موضوع اصلی برگزیت و شکست روانشناسی غربی


گروه سیاسی – رجانیوز: به دعوت رسمی شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین، به عنوان رئیس بریکس، دکتر رئیسی در اجلاس اتحادیه ها و بلوک های کارگری موسوم به بریکس پلاس سخنرانی خواهد کرد.

رئیس جمهور در این اجلاس به تشریح دیدگاه های جمهوری اسلامی خواهد پرداخت. موضوع این اجلاس که عصر فردا (جمعه) برگزار می شود، گفتگوهای سطح بالا درباره توسعه جهانی است.

شایعات دعوت نشدن از ایران به پایان رسیده است. در حالی که رئیس جمهور کشورمان تنها نماینده منطقه در نشست سران کشورهاست. و به دعوت رسمی مقامات عالی رتبه چین سخنرانی خواهد کرد. در چند روز گذشته حامیان دولت قبل به این بهانه که ایران در جلسات وزرا شرکت نمی کند تیتر خبرها شد گفت «چین شرقی ایران را از نشست بریکس خارج کرده است» تا خط شرقی خود را تبلیغ کند. در حال حاضر مدعی است که ریسک همکاری با ایران زیاد است و ابهام ناشی از مذاکرات باعث شده روسیه و چین نتوانند ایران را به این نشست دعوت کنند!

اتاق همچنین مدعی شد که ایران به این اجلاس دعوت نشده است. علیرغم ادعای همکاری استراتژیک با چین این رویداد را نشانه ای از رضایت عربستان سعودی و امارات از ایران خواند. در چند سال گذشته غرب گرایی به تلاش خود برای انجام کلیه فعالیت های دیپلماتیک و اقتصادی کشور در چارچوب قراردادهای جهانی ادامه داده است. البته این ادعا نادرست است. بارها ثابت شده است و در مسائلی مانند واردات واکسن به اثبات رسیده است. عضویت ایران در اجلاس سران شانگهای افزایش فروش نفت افزایش تراز تجاری کشور و همکاری با همسایگان

بریکس مکانیسم مهمی برای پیوند بازارهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه است. و بستر مهمی برای همکاری جنوب و جنوب است اتحادیه های کارگری همکاری بین بازارهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه را در میان فضای پیچیده بین المللی که اکنون پیچیده است، تعمیق خواهند داد. و سود متقابل را برای گروه فراهم می کند و جا برای پیشرفت وجود دارد.

اعضای بریکس به تنهایی حدود نیمی از جمعیت جهان و یک سوم اقتصاد جهانی را تشکیل می دهند. افزایش همکاری با کشورهای بریکس تحت نام بریکس پلاس، این اتحاد را بزرگتر از اتحادیه اروپا خواهد کرد و بخش قابل توجهی از اقتصاد جهانی را پوشش می دهد.