نحوه استفاده از آگاهی از سلامت پستان از نظر کارشناسان بهداشت زنان


اگرچه به نظر می رسد سرطان سینه بیش از هر زمان دیگری شایع است – و هر سال بر زنان جوان و جوان تأثیر می گذارد – اما واقعاً امیدی برای زنان در هر سنی وجود دارد. با این وجود ، این آگاهی رو به افزایش است – او می گوید: “از هر هشت زن یک نفر مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده می شود ، که پنج تا ده درصد آن به عوامل ژنتیکی مربوط می شود.” تارا اسکات ، دکتر، OB / GYN سه جانبه با هیئت مدیره ، پزشک کارگر و درمانگر یکپارچه ، CMO و بنیانگذار تیم توانبخشی پزشکی Fairlawn ، اوهایو ، که به FitOn می گوید تعداد بسیاری از بیماران کمتر از قبل است. به همین دلیل آشنایی با سلامت سینه بسیار مهم است.

دکتر. اسکات معتقد است رژیم غذایی ، شیوه زندگی و مسائل زیست محیطی در این تبلیغ نقش دارند ، اما ما ابزارهایی برای پیشگیری ، تشخیص و کاهش سرطان سینه با موفقیت شگفت انگیز به لطف علم -تجربه ، آموزش و توسعه سلامت داریم.

حالا بیایید یک تمرین جدید را شروع کنیم: بهداشت سینه. مراقبت از سینه های ما بخشی از 360 راه برای سلامتی و تندرستی ما است. ما به مراقبت از پوستمان دعوت شده ایم ، سالن ورزشی ما قفل شده است … اما عادات مراقبت از سینه ما چطور؟ قبلاً ، هر دو ستاره سلامت زن (از جمله دکتر اسکات) بهترین روش برای چرخاندن توپ را به اشتراک گذاشتند.

چه زمانی باید آموزش بهداشت سینه خود را شروع کنید؟

سالها زنان معتقد بودند که باید تا سن 40 سالگی منتظر بمانند (برخی حتی 50 سالگی را می دانند) تا بتوانند عکسبرداری سالانه اشعه ایکس را شروع کنند-اما کارشناسان می گویند آگاهی از سلامت سینه باید از همان سنین جوانی شروع شود. او می گوید: “من زنان زیادی را مبتلا به سرطان سینه می بینم و زنان جوانتر.” اسکات.

سوفیا الفو ، MD ، MS ، FACS، مدیر جراحی سینه در بیمارستان Good Samaritan ، بیمارستان سنت فرانسیس و بیمارستان Mercy در نیویورک تأیید کرد. دکتر فو می گوید: “بهتر است تغذیه با شیر مادر را از سنین پایین شروع کنید ، از سنین پایین شروع کنید.”

چه روش هایی می توانید بهداشت شیردهی را رعایت کنید؟

چندین راه ساده وجود دارد که می توانید برنامه و شیوه زندگی خود را برای تمرکز بر دو زمینه مهم سلامت سینه بهبود بخشید: پیشگیری از بیماریهای پستان و تشخیص زود هنگام عوارض.

همچنین جالب است بدانید که این روشهای تشخیص و پیشگیری در سالهای اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. “ما تکنیک ها و روش های تشخیصی را برای تشخیص سرطان در مراحل اولیه و غیره توسعه داده ایم [we have] پیش بینی بهتر از استراتژی های درمانی مدرن ما ، “گفت دکتر. فو “اشعه ایکس سه بعدی ، MRI ، تصویربرداری سینه مولکولی (فقط در بیمارستان مرسی ارائه می شود) و تغذیه با شیر مادر انعطاف پذیر همه در تشخیص و تشخیص سرطان سینه و سایر بیماری های پستان گنجانده شده است.”

چک ماهانه (تسویه اولیه)

به گفته دکتر ، با چک های ماهانه شروع می شود. فو کمی متفاوت از چیزی است که قبلاً می دانید. او می گوید: “مواردی که باید به دنبال آنها باشیم شبیه آنچه که ما” غربالگری سینه “می نامیدیم ، که دیگر توصیه نمی کنیم ، زیرا هیچ تغییری در آن ایجاد نشده است.”

با ظاهر و سبک آنها آشنا شوید. وقت خود را در آینه بگذرانید ، آن را بررسی کنید. هدف این است که – مهمتر – سینه های خود را به عنوان پشت بازو بدانید. به این ترتیب ، می توانید تغییرات قابل مشاهده را تشخیص دهید. دکتر می گوید: علائم فیزیکی که ممکن است شدیدتر باشد ، شامل تغییرات پوستی ، تغییر رنگ پوست ، عود نوک سینه ، ترشح نوک سینه است. فو

در آنجا ، ممکن است بتوانید با پزشک خود (بیش از یک دقیقه) مشورت کنید. وی گفت: “نتایج فیزیکی که ممکن است جدی تر نشان دهد شامل تومورها ، تورم غدد زیر بغل ، ناحیه ترقوه یا گردن است.” فو “دریابید که ماه به ماه چه اتفاقی در سینه های فرد می افتد تا به شما نشان دهد که بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید.”

ویزیت پزشک و آزمایش ژنتیک (تشخیص زودهنگام + پیشگیری)

معاینات منظم با پزشک – از جمله OBGYN شما – می تواند در تشخیص زودهنگام و روش های پیشگیری کمک کند. مهم است که سوابق کاملی از سابقه خانوادگی (به ویژه بخش عمومی سرطان) ثبت شود. وی گفت: “با دانستن سابقه خانوادگی سرطان ها ، به ویژه سینه ، تخمدان ، لوزالمعده ، ملانوم ، سرطان پروستات فوقانی ، سرطان سینه مردان ، روده یا معده ، مهم است که آیا آزمایش قبلی یا آزمایش ژنتیکی مورد نیاز است یا خیر.” فو

اکثر زنان انتظار ندارند که این دیدارها را تا اواسط تا اواخر دهه 40 آغاز کنند ، اما دکتر. فو از شما می خواهد که زود تحقیق کنید انجام دهید داشتن سابقه سرطان در خانواده او می گوید: “مراجعه به جراح سینه یا متخصص در سن 25 سالگی برای ارزیابی خطر رسمی توصیه می شود تا ریسک خطر و توصیه های خاصی را برای شما هنگام شروع غربالگری و آزمایشات غربالگری که برای شما مفید است ، مشخص کنید.”

پس آزمایش ژنتیکی BRCA چطور؟ به دلیل دسترسی به آزمایشات ژنتیکی در خانه ، این موضوع اخیراً به موضوعی محبوب تبدیل شده است. این را گفت ، دکتر اسکات توضیح می دهد که تنها 5 تا 10 درصد موارد سرطان پستان توسط ژن ها ایجاد می شودبه اگر سرطان سینه در خانواده شما وجود دارد ، بله ، من فکر می کنم آزمایش و داشتن این اطلاعات به شما امکان می دهد فعال باشید. در غیر این صورت ، من آن را توصیه نمی کنم. ”

هرچند برای این آزمایشها شایستگی های زیادی وجود دارد. “آزمایش ژنتیک تأثیر زیادی بر نحوه تشخیص و درمان سرطان سینه و سایر سرطان های مرتبط داشته است ، و در تعداد زیادی ، با تشخیص ماستکتومی یا کاهش احتمال تشخیص سرطان در آینده صرفه جویی می کند. خطر جلوگیری از سرطان حتی از وقوع” ، گفت. به فو

بررسی هورمونی (پیشگیری)

به عنوان یک اقدام پیشگیرانه ، دکتر اسکات توضیح می دهد که هورمون های شما در حد استاندارد است. این کمی روشن تر است و بهتر است با کمک و نظارت پزشک انجام شود.

“مشکلات هورمونی [are linked] در خطر ابتلا به سرطان است. ” اسکات. “ما مدتهاست به توافق رسیده ایم [in the medical community] که در استروژن سرطان سینه را تغذیه می کندبه بنابراین اگر شما مبتلا به استروژن بالا هستید (مانند اندومتریوز ، فیبروم یا قاعدگی شدید) ممکن است در معرض خطر بیشتری باشید. ”

در این مورد چه می کنید؟ او توصیه می کند که برای آزمایش به پزشک مراجعه کنید. “آزمایش هورمون ها در این شرایط و تعیین اینکه آیا سطح شما بالا یا نامتعادل است توصیه می شود.” او توضیح می دهد که این بیشتر از این است یک رویکرد یکپارچه، و به عنوان یک متخصص بهداشت ، این تمام است با بیماران کار می کند پیشگیری از سرطان

شیوه زندگی سالم مبتنی بر پستان (پیشگیری)

این دو متخصص روی انتخاب شیوه زندگی سالم خاصی (مانند رژیم غذایی ، BMI و شیوه زندگی عمومی) که خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهند تمرکز کردند. او گفت که این امر به عنوان “بهبود عوامل خطر” توصیف می شود. فو (واقعیت جالب: همه اینها اراده خواهد کرد همچنین شارسی به تنظیم هورمون وین و سلامت عمومی عمومی کمک می کند!).

کانتادا

هر دو متخصص به طور کلی رژیم غذایی سالم را برای جلوگیری از سلامت و سرطان توصیه می کنند. فیبر و ویتامین D اضافه کنید و در صورت امکان برای بهبود سلامت سینه ، گوشت قرمز و شیر را محدود کنید.

رابطه: آخرین راهنمای تغذیه سالم

BMI

پزشکان حفظ وزن بدن سالم و BMI را برای اهداف سلامتی توصیه می کنند. به گفته دکتر ، دمای زیر 27 BMI (در برخی موارد 25) مناسب است. فو توضیح می دهد ، “ثابت شده است که چاقی با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه مرتبط است. ”

سبک زندگی

انتخاب شیوه زندگی سالم که تقریباً برای هر شرایط سلامتی کار می کند ، در اینجا نیز کاربرد دارد. تلاش در این زمینه می تواند کارهای زیادی انجام دهد! اسناد شما را تشویق می کند که سیگار نکشید ، مصرف الکل خود را به یک تا دو نوشیدنی در هفته محدود کنید و ورزش کنید (راهنمای مورد علاقه ما!).

هر دو 150 دقیقه ورزش با شدت متوسط ​​در هفته را توصیه می کنند (و برای اطلاع از محل انجام آن با پزشک و / یا متخصص قلب مشورت کنید).

سوتین چطور؟

در مورد این که آیا بزرگ کردن سینه برای سلامت پستان توصیه می شود (یا آیا حتی می تواند منجر به سرطان پستان شود) یا خیر. دکتر. اسکات می گوید شما هم نگران این موضوع نباشید. “این مطالعه توسط انجمن تحقیقات سرطان آمریکا منتشر شده است نگاه کرد [bras and breast cancer] آنها دریافتند که هیچ قسمتی از سوتین در حین عمل وجود ندارد – که ساییده نشده است [or wire-free] – به سلامت سینه کمک می کند. با این حال ، توصیه می کنم برای راحتی بی سیم پیدا کنید. “اگر می خواهید ، به راحتی بروید ، اما نگران این نباشید که مورد علاقه خود را به داخل فشار آورید که باعث سرطان می شود.

خبرهای خوب در مورد سلامت سینه

وی در این باره می گوید: “تکنیک ها و استراتژی های درمانی وجود دارد که دائماً سرطان سینه را بهبود می بخشد.” فو به این ترتیب ، امید به بیماران بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. او گفت: “پیش آگهی کلی بهتر از هر سرطانی است.” “میزان ایمنی پنج ساله برای همه مراحل ترکیبی 93 درصد است ، [and] سطح I ، 99 درصد است. ”

او گفت برخی از این دوره ها با “دوره درمان فردی” ، که “برای هر فردی بر اساس زیست شناسی التهابی” است ، منطبق است. این کار با انواع خاصی از آزمایش ها انجام می شود که می تواند از بیماران برای درمان شدیدتر و تهاجمی جلوگیری کند. “آزمایش ژنتیک به شناسایی رفتار هر تومور کمک کرده است تا مشخص شود آیا این ماده شیمیایی مفید است یا خیر ، و باعث نجات بیشتر زنانی می شود که به شیمی درمانی نیاز ندارند.” فو دکترها علاوه بر محدود کردن شیمی درمانی ، “ما توانسته ایم برآورد تشعشعات و افرادی که برای داده های تحقیقاتی بیشتر به تابش نیاز دارند را محدود کنیم.”

این پیشرفت در پزشکی مدرن به وضوح بسیار مفید بوده و اجازه درمان مستقیم ، غیر تهاجمی (و پیشگیرانه!) را داده است. حتی جراحی ها بهبود یافته است. دکتر می گوید: “ما با کاهش جراحی زیر بغل و استفاده از تکنیک های جدید برای تولید نقشه زیر بغل و استفاده مجدد از آن برای بازسازی مایع دست ، ارزش لنف ادم خود را افزایش داده ایم.” فو

خط پایین

امید بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. ترکیبی از راهکارهای پیشگیری و تشخیص زودهنگام می تواند به شما اطمینان دهد که نه تنها سینه های سالم ، بلکه بدن (و زندگی) سالم را نیز به خودتان می دهید. بنابراین ، آگاهی از سلامت سینه را به فرآیند مراقبت از خود اضافه کنید و این خبر را منتشر کنید!

دیدگاهتان را بنویسید