منیزیم درمانی ترانس درمال توسط Mark Sircus، AC، OMD – نقد و بررسی کتاب

مارک سیرکوس کتاب خود را با این اعلان آغاز می کند: “کتابی که در دست دارید حاوی اطلاعاتی است که به معنای واقعی کلمه می تواند زندگی شما را نجات دهد.” وی سپس به معرفی اهمیت نقش منیزیم در سلامت بدن انسان می پردازد.

در دوره غارنشینان نسبت کلسیم و منیزیم 1 به 1 بود. اکنون چون خاک دیگر غنی از منیزیم نیست و غذاهایی که حاوی منیزیم هستند معمولاً پخته یا فرآوری شده اند، این ماده معدنی کمبود دارد و نسبت 6 به 1 شده است.

این نابرابری منجر به مسائل مختلف و متنوعی برای سلامتی شده است زیرا منیزیم در بسیاری از فرآیندهای انسانی نقش دارد. کمبود منیزیم با شرایطی متفاوت و ساده مانند خماری و چین و چروک و به شدت بیماری قلبی عروقی و دیابت همراه است.

از آنجایی که هیچ کاری در بدن انسان انجام نمی شود که انرژی مصرف نکند و از آنجایی که این انرژی بدون منیزیم ساخته نمی شود و استفاده نمی شود، افراد مبتلا به سندرم پیش از قاعدگی، خستگی مزمن، متابولیسم پایین، سینه های دردناک و بزرگ، مشکلات سینوسی، پسوریازیس می شوند. و مسمومیت با فلزات سنگین کمبود منیزیم با کمبود ویتامین B6، ویتامین C و E و ناتوانی بدن در ساخت یا استفاده از پروتئین مرتبط است.

در میان علائم دیگر، ممکن است به کمبود منیزیم مشکوک شود زمانی که فردی بی قرار است، نمی تواند آرام بنشیند، تکان دادن بدن، دندان قروچه، حساسیت به صدا، تمرکز ضعیف، تمرکز ضعیف، تحریک پذیری، پرخاشگری، عصبانیت آماده انفجار، انواع مختلفی از علائم علائم روانی و همچنین افسردگی.

کمبود این ماده معدنی با بیماری پارکینسون، ام اس و بیماری آلزایمر نیز مرتبط است.

نگاهی گذرا به برخی از کاربردهای کلی منیزیم شامل موارد زیر است: با اسپری روی پوست، پوست شروع به جوان‌سازی می‌کند. روی مو، رشد جدید. از دندان ها به عنوان دهانشویه برای تقویت دندان ها و التهاب لثه استفاده کنید.

غشاهای مخاطی – استفاده از غلظت کم برای شستشوی بینی و چشم (نصف آب، نصف منیزیم): هنگامی که در واژن یا روی اندام های جنسی اسپری شود، ممکن است میل را تحریک کند.

تونیک عمومی که برای زندگی ضروری است، در بیش از 325 واکنش آنزیمی شرکت می کند و انرژی، قدرت و استقامت بیشتر و همچنین افزایش انرژی جنسی را به همراه دارد.

ورزش – ممکن است مهم ترین ماده معدنی برای تغذیه ورزشی باشد که به مبارزه با خستگی، گرمازدگی، کنترل قند خون و متابولیسم کمک می کند. ممکن است بین برد و باخت تفاوت ایجاد کند. از دست دادن منیزیم از طریق تعریق و ادرار در طول فعالیت های سنگین ممکن است دلیل تعداد ورزشکارانی باشد که نارسایی احتقانی قلب دارند و آن دسته از دوندگان دوردست که به طور ناگهانی به دلیل آریتمی قلبی مرده اند.

تسکین درد – برای تمام دردها استفاده کنید.

تقویت کننده سیستم ایمنی طبیعی

حافظه و عملکرد شناختی – ممکن است عملکردهای شناختی را به ویژه در کودکان و سالمندان بهبود بخشد.

DHEA “چشمه جوانی” نامیده می شود: با این حال، این محصول مصنوعی برای سلامتی خطرناک است و می تواند منجر به سرطان، بیماری قلبی و غیره شود. خوشبختانه استفاده از کلرید منیزیم روی پوست باعث افزایش تدریجی DHEA به روش طبیعی می شود. . (بعضی از زنان حتی کاهش کامل علائم یائسگی را گزارش کرده اند.)

منیزیم برای سلامتی ضروری است. “پنج دقیقه بدون طلسم هوا، عذاب است. کمبود مصرف روزانه منیزیم به معنای دردسر جدی است و در صورت عدم اصلاح از بیماری صحبت می کند. این به معنای پیری زودرس، کاهش باروری و قدرت جنسی و توانایی برای باردار شدن زندگی جدید است.” این به معنای درد بیشتر از آنچه می خواهید احساس کنید و احتمال مرگ پس از ورزش شدید یا تبدیل شدن به قربانی طولانی مدت دیابت یا بیماری قلبی یا سرطان است.

این کتاب همچنین شامل منابعی برای روغن منیزیم مشتق شده از اقیانوس، منبع ایده آل ترانس پوستی است.

یک پرسشنامه کمبود منیزیم وجود دارد که می توانید برای تعیین اینکه آیا شما بخشی از 68 تا 80 درصد تخمین زده شده افرادی هستید که در حال حاضر دچار کمبود منیزیم هستند، استفاده کنید.

نمونه ای از سوالات در ادامه می آید

تحت استرس عاطفی بیش از حد؟

تحریک پذیر یا به راحتی تحریک می شود؟

آیا تا به حال سنگ کلیه داشته اید؟

آیا بیش از 7 نوشیدنی الکلی در هفته می خورید؟

آیا شما بیش از 3 قهوه در روز می نوشید؟

مکمل های کلسیم را به طور منظم بدون منیزیم مصرف کنید؟

پس از تکمیل پرسشنامه، در موقعیت خوبی خواهید بود که بدانید غنی از منیزیم هستید یا فقیر. اگر نتایج شما ضعیف باشد، به راحتی قابل درمان است و خیلی سریع متوجه خواهید شد که قلب خود بهبود می یابد.

بدون شک، منیزیم تراپی ترانس درمال طیف کاملی از مصرف منیزیم و مشکلات ناشی از کمبود آن را پوشش می دهد. با بصیرت و اشتیاق نوشته شده است. شما با دانش مهم و احترام به نویسنده و تحقیقات او از این کتاب دور می شوید. این یک کمک واقعی به حوزه سلامت است.