میرکاظمی: افزایش حقوق پرستاری خانواده شهدا و جانبازان پایان می یابد


رئیس سازمان برنامه و بودجه بحث حقوق پرستاری جانبازان و خانواده شهدا را در دولت 57 درصد افزایش داد و گفت: تصویب قانونی لازم است.

به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا، مسعود میرکاظمی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه کمیته دولت در جمع خبرنگاران و در پاسخ به خبرنگار ایرنا درباره چرایی مصوبه افزایش حقوق پرستاری جانبازان و خانواده های آنان اظهار داشت: اجرا نشد، گفت: هر چیزی که قانوناً تصویب شود باید باشد

وی ادامه داد: امروز 57 بحث افزایش حقوق پرستاری جانبازان و خانواده های شهدا در دولت مطرح است که امیدواریم به نتیجه برسد.

مدیران پروژه و بودجه تاکید کردند که اگر قانونی وجود دارد و دولت آن را وضع می کند، باید انجام شود.

میرکاظمی درباره افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان نیز گفت: رئیس جمهور به بازنشستگان و لشکری ​​و کشوری اختیار می دهد با این فرض که منجر به پول زایی و استقراض نشود.

وی افزود: جلسه ای برای بررسی افزایش منابع و مدیریت هزینه ها در حال برگزاری و در حال برگزاری است. اما این دیدارها نهایی نشده است و ما منتظر نتیجه گیری در روزهای آینده هستیم.»

معاون رئیس جمهور گفت ابتدا باید ببینیم آیا می توانیم این کار را انجام دهیم یا خیر. و متذکر شد: چون قادر به پرداخت نیستیم. باید پول دربیاوریم و تورم بیشتری به مردم تحمیل شود.

وی افزود: اینکه بتوانیم منابع را تامین کنیم یا هزینه ها را مدیریت کنیم تا بتوانیم حقوق را پس بگیریم و جلوتر از دستور کار و اقدامات کارشناسی باشیم.

میرکاظمی افزود: این امر پس از طی مراحل قانونی انجام می شود.