مشکلات حساسیت آلت تناسلی می تواند رابطه جنسی را کمتر لذت بخش کند

اگر مردی در اواخر 20 سالگی یا بیشتر باشد، احتمال اینکه آلت تناسلی او قبلاً مقداری از حساسیت خود را از دست داده باشد، وجود دارد. یک مطالعه نشان داده است که تا سن 39 سالگی، 87 درصد از مردان دچار کاهش حساسیت عصبی در آلت تناسلی خود می شوند. در حالی که این موضوع به طور طبیعی با افزایش سن مردان رخ می دهد، عواملی مانند سبک زندگی ممکن است تأثیرات را تسریع بخشد. به منظور حفظ عملکرد اعصاب سالم، مردان می توانند برخی از مراحل ساده سبک زندگی را دنبال کنند و اگر احساس بی حسی یا از دست دادن احساس در آلت تناسلی داشتند، برای آزمایش با یک متخصص اورولوژی یا مغز و اعصاب مشورت کنید.

علت:

سن — هیچ کس نمی تواند جلوی پیری را بگیرد، اما مردان می توانند نقش مهمی در نحوه پیری خود داشته باشند. انتخاب های نامناسب سبک زندگی مانند سیگار کشیدن، مصرف زیاد الکل، ورزش کم و استرس زیاد، همگی به افزایش سرعت پیری در بدن کمک می کنند که ممکن است بر سلامت اعصاب تأثیر بگذارد. از دست دادن حساسیت آلت تناسلی، اندازه آلت تناسلی و میل جنسی با افزایش سن طبیعی تلقی می شود. با این حال، یک مطالعه نشان می دهد که 67 درصد از مردان بین 70 تا 80 سال هنوز از نظر جنسی فعال هستند. اگر مردان می خواهند تا دهه 80 زندگی جنسی طولانی و سالمی داشته باشند، مراقبت از بدن خود از طریق سبک زندگی خوب در حال حاضر مهم است.

فعالیت جنسی – خودارضایی بیش از حد، خودارضایی خشک و آمیزش جنسی پرخاشگرانه هر دو با کاهش حساسیت در انتهای عصبی آلت تناسلی مرتبط هستند. درمان خشن ممکن است باعث اصطکاک بر روی آلت تناسلی مرد شود و اثرات مخربی بر شبکه های مویرگ های مورد نیاز برای خون رسانی به آلت تناسلی داشته باشد، به مرور زمان باعث آسیب عصبی و ایجاد بافت اسکار شود. مردانی که ختنه می شوند به ویژه در معرض این خطر هستند، زیرا برداشتن پوست ختنه گاه از دست دادن حساسیت آلت تناسلی را افزایش می دهد.

گردش خون – اگر خون به آلت تناسلی وارد نشود، نعوظ تنها چیزی نیست که می تواند کاهش یابد. اعصاب برای عملکرد به جریان ثابت اکسیژن و مواد مغذی نیاز دارند. عوامل مختلفی در گردش خون ضعیف و جریان خون به آلت تناسلی نقش دارند. علل عمده شامل مشکلات قلبی، دیابت، چاقی، پوشیدن لباس زیر تنگ، آسیب یا ضربه به آلت تناسلی، ورزش ناکافی، سوء تغذیه، سیگار کشیدن و نوشیدن الکل است.

آسیب عصبی: بدن پر از هزاران رشته عصبی است که اطلاعات حسی را به سیستم عصبی مرکزی منتقل می کند و به ما می گوید چه زمانی احساس لذت، درد، گرما و سرما می کنیم. آسیب عصبی، که نوروپاتی نامیده می شود، می تواند به صورت گزگز، بی حسی یا از دست دادن حساسیت به دما باشد. علت این نوع آسیب عصبی می تواند موضعی، به دلیل ضربه به بافت های آلت تناسلی، یا ناشی از ضربه یا آسیب به ستون فقرات باشد. دیابت، بیماری های قلبی عروقی و کمبود ویتامین B12 و اسید فولیک نیز از علل شایع نوروپاتی هستند.

رفتار:

ورزش – فعالیت بدنی یکی از مفیدترین کارهایی است که یک مرد باید به طور منظم انجام دهد، زیرا از بیماری قلبی، دیابت و چاقی محافظت می کند و سطح انرژی را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. اعصاب برای اطمینان از حساس بودن و عملکرد بهینه به یک منبع خون سالم متکی هستند. مردان باید مطمئن شوند که به اندازه کافی ورزش های قلبی عروقی، چه در داخل و چه خارج از اتاق خواب انجام می دهند. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که خون به راحتی و آزادانه در بدن حرکت می کند و از قلب در برابر بیماری های قلبی عروقی محافظت می کند که می تواند به اختلال عملکرد جنسی کمک کند.

تغذیه – اعصاب، ماهیچه ها، رگ های خونی و تعادل هورمونی همه به ویتامین ها و مواد معدنی منظم نیاز دارند تا کار خود را هر روز انجام دهند. خوردن یک بشقاب نان تست و یک فنجان قهوه در صبح به سادگی مواد مغذی کافی برای عملکرد اعصاب و سلامت جنسی را فراهم نمی کند. ویتامین C یک ماده مغذی مهم است که از گردش خون محافظت می کند، سطح تستوسترون را افزایش می دهد و از اثرات منفی پیری محافظت می کند. ویتامین B12 و اسید فولیک برای حساسیت عصبی، انرژی و استقامت ضروری هستند. ویتامین E از کل سیستم قلبی عروقی محافظت می کند و از تامین خون سالم و مواد مغذی به اعصاب اطمینان می دهد. ویتامین های B3 و B5 از عملکرد سیستم عصبی پشتیبانی می کند، استقامت را افزایش می دهد، گردش خون را افزایش می دهد و ممکن است اختلال نعوظ را کاهش دهد.

کرم های بهداشتی – مرطوب کردن منظم آلت تناسلی خود با کرم های سلامت آلت تناسلی (اکثر متخصصان بهداشت روغن Man1 Man Oil را توصیه می کنند) یک عادت مفید است که ممکن است از حساسیت عصبی حمایت کند. استفاده روزانه از کرم‌ها بر روی بافت‌های آلت تناسلی باعث افزایش گردش خون می‌شود و مواد مغذی (ویتامین‌های C، B3، A، E و D) را برای عملکرد عصبی مستقیماً در ناحیه محلی تأمین می‌کند و در مردانی که احساس کاهش در آلت تناسلی خود را تجربه کرده‌اند، حساسیت به بازگشت را تشویق می‌کند.