بینید.

کانکتور Micro USB یا Type C

طرف دیگر کابل در شارژرهای سامسونگ Micro USB یا Type-C است که این قطعه باید در اندازه های استاندارد تولید شود. اندازه بزرگتر یا بی نظمی در طراحی نشان می دهد که محصول اصلی نیست.اینترفیس های Micro USB اغلب دارای طراحی ذوزنقه ای و متقارن هستند.

کانکتور Micro USB یا Type C

زمان شارژ دستگاه های متصل به کابل

بیایید بگوییم که علیرغم تمام مواردی که سامسونگ هنگام خرید کابل اصلی رعایت می کند، اکنون گوشی خود را خریداری کرده و به آن وصل شده اید. در این موارد زمان شارژ دستگاه شما می تواند تقلبی یا اصلی بودن محصول خریداری شده را به شما نشان دهد. اگر کابل شما اصل است زمان شارژ کندتر یا سریعتر از حد معمول است.
نوشتن روی کابل
تفاوت بین شارژر اصلی و تقلبی سامسونگ در نوشته آن نهفته است. اگر این قسمت از کابل بیش از حد رنگارنگ است یا حک نشده است تمیز و با کیفیت است. نشان دهید که تماس جعلی است

در رابط USB فرورفتگی وجود دارد.

یکی دیگر از تفاوت های کابل های تقلبی و اورجینال، تورفتگی است که در قسمت فلزی مربوط به رابط USB قرار می گیرد، این فرورفتگی در تمامی محصولات اصلی وجود دارد. اما در نسخه جعلی یافت نشد همچنین رنگ فلز این ناحیه تیره تر از نوع تقلبی است.

کابل برای استفاده آسان

هنگام خرید شارژر اصلی سامسونگ باید به نحوه ساخت شارژر توجه کنید. کانکتور باید متناسب با پورت شارژر بریده شود. کابل های تقلبی به دلیل نداشتن طراحی استاندارد به ندرت وارد این پورت ها می شوند.
طول استاندارد
طول سیم برق اصلی معمولاً کوتاهتر است (حدود 1 متر) کابلهای 2 و 3 متری اصلی نیستند.
ایجاد یک پاپ آپ هنگام اتصال دستگاه به سیستم کامپیوتری
یکی دیگر از ویژگی های جالبی که می توانید برای اطلاع از واقعی بودن کابل خریداری شده از آن استفاده کنید، نمایشگری است که هنگام اتصال آن به تلفن خود ظاهر می شود. این ویژگی در محصولات تقلبی دیده نمی شود.

قابلیت اتصال به کامپیوتر

هنگامی که گوشی خود را با استفاده از کابل شارژ خریداری شده به رایانه یا سیستم لپ تاپ خود متصل می کنید. آن کابل شارژ باید به سرعت قابل تشخیص باشد. این را نمی توان در کابل جعلی انجام داد.
آسیب های ناشی از ورود کابل های شارژ تقلبی به گوشی شما…

قابلیت اتصال به کامپیوتر

ممکن است در اوایل متوجه مشکلات جدی در تلفن، تبلت یا دستگاه دیجیتال خود نشوید. خرید کابل شارژ تقلبی اما با گذشت زمان آسیب آنقدر زیاد خواهد بود که برای رفع آن باید هزینه زیادی بپردازید. از جمله این مشکلات است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کابل های غیر اصلی به باتری دستگاه شما آسیب می زند. پس از مدتی استفاده از آن باتری دیگر ظرفیت اولیه خود را نخواهد داشت و ممکن است منفجر شود.
  کابل های غیر اصلی می توانند باعث آتش سوزی شوند.
  کابل های غیر اورجینال عمر کوتاهی دارند. این محصولات در مدت زمان کوتاهی عملکرد خود را از دست می دهند. به دلیل کیفیت پایین
  کابل های تقلبی اغلب شکننده هستند. در این موارد ممکن است با یک تا شدن یا فشار خفیف از بین برود.
  این محصولات در هنگام شارژ دستگاه به دلیل کابل های فلزی بی کیفیت گرم می شوند. و از این رو گاهی اوقات این محصولات می توانند این گرما را به دستگاه شما نیز بیاورند.
  کابل تقلبی ممکن است به دلیل طراحی نامناسب در پورت دستگاه شما مناسب نباشد و به مرور زمان به آن آسیب برساند.
  برخی از کابل های غیر اصل با سیستم های کامپیوتری سازگار نیستند. و نمی توانید از آن برای انتقال فایل استفاده کنید.

خرید کابل سامسونگ اصل

حتی با چنین موردی اما در نهایت، خرید از یک فروشگاه معتبر به عنوان آخرین راه، می تواند خیال شما را از اصالت کالای مورد نظر راحت کند.در فروشگاه اورینسل، مجموعه کاملی از محصولات اصلی سامسونگ و محصولات دیگر وجود دارد. مربوط به دستگاه های اندرویدی است که پس از مقایسه می توانید آن ها را خریداری کنید