مصرف مداوم کلسیم و ویتامین D را فراموش نکنید!


آخرین پیشرفت جهانی در مورد پوکی استخوان چگونه است؟


پوکی استخوان درجه 1 از این نظر منحصر به فرد است که علاوه بر سختی درمان آن نیز دشوار است. ممکن است بدون علامت باشد بنابراین تا زمانی که در مرحله خطرناک و تهاجمی قرار نگیرد ناشناخته است. به عبارت دیگر ممکن است فرد تا آخرین مرحله از خطرات پوسیدگی استخوان آگاه نباشد. و از آنجایی که این بیماری علائم واضحی ندارد فردی که اولین شکستگی را تجربه می کند ممکن است از آن آگاه باشد از این نظر پوکی استخوان را می توان با بسیاری از سرطان ها مقایسه کرد.

این عوامل کار را برای خانواده ها، دولت ها، سازمان های غیردولتی سخت می کند. و موسسات علمی و تحقیقاتی برنامه های جامع پیشگیری و کنترل را ارائه دهند و در نتیجه شکستگی ها کیفیت زندگی را کاهش می دهند. استقلال و امید به زندگی بسیار کاهش می یابد بنابراین پیشگیری از این بیماری بسیار مهم است.

به دفاع از آینده ای فکر کنید که هنوز روشن نیست.!

طبق وب سایت رسمی بنیاد بین المللی پیشگیری از پوکی استخوان (IOF) یا بنیاد بین المللی استئوپروز. در کنفرانسی که در 24 مارس 2022 در اسپانیا برگزار شد، مدیر عامل بنیاد، دکتر فیلیپ هالبوت، در مراسم افتتاحیه سخنرانی کرد. پلت فرم پیشگیری از پوکی استخوان: سطح جوامعی که در روند بهبودی کشورها دخالت می کنند طبیعی است که این عدم آگاهی ممکن است شامل اطلاعاتی در مورد رژیم های غذایی غنی از کلسیم در سنین پایین باشد.

انتظار می رود این بیماری طی چند دهه آینده در جهان افزایش یابد. این امر بیماران و هزینه های بیشتری را در جامعه به همراه خواهد داشت.»

بنابراین هنوز هم به نظر می رسد که افزودن کلسیم و ویتامین D به رژیم غذایی خانواده بهترین راه برای پیشگیری از پوکی استخوان است. علاوه بر مواد طبیعی و مکمل ها این مواد در ماست کافی است. (به خصوص ماست، کلم پیچ، کلسیت)

آمار سال گذشته به شما چه می گوید؟

از تحقیقات رسمی بین المللی هزینه های سربار این بیماری حتی در جوامع توسعه یافته بسیار زیاد و غیرقابل قبول است. گزارش اروپا 2021 که با نام SCOPE 2021 منتشر شده است، حاکی از آن است که زندگی 2.945 میلیون نفر تحت تأثیر این بیماری کشنده قرار دارد. و کشورهای حوزه یورو 4 میلیارد و 300 میلیون یورو برای این بیماری هزینه کرده اند. پیش بینی می شود این رقم تا سال 2030 به 5 میلیارد و 500 میلیون یورو برسد.

ایران و سایر کشورها آیا به مشکل پوکی استخوان در سراسر جهان توجه می شود؟

اهمیت پوکی استخوان باعث می شود کشورها راه اندازی یک برنامه بزرگ برای کنترل و کنترل بیماری. بر اساس داده های موسسات تحقیقاتی دانشگاهی و خصوصی، استان ها، اتاق های فکر و سایر نهادهای مدنی در کشورهای توسعه یافته نقش زیادی در این امر ایفا می کنند. اگر یک کشور توسعه نیافته یا در حال توسعه از دنیا عقب باشد ممکن است شاهد فاجعه ای در این بیماری باشیم.

کارمن د آراگون، یکی از توسعه دهندگان پلتفرم جامع پیشگیری از پوکی استخوان، ضمن تاکید بر اولویت های برنامه پوکی استخوان و پس از شکستگی. اعتقاد بر این است که آگاهی از پوکی استخوان و شرایط شکننده را افزایش می دهد و سیاست های فعلی را برای اولویت بندی شکستگی های ثانویه ترویج، هدایت و اصلاح می کند. برنامه های پیشگیری باید جدی گرفته شود. این را می توان از طریق یک کمپین اطلاعاتی گسترده و هدفمند انجام داد. نه فقط برای بیمار، بلکه برای همه.

از سوی دیگر، دکتر سانتیاگو پالاسیوس معتقد است که ترکیبی از عدم آگاهی و دسترسی محدود به تشخیص عامل کلیدی است که باید جدی گرفته شود. بنابراین تشخیص و مدیریت پس از تشخیص برای بیمار بسیار مهم است.

کلسیم و ویتامین D راه آسان برای پیشگیری

تقریباً تمامی نتایج فوق در مطالعه ای که در سال 1399 در بین معلمان مدارس ابتدایی شهر بندرعباس انجام شد، ثبت شد. این بدان معناست که حدود 80 درصد موارد پوکی استخوان پس از اولین شکستگی تشخیص داده نمی‌شوند یا درمان نمی‌شوند. این منجر به شکستگی دوم در بسیاری از افراد می شود و هزینه اضافی دارد.

با این حال، همه محققان بر سادگی پیشگیری از پوکی استخوان تاکید کردند. با گنجاندن مقادیر کافی کلسیم و ویتامین D در طول سه دهه اول زندگی و اعتقاد بر این است که کسانی که ویتامین D و کلسیم کافی در طول سه دهه اول زندگی مصرف کرده اند. تمایل دارند ابتلا به پوکی استخوان شاید این بیماری آنقدر مهم باشد که حتی این آموزه های تغذیه را بتوان در کتاب های درسی آموزش دوران کودکی گنجاند.

دسترسی آسان به کلسیم و ویتامین ها خوب

خوشبختانه دسترسی به این دو معجزه. (کلسیم و ویتامین D) به راحتی از طریق رژیم غذایی به دست می آیند. زیرا منابع زیادی برای به دست آوردن وجود دارد. می توان گفت نادیده گرفتن یک برنامه تغذیه ساده این یک گناه نابخشودنی برای افراد مبتلا به پوکی استخوان است.

ماست و شیر سرشار از کلسیم هستند. علاوه بر این، برخی از شرکت ها و برندها به دلیل مشکلات انسانی محصولات خاصی تولید کرده اند که برای جلوگیری از پوکی استخوان پیری و یا ابتلا به این بیماری کافی است آن را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانیم. برای جلوگیری از آن، ماست کلسیت کلم، مظهر این محصولات است که به وفور در قفسه های هر فروشگاه در کشور یافت می شود.

که باید با طرح سلامت کشور با استانداردهای بین المللی مطابقت داشته باشد

جهان در تلاش است تا بر هماهنگی و رابطه بین مراقبت های اولیه و مراقبت های ثانویه تمرکز کند. و همچنین ترویج استاندارد سازی و توسعه مدل های مراقبت بر اساس یافته های روز دنیا، البته در همه این موارد. گنجاندن مقادیر کافی ویتامین D و کلسیم در رژیم غذایی ضروری است. اما تحقیقات مستقل بر کاهش مشکلات پس از عفونت متمرکز است.

دکتر فیلیپ هالبات، مدیر عامل IOF، گفت: “استفاده از یک مدل مراقبت چند رشته ای هماهنگ گامی ضروری در بهبود رویکردهای جهانی برای درمان بیماری خواهد بود. پوکی استخوان. بهبود کیفیت زندگی بیماران و کاهش هزینه های بهداشتی و اجتماعی.

پلت فرم پیشگیری از شکستگی پوکی استخوان برای اولویت های پیشگیری فوری از شکستگی در دستور کارهای سلامت ملی و منطقه ای اسپانیا و اروپا قرار دارد. و تلاش موثری برای کاهش آسیب های ناشی از بیماری است.

توسعه درمان های دارویی و غیر دارویی

اگرچه این بیماری از نظر کاهش چشمگیر طول عمر بسیار خطرناک است. اما مطالعات جدید و پیشرفت های علمی سعی می کند شکستگی های ناشی از پوکی استخوان را پایان زندگی بیمار فرض نکنند.

این تلاش ها به پیشرفت های درمانی قابل توجهی در یکی دو دهه گذشته منجر شده است. تحقیق از مراکز معتبر دانشگاهی از جمله نتایج یک مطالعه منتشر شده در مجله Physical رویکردهای پیشگیری و درمان پوکی استخوان. بر روی انواع خاصی از ورزش، مانند تمرین ضربه ای تمرکز کنید. تمرینات قدرتی، تعادلی و هماهنگی محدود و معتقدند که این برنامه های آموزشی می تواند افزایش یابد تراکم استخوان ستون فقرات و لگن دو ناحیه حساس بدن هستند که موثر هستند. البته ابزارهای مدرنی در این زمینه استفاده می شود و هر روز در حال پیشرفت است. ابزارهایی مانند سکوهای ارتعاشی، تحریک الکتریکی محدود لیزر درمانی و سونوگرافی دوره ای ممکن است تأثیر مفیدی بر تحلیل بافت استخوانی داشته باشد. این تحقیق بر ترکیبی از برنامه های درمانی دارویی و غیردارویی تمرکز دارد.

خبرهای خوب در راه است!

خبر خوب این است که علیرغم نتایج ناامیدکننده قبلی. اما یک مطالعه جدید یافته‌ای را برجسته می‌کند که می‌تواند به درمان احتمالی برای سفت شدن آرتریت روماتوئید منجر شود.

یافته های محققان دانشکده پزشکی دانشگاه ویرجینیا. نشان می دهد که چرا سلول های استخوانی در فرآیند بازسازی در سنین خاص عقب می مانند. دانشمندان می گویند که نتایج این مطالعه می تواند روزی به درمان های اساسی برای از دست دادن استخوان منجر شود. این یافته‌ها همچنین نشان می‌دهد که چرا تلاش‌های قبلی برای توسعه درمان‌های پوکی استخوان ناموفق بوده است.

دکتر کودی راویچندران، رئیس گروه میکروبیولوژی ایمونولوژی و سرطان UVA و مدیر مرکز پاکسازی سلول های UVA، گفت: “این یک کشف واقعا هیجان انگیز است. و دریچه جدیدی برای شفا می گشاید.»

مثل همیشه، پیگیری بهتر از درمان است.

همه موارد فوق و تمام تلاش های بین المللی جدید انجام شده در این زمینه و با کاهش همه گیری ویروس کرونا. این نکته بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت. باید گفت که اکثر مردم معتقدند. تحقیق و ترویج با این حال، این بهترین راه برای جلوگیری از عوارض پوکی استخوان است. دریافت مقدار کافی کلسیم و ویتامین D تا سن 25 و 30 سالگی البته این روند باید بعد از این سن نیز ادامه یابد.

خوشبختانه، خانواده ها منابع زیادی برای دریافت ویتامین D و کلسیم در هر نقطه از جهان دارند. مخصوصا در ایران

ماست براندی کلم به همین منظور و با رویکردی مسئولانه در مدیریت این مجموعه ساخته شد. و کمک به بهبود شاخص های سلامت و زندگی در کشور. و در قفسه های بسیاری از فروشگاه ها یافت می شود و در سراسر کشور ارزان است.

کلسیم و ویتامین D در بدن ما چه می کنند؟

خلاصه این مطالعه اطلاعات زیر را در مورد نحوه عملکرد کلسیم و ویتامین D ارائه می دهد: ‌

  • کلسیم کافی برای استخوان های قوی ضروری است.
  • بدن برای قلب، خون، ماهیچه ها و سیستم عصبی کلسیم مصرف می کند. اگر کلسیم کافی نباشد بدن کلسیم را از استخوان هایی که ذخیره می کند مصرف می کند. استخوان ها را ضعیف کند
  • بدن انسان نمی تواند به تنهایی کلسیم تولید کند. دریافت کلسیم کافی مهم است. غذاهای غنی از کلسیم، کلسیم مورد نیاز روزانه را تامین می کنند.
  • کلسیم در بیشتر لبنیات یافت می شود. سبزیجات برگ سبز تیره، لوبیا و مقداری ماهی مکمل های کلسیم زیادی در بازار وجود دارد. محصولاتی که با ویتامین D و کلسیم غنی شده اند عالی هستند.
  • ویتامین D به جذب کلسیم در دستگاه گوارش و کلیه ها کمک می کند، در غیر این صورت ممکن است کلسیم دفع شود.
  • تخمین زده می شود که اکثر مردم ویتامین D کافی دریافت نمی کنند.
  • طبق گفته موسسات پزشکی، بیش از 50 درصد از زنان جوان و مسن تر مقدار توصیه شده ویتامین D را دریافت نمی کنند.
  • غذاهای غنی از ویتامین D نیز مهم هستند. اما دلیل این امر این است که منابع طبیعی این ماده بسیار نادر است و فقط در برخی غذاها مانند ماهی چرب، جگر، روغن کبد ماهی و زرده تخم مرغ یافت می شود، اما غذاهای غنی شده با ویتامین مانند شیر و ماست نیز وجود دارد.

منبع

و درمان پوکی استخوان رویکرد فیزیکی به دفاع

https://b2n.ir/r69701

مدیریت پوکی استخوان: بررسی دانش، نگرش و عملکرد پزشکان مراقبت های اولیه در اسرائیل.

https://b2n.ir/n87466

راهنمای دانش و پیشگیری از پوکی استخوان معلمان دبستان بندرعباس در سال 2020

https://b2n.ir/r28906

یک کارآزمایی بالینی تصادفی شده شامل پوکی استخوان با افراد میانسال و مسن‌تر ثبت‌شده در پلتفرم ثبت کارآزمایی‌های بالینی بین‌المللی.

https://b2n.ir/d04296

کشف کاهش استخوان به درمان جدیدی برای پوکی استخوان اشاره دارد

https://b2n.ir/r64036

کارشناسان خواستار مشارکت سیاسی بیشتر در پیشگیری از پوکی استخوان در اسپانیا هستند.

https://b2n.ir/u37475

دیگر خبری از استخوان های شکسته نیست! برای پیشگیری، تشخیص و درمان اقدام کنید.

https://b2n.ir/x77563

مراقبت های پیشگیرانه از پوکی استخوان برای نوجوانان و مردان جوان

https://b2n.ir/f48831
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟