ملکه روباه پیر مرده است/ پیاده روی شوم لیز تراس


گروه بین الملل رجانیوز: کاخ باکینگهام در بیانیه ای اعلام کرد که ملکه انگلیس در سن 96 سالگی درگذشت.

اعلام مرگ ملکه انگلیس ساعاتی پس از آن اعلام شد که شاهزاده این کشور پس از دریافت اخبار وخامت حال وی به کاخ باالمورال در اسکاتلند شتافت.

رسانه های انگلیسی در مورد این عملیات گمانه زنی کردند. “اسب اسب شاخدار” در اسکاتلند برای تشییع جنازه و عملیات مشابه او در پایتخت به نام “پل لندن”

نام عملیات به این دلیل انتخاب شد که اسم رمزی بود که به نخست وزیر از مرگ ملکه خبر داد و به او گفت: «پل لندن ویران شده است.» پس از آن، روال این بود که وزارت امور خارجه به رئیس مشترک المنافع اطلاع دهد. .

در سال 2017، سام نایت، روزنامه‌نگار گاردین مقاله‌ای نوشت که بعد از عملیات پل لندن انجام شد. پس از مرگ ملکه این خبر به صورت امواج لرزه ای و گام به گام به اطلاع عموم خواهد رسید.

الیزابت در میفر لندن به دنیا آمد.او بزرگترین فرزند دوک و دوشس یورک بود. (بعداً در پادشاه جورج ششم و مادرش ملکه الیزابت) پدرش زمانی که برادرش، شاه ادوارد هشتم، در سال 1936 پس از یک بحران قانونی مجبور به کناره گیری از سلطنت شد و در طول سلطنت او، الیزابت وارث فرضی امپراتوری بریتانیا شد، بر تخت سلطنت نشست. .

با مرگ پدرش در فوریه 1952، او رئیس کشورهای مشترک المنافع و ملکه هفت کشور مستقل مشترک المنافع: بریتانیا، کانادا، استرالیا، نیوزیلند، آفریقای جنوبی، پاکستان و سیلان شد.

طولانی ترین ملکه سلطنتی طولانی ترین عمر در میان والدین بریتانیایی طولانی ترین دوره سلطنت در میان تمام ملکه ها و حاکمان زن در جهان. و قدیمی ترین رهبر جهان و مسن ترین پادشاه جهان

جسد الیزابت دوم در روز جمعه 18 سپتامبر پس از اعلام رسمی مرگ ملکه انگلیس از اسکاتلند به لندن منتقل خواهد شد. پرچم کاخ باکینگهام به حالت نیمه افراشته در آمده است.

دولت بریتانیا به مناسبت درگذشت الیزابت دوم 10 روز عزای عمومی اعلام کرد.