معایب استفاده از مکمل های بدنسازی

مضرات زیادی در مکمل های بدن سازی وجود دارد که اکثر کاربران از آن بی اطلاع هستند. انواع مختلف عوارض جانبی در بیشتر موارد منجر به اثرات مضر سلامتی می شود. برای کسب مدال در مسابقات ورزشی، بسیاری از ورزشکاران از داروهای تقویت کننده عملکرد استفاده می کنند، اما متوجه نیستند که این داروها اثرات نامطلوب طولانی مدت بر سلامتی آنها دارد.

قبل از استفاده از هر نوع مکمل عضله ساز، مهم است که تمام خطرات، مزایا و سایر ناشناخته های محصول را بدانید. اکثر مکمل های عضله ساز حاوی استروئید هستند که عمدتاً بر عملکرد بدن تأثیر می گذارد. مکمل ها را می توان به دو دسته طبیعی یا شیمیایی طبقه بندی کرد و مکمل های شیمیایی آنهایی هستند که عوارض جانبی عمده ای دارند.

اگر فردی مایل به استفاده از مکمل های عضله ساز است، ابتدا باید با یک متخصص تغذیه یا یک مربی مشورت کند. افراد مختلف نیازهای تغذیه ای متفاوتی دارند و انواع مکمل های موجود در بازار امروزه نمی تواند برای همه مناسب باشد.

محصولات بدنسازی دارای ترکیبات متفاوتی از کربوهیدرات ها، ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین ها هستند و بنابراین، فرد باید محصولات را تنها بر اساس نیاز بدن خود مصرف کند. بسیاری از مکمل‌های بدنسازی به ساخت سریع عضلات بزرگ کمک می‌کنند، اما در عین حال اثرات مضر زیادی بر بدن ایجاد می‌کنند که در بیشتر موارد نیز کشنده است.

بسیاری از مکمل‌ها مبتنی بر پروتئین هستند و مصرف پروتئین با محتوای بالا می‌تواند باعث آسیب به کلیه‌ها و کند کردن روند عضله‌سازی شود. سایر مکمل ها حاوی مواد مصنوعی هستند و می توانند روندهای سالم زندگی را نیز متوقف کنند. مكمل‌هاي بدنساز مضرات بي‌شماري دارند و افراد بايد هنگام استفاده از آن‌ها مراقب باشند.