مصائب امت اسلامی ناشی از «تفرقه مسلمانان» / وحدت یعنی اقدام مشترک در برابر توطئه های استکبار.


گروه سیاسی رویال نیوز: مصادف با میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) رئیس کل نیروهای مسلح است. گروه کارکنان مهمانان شرکت کننده در سی و ششمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی صبح امروز (جمعه) با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

گزارش کردن رجا نیوز; رهبر انقلاب در این همایش فرمودند: شخصیت پیامبر در تمام دنیا بی نظیر است. نشان عظمت حق تعالی را می توان در هر مرحله ای از زندگی حتی در هنگام تولد مشاهده کرد. ما امروز را به عنوان میلاد پیامبر گرامی می داریم. حتی در روز تولدش نشانه ها و آثار نعمت های خداوند منشأ اولیه اوج است، یعنی رسالتی که برای انسان قابل مشاهده است.

او ادامه داد: انسان نتایج توحید و نشانه های عمل گرایانه توحید را در روز تولد خود می بیند. از درون کعبه جایی که بت ها قطع می شوند به دیدار معبود تاغوت، مرد بزرگ آن روز رفت. دریاچه مقدس خشک شد. آتش معبد به اصطلاح مقدس خاموش شد. جلسه تگکسری منحل شد این اتفاقات افتاد. بنابراین تولدها روزهای معمولی نیستند. اما روز بسیار مهمی است. روز خیلی بزرگی است ما امروز را به عنوان عید به همین مناسبت جشن می گیریم.

رهبر انقلاب تاکید کردند: نکته اصلی این است که عید فقط جشن و استقامت و ذکر و اینها نیست. روزه تعلیم است مصداق پیامبر بودن است

وی تاکید کرد: یکی از درس های زندگی و ولادت پیامبر(ص) این بود که فرمود: «ای عزیز من به عنوان رسولی از میان تو به سوی تو آمده ام، اما تو بسیار طمع بر مؤمنان. بر این تکیه کن، رئوف عزیز، مهربان.» پیامبر زجر کشید

رهبر انقلاب افزودند: البته این مختص مسلمانان معاصر پیامبر نیست. در طول تاریخ توسط متدینین رایج ذکر شده است، یعنی اگر امروز مسلمانان در فلسطین، میانمار و… در رنج هستند، بدانند که این مصائب موجب رنج روح القدس پیامبر شده است. برعکس وضعیت دشمنی است که از رنج تو راضی است.

حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند: علت این مصائب امروز امت اسلامی چیست؟ یکی از مهمترین دلایل جدایی مسلمانان این است: ما از هم جدا شدیم. ما تقسیم شده ایم وقتی تقسیم می شویم وقتی رحم نداریم حتی گاهی اوقات در مورد هم بد فکر می کنیم. این نتیجه است یک بار دیگر قرآن صریح است: وقتی مجادله کنید. شکست خواهد داشت شکست یعنی تنبلی. وقتی تفاوت را پیدا کردید مجبور خواهی شد بشینی و توهین کنی. و خودتان را مجبور خواهید کرد که راهی بیابید تا دیگران بر شما مسلط شوند. این چنین است نتیجه تقسیم این است.

رهبر انقلاب تاکید کردند: باید در راستای تحقق هفته وحدت تلاش کنیم. حالا وحدت یعنی چه؟ منظور از وحدت قطعا وحدت دینی نیست. یعنی این به دینش بیاید. این باید به دین این بیاید نه، قطعاً این اراده نیست. عدم وحدت جغرافیایی درست مانند آنچه در دهه 1960 و 1970 اتفاق افتاد، زمانی که برخی از کشورهای عربی گرد هم آمدند و اعلام کردند که یکی هستند. که اتفاق نیفتاد و ممکن نبود

وی افزود: وحدت یعنی وحدت در دفاع از منافع امت اسلامی، ابتدا مبدأ و مصالح امت اسلامی را بیان کنید، در این زمینه ملت ها باید توافق کنند. ببینید امروز امت اسلامی چه نیازی دارد. دشمن، دوست و دوست شما چه کسی خواهد بود؟ حرکت در این مسیر یعنی مشارکت در اقدام علیه توطئه های استکبار.

ادامه هید…