معرفی 5 شرکت برتر لبنیات ایران در سال 1401.برترین تولیدکنندگان شیر
برترین تولیدکنندگان شیر

یکی از ظرفیت های صادراتی غیرنفتی ایران، صنایع لبنی است که در بازارهای جهانی قابل رقابت است. ایران نه تنها در تولید محصولات لبنی پیشرفت چشمگیری داشته است. همچنین تولید و صادرات تجهیزات، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه.در سال 2019، شیر گاو سومین محصول تولیدی کشور (6.8 میلیون تن) بوده است. با توجه به رشد و رونق صنعت لبنیات کشور. در نتیجه بسیاری از افراد جویای کار به دنبال فرصت هایی برای کار در کارخانه های لبنی مانند استخدام کلم پیچ هستند که در این مقاله به معرفی 5 شرکت برتر لبنیات کشور می پردازیم.

سال

یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مواد غذایی در ایران برند “کاله” می باشد.این شرکت در زمینه تولید لبنیات،غذا و نوشیدنی فعالیت می کند.فرآورده های لبنی کاله یکی از صادرکنندگان پیشرو لبنیات کشور هلدینگ سولیکو می باشد.به مدت هفت سال روزانه 2500 تن شیر خام در لبنیات کاله به 160 فرآورده لبنی مختلف تبدیل می شود که در بین کارخانه های لبنی، کارخانه کلم برجسته ترین است. در صنعت غذای جهانی در رتبه 48 قرار دارد. (انتخاب به عنوان چهل و هشتمین برند جهان در صنایع غذایی توسط موسسه بین المللی Euromonitoring) این شرکت در سال 2003 بیست و چهارمین جایزه بین المللی کیفیت و فناوری سوئیس را دریافت کرد.

کارخانه کاله یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های کشور است و هلدینگ سولیکو و زیرمجموعه‌های آن فرصت‌های شغلی زیادی را در ایران فراهم می‌کنند و بیش از 4000 نفر تنها در خط تولید کارخانه کاله مشغول به کار هستند. با مراجعه به صفحه استخدام شرکت کاله می توانید از جدیدترین فرصت های شغلی کاله برترین تولید کننده لبنیات ایران مطلع شوید.

زادگاه

بزرگترین تولیدکننده شیر در کشور کارخانه میهن است که 50 درصد از سهم بازار شیر استریل ایران را به خود اختصاص داده است.ایوب تصدی مدیرعامل میهن در سال 1350 این برند را تاسیس کرد. ایران 100 برند مطرح داخلی و همچنین برندهایی مانند کاله و محصولات آن هم اکنون در بیش از 200000 فروشگاه در سراسر کشور موجود است.

برند معروف لبنیات میهن در زمینه تولید انواع لبنیات از جمله شیر، پنیر، خامه، ماست، دوغ، کره، بستنی و آب میوه فعالیت می کند و برای بیش از 25000 نفر فرصت شغلی ایجاد کرده است. لبنیات میهن یکی از شرکت های پیشرو می باشد. در زمینه صادرات لبنیات که می تواند محصولات خود را به کویت صادر کند امارات متحده عربی، پاکستان، عمان، قطر، روسیه، مالزی و افغانستان. با استفاده از مواد اولیه مرغوب و تکنولوژی روز.

صبح

شرکت صنایع لبنی ایران (پگاه) اولین کارخانه شیر و لبنیات پاستوریزه در ایران است. در سال 1333 راه اندازی شد. از سال 1349 این شرکت وظیفه توزیع شیر رایگان در مدارس و آموزشگاه های ایران را بر عهده داشت. و به عنوان اولین کارخانه لبنیات بهداشتی در ایران این شرکت تغییراتی را در صنعت دامپروری و دامپروری ایران ایجاد کرده است.

هلدینگ صنایع شیر ایران بزرگترین تولید کننده لبنیات و بستنی در خاورمیانه است. دارای 29 شرکت زیرمجموعه شامل پگاه تهران، پگاه اصفهان، پگاه گلپایگان، پگاه زنجان، پگاه همدان، صنایع بسته بندی پگاه و … می باشد که برند پگاه در لیست 100 برند برتر ایران قرار دارد. استخدام در پگاه و همچنین استخدام در کاله به دلیل حسن شهرت این برند و رعایت استانداردهای جهانی متقاضیان زیادی را به خود جذب می کند.

صاحب مزرعه

صنایع لبنی قلع (دامداران) که در سال 1361 شروع به کار کرد، یکی دیگر از شرکت های لبنی بزرگ و قابل اعتماد کشور است که در فهرست 100 برند برتر کشور قرار دارد. و محصولات آن شامل شیر، ماست، پنیر، ماست، دوغ، عسل، کره، خامه و نوشابه می باشد.

این شرکت که در ابتدا محصولات لبنی را در بسته بندی های یکبار مصرف و روزمره به عنوان یک واحد تجاری به فروش می رساند چند سال بعد از شروع فعالیت این شرکت با ایجاد سوله دام در منطقه شهریار به تولید شیر خام طبیعی روی آورد و در سال 1371 کارخانه گاوداری به طور رسمی به بهره برداری رسید و در سال 1378 برای اولین بار موفق به دریافت لوح و تندیس واحد نمونه ملی از سازمان ملی استاندارد

شبان

شرکت لبنیات چوبان که در مقایسه با سایر کارخانه های لبنی معرفی شده در این مقاله جوان تر است و در سال 1376 تاسیس شد، توانسته است به لطف محصولات باکیفیت خود جایگاه بسیار خوبی در بازار لبنیات ایران پیدا کند. محصولات لبنی تولید شده در شپرد دایری بدون مواد نگهدارنده هستند.در سال 2014 این شرکت موفق به دریافت جایزه بهترین تولیدکننده لبنیات در جشنواره بهترین نوشیدنی شد.لبنیات چوپان تنها شرکت لبنی است که بالاترین کیفیت را از لبنیات چوپان دریافت کرده است.وزارت صنعت معدن و تجارت و موسسه استاندارد در سال 1393

شرکت چوپان بیش از 70 نوع لبنیات تازه بدون مواد نگهدارنده از جمله شیر، شیر کاکائو، انواع ماست (مخلوط، موسیر و عصاره)، دوغ، انواع پنیر، خامه و خامه های طعم دار تولید می کند. و نوع بستنی

نتیجه

با وجود رشد و توسعه بسیار خوب کشور در زمینه لبنیات. اما سرانه مصرف لبنیات ایران یک پنجم متوسط ​​جهانی است. و بیشتر لبنیات ایران صادر می شود. تولید لبنیات در ایران به استانداردهای جهانی و فراتر از آن رسیده است. و به دلیل رونق تولید داخلی و صادرات. فرصت های شغلی زیادی فراهم کرده اند در این مقاله 5 کارخانه برتر لبنیات ایران را معرفی می کنیم. شما می توانید با مراجعه به سایت کاریابی و جستجوی شغل از آخرین فرصت های شغلی کارخانه لبنیات کشور مانند کله مطلع شوید.

فال حافظ کوکا