ممکن است ویروس ها از خفاش ها بیرون پریده و به انسان ها بیش از گذشته سرایت کنند.


21 سپتامبر 2021 – وقتی انسان ها و گونه های دیگر با هم تعامل دارند و ویروس ها از آن عبور می کنند ، کارشناسان آن را “نشت” می نامند. با حرکت انسان ها و جستجوی زیستگاه های جدید برای حیات وحش و تغییر آب و هوا مرزهای این زیستگاه ها تغییر می کند ، دانشمندان پیش بینی می کنند که شاهد بیشتر این سیل ها خواهیم بود.

ویروس های کرونا ، که در خفاش ها رایج است ، حذف می شوند. اما در بیشتر موارد تصور می شود که برخی از حیوانات متوسط ​​انتقال ویروس خفاش را به انسان مرتبط می کنند. به عنوان مثال ، در دستگاه تنفسی خاورمیانه یا MERS ، ویروس کرونا بیشتر از خفاش به شتر و سپس از شتر انسان منتقل می شود.

اکثر افراد مبتلا به MERS دارای بیماریهای شدید تنفسی از جمله تب ، سرفه و تنگی نفس هستند و حدود 3 یا 4 نفر از 10 نفر مبتلا به MERS جان خود را از دست داده اند.

محققانی که روی موضوع بحث برانگیز چگونگی SARS-CoV-2-ویروس کروناویروس که باعث COVID-19 از خفاش ها به انسان می شود ، کار کرده اند ، س questionالی وسیع در مورد چگونگی وقوع چنین نیش هایی ، به ویژه ، مستقیماً بین خفاش ها و انسان ، مطرح کرده اند. و اندازه آنها شگفت انگیز است

بر اساس یک مطالعه اولیه که در 14 سپتامبر به صورت آنلاین منتشر شد ، اما هنوز مورد بازبینی قرار نگرفته است ، سالانه 400000 نفر در جنوب و جنوب شرقی آسیا ممکن است مستقیماً توسط خفاش های مرتبط آلوده شوند. این مطالعه بر آسیای جنوبی و آسیای جنوب شرقی متمرکز بود زیرا تعادل بالای خفاش انسان در آنجا متمرکز بود.

عفونت تشخیص داده نشده

در بیشتر این “سیل های بی دلیل” ، همانطور که نویسندگان مطالعه می گویند ، آنها را در رادار بهداشت عمومی قرار ندهید زیرا به راحتی خاموش می شوند. عفونت ها گزارش نشده ، باعث علائم خفیف یا کامل یا علائم مشابه با ویروس های معمولی می شوند. سیستم ایمنی بدن انسان به راحتی می تواند قسمت اعظم آن را از بین ببرد و سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس مصون بماند.

در کارهایی که کارشناسان هنوز در حال بررسی آن هستند ، محققان به سرپرستی پیتر دازاک ، دکترای انگلیسی ، محقق حیوانات بریتانیایی و رئیس اتحادیه EcoHealth ، از تعدادی منبع داده برای رسیدن به برآوردهای خود استفاده کردند.

یکی اطلاعات جغرافیایی در مورد مکان خفاش ها و انسان ها در زیستگاه های خود بود. منابع دیگر نمونه خون انسان با آنتی بادی آنتی بادی به ویروس کرونا و اطلاعات مربوط به مدت زنده ماندن این سلول ها بود. محققان همچنین داده هایی را در مورد دفعات ملاقات خفاش ها و انسان ها جمع آوری کرده اند.

هنگامی که آنها تمام این اطلاعات را در محاسبات خطر آلودگی انسان به ویروس خفاش قرار دادند ، سالانه به 400000 چنین جلسه ای رسیدند.

نویسندگان با اذعان به اینکه کار آنها تنها مقادیری را تولید می کند که محدودیت های زیادی را شامل می شود ، امیدوارند که نتایج را می توان توسط اپیدمیولوژیست ها و متخصصان بیماری های عفونی در زمینه حفاظت هدایت کرد. نقشه هایی که این خطر بیشتر است ممکن است به تمرکز بر منابع ابتلا به خوشه قبل از گسترش آن کمک کند.

اخبار سلامت WebMD

منابع

MedRxiv: “استراتژی ارزیابی خطر ابتلا به کروناویروس های مرتبط با SARS در جنوب شرقی آسیا.”


21 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ استدیدگاهتان را بنویسید