موهای خود را با موس یا قیچی کوتاه کنید.


در دبیرستان به فنلاند مهاجرت کرد.

تیغ و قیچی ابزار بسیار مفید و ضروری برای کوتاه کردن مو و فرم دادن به صورت هستند. که هم برای آقایان و هم خانم ها استفاده می شود این دو وسیله معمولا در هر آرایشگاهی با توجه به تخصص آرایشگر مورد استفاده قرار می گیرند، مهم این است که کدام یک بهتر است و برش دقیق تری دارد.

موی کوتاه با موزر

تیغ و قیچی ابزار بسیار مفید و ضروری برای کوتاه کردن مو و فرم دادن به صورت هستند. که هم برای آقایان و هم خانم ها استفاده می شود این دو دستگاه با توجه به تخصص آرایشگر معمولا در تمامی آرایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. قیچی و قیچی مو نیز بهترین ابزار اصلاح مردانه در خانه هستند. مهم است که کدام گزینه بهتر است و چگونه موها را به روشی بهتر کوتاه کنیم. با بررسی ما در مورد این ابزار برای کوتاه کردن مو ادامه دهید.

به طور خلاصه با موزر

برای استفاده از ماساژور می توانید از تیغه اصلی یا شانه میزر استفاده کنید. شانه بر روی تیغه اصلی نصب می شود و حجم مدل مو را تغییر می دهد به همین دلیل قبل از استفاده از موزر باید با شانه آن آشنا شوید. اکثر شانه ها در 8 سایز در بازار موجود است، سایز 1 برای برش از ریشه، سایز 2 که کمی ریشه در آن باقی می ماند، سایز 3 یا 4 برای مدل موی معمولی یا کلاسیک و سایز 5 به بالا برای کوتاهی کم عمق است.

در اینجا به معرفی مختصری از نکات کلیدی با موزر می پردازیم.

  • قبل از شروع کار موهای خود را کاملا بشویید.
  • برای کوتاه کردن مو با موزر باید موهای خود را کاملا خشک کنید. موهای خیس ضعیف تراشیده شده اند و موزر نیز آسیب دیده است.
  • به این ترتیب بسیاری از موهای ریز ریخته می شوند. و بهتر است گردن خود را با پارچه و پلاستیک بپوشانید.
  • ماوس را با انگشت شست، سبابه و انگشت میانی خود نگه دارید تا استفاده از آن آسان تر شود.
  • موس را در جهت رشد مو حرکت دهید.
  • برای کوتاهی مو برای یکدست نگه داشتن موهایتان ابتدا از یک شانه بلند استفاده کنید. و سپس از یک عدد کمتر استفاده کنید
  • از اعداد میانی دو تای دیگر برای پاک کردن خطوط تولید شده استفاده کنید، مثلاً اگر دو قسمت مجاور را با شماره های 2 و 4 برش دهید، خطوط را با شانه شماره 3 محو کنید.
  • بعد از کار حتماً ماوس را با یک پارچه نرم تمیز کنید.
  • تیغه موزر را به صورت دوره ای تمیز و روغن کاری کنید.
  • از پوشش محافظ تیغه استفاده کنید.
به طور خلاصه با موزر

موها را با قیچی کوتاه کنید

قیچی یکی دیگر از ابزارهایی است که برای کوتاه کردن موها استفاده می شود که از قدیم الایام تا به امروز وسیله ای کاربردی و مهم است. برش با قیچی به مهارت و تخصص بالایی نیاز دارد. و می توان از آن برای کوتاه کردن انواع مو استفاده کرد تکنیک های مختلف قیچی وجود دارد که یک آرایشگر با توجه به مهارت های خود از آنها استفاده می کند.

استفاده از شانه و قیچی یکی از قدیمی ترین و رایج ترین روش های کوتاه کردن مو است. این کار هم برای موهای بلند و هم برای موهای پرپشت و ریش کار می کند، در این روش موها به سه قسمت کوتاه، متوسط ​​و بلند تقسیم می شوند و هر قسمت به روش خاصی کوتاه و مرتب می شود.

مدل موی کوتاه

موهای کوتاه و نازک نیاز به مراقبت بیشتری دارند. و باید کوتاه تر شود زیرا طول آن بیشتر به چشم می آید. به علاوه کوتاهی این نوع موها نیاز به مراقبت بیشتری دارد. در این مدل مو اغلب از تکنیک برش مداوم استفاده می شود. این روش معمولا برای موهای کوتاهتر از 2 سانتی متر استفاده می شود.

موها را با قیچی کوتاه کنید

مدل موی متوسط

اگر موهای شما بین 2 تا 4 سانتی متر است، بهترین راه برای کوتاه کردن آنها به صورت چند لایه یا چند لایه است. به این ترتیب می توانید موهای خود را در امتداد ردیف های عمودی کوتاه کنید. موهای خود را با شانه جدا کرده و با قیچی کوتاه کنید.

موهای کوتاه بلند

اگر موها بیشتر از 4 سانتی متر باشد، باید آن ها را بچرخانید یا فر کنید. این دو روش رایج ترین روش کوتاه کردن موهای بلند هستند. به طور معمول، هر آرایشگری با توجه به استعداد و تخصص خود از تکنیک های مختلفی استفاده می کند.

بهتر است با موس یا قیچی برش دهید.

از توضیحات این دو روش کوتاه کردن مو، سوالی که برای کاربران پیش می آید این است که از چه روشی برای کوتاه کردن مو استفاده کنند. نکته اصلی در انتخاب روش به تخصص و تجربه آرایشگر شما بستگی دارد. برخی افراد در استفاده از قیچی مهارت دارند. و برخی افراد در استفاده از ترفندهای کوتاه در مورسرها خوب هستند.

این دو روش تفاوت چندانی با هم ندارند. و هر کدام ممکن است در استفاده از یک روش و ارائه کارهای تمیزتر برای شما ماهرتر باشند. البته برخی از روش های کوتاه کردن و ایجاد سایه دور گوش که امروزه مورد توجه آقایان قرار گرفته است. می توان آن را روی موس اعمال کرد. در انواع خاصی از مدل های مو که برای صاف کردن موهای بلند زنانه استفاده می شود، موزر نتایج صاف و دقیق تری ایجاد می کند.

تمام روش های کوتاه کردن مو با موزر یا قیچی یا تیغ انجام می شود. هر کدام از این ابزارها تکنیک خاص خود را دارند. هر چه آرایشگر شما تخصص و تجربه بیشتری داشته باشد، بهتر است. نتیجه نهایی فقط بهتر خواهد بود. و تفاوت زیادی بین قیچی و قیچی وجود نخواهد داشت. برخی آرایشگران از هر دو ابزار برای کوتاه کردن موهای زنانه و مردانه به طور همزمان استفاده می کنند. برخی از آنها را با قیچی کوتاه می کنند و برای ایجاد سایه در اطراف گوش یا کوتاه کردن و کوتاه کردن قسمت زیرین مو استفاده می شود.

تقویم فارسی اندروید