مزایای کامپیوتر در صنعت غذا و نوشیدنی

رایانه ها مانند تقریباً هر صنعت دیگری، صنعت غذا و نوشیدنی را متحول کرده اند. رایانه ها تأثیرات مثبت و قابل اندازه گیری در قسمت جلویی و انتهایی عملیات مهمان نوازی داشته اند. سیستم های کامپیوتری عملکرد کارکنان و کیفیت و ثبات غذا و نوشیدنی را بهبود بخشیده اند. در صنعت غذا و نوشیدنی، دیگر بحثی از فناوری وجود ندارد که باید از آن استفاده کرد، بلکه این سوال مطرح است که از کدام فناوری استفاده کنیم؟ در تجارت غذا و نوشیدنی، کامپیوترها اینجا هستند که بمانند.

در صنعت مهمان نوازی، خدمات به مشتریان یک عامل کاملاً حیاتی برای موفقیت است. رایانه ها در این زمینه از چندین جهت کمک می کنند. در بسیاری از رستوران‌ها، کارکنان انتظار می‌توانند اشکال مختلف پرداخت را در میز مهمان پردازش کنند، که به مهمان اجازه می‌دهد مستقیماً از میز خود بدون نیاز به توقف در ایستگاه مرکزی تسویه‌حساب خارج شود. این باعث حذف خطوط طولانی ناخوشایند شده است که مشتریان را آزار می دهد و جریان ترافیک در مشاغل مواد غذایی و نوشیدنی را مختل می کند. این سرویس توسط رایانه‌های کوچک دستی که تراکنش‌های کارت اعتباری را با استفاده از فناوری بی‌سیم انجام می‌دهند یا از طریق سیستم‌های فروش راه دور که با یک سیستم رایانه مرکزی تعامل دارند امکان‌پذیر می‌شود. این امر باعث بهبود تجربه غذاخوری مشتریان می‌شود که باید هدف هر غذایی باشد کسب و کار خدمات

یک نگرانی کلیدی مدیریت هر کسب و کار مواد غذایی و نوشیدنی، حاشیه سود است. در این حوزه حیاتی تجارت، کامپیوترها نیز ثابت کرده اند که ابزاری ضروری هستند. سیستم‌های رایانه‌ای به مدیریت کل فرآیند خدمات غذا از سفارش مواد مورد نیاز برای تولید اقلام منو گرفته تا پیش‌بینی مقدار اقلام برای هر دوره غذاخوری بر اساس الگوهای تاریخی کمک می‌کنند. این به کاهش هدر رفت مواد غذایی کمک می کند که بسیار گران است و از سود کسب و کار خارج می شود. همچنین به تهیه آیتم های منو از قبل کمک می کند که زمان انتظار مشتری را کاهش می دهد. رایانه همچنین می‌تواند حجم کسب‌وکار مورد انتظار را با دقت بالا پیش‌بینی کند که به مدیران اجازه می‌دهد تا به درستی کارمندان کسب و کار خود را انجام دهند. این امری حیاتی است زیرا وجود پرسنل بیش از حد در دسترس می‌تواند مقادیر غیرضروری از حقوق و دستمزد را مصرف کند و نداشتن کارکنان کافی باعث مشکلات خدمات مشتری می‌شود.

رایانه ها نیز به روش های بسیار نوآورانه ای توسط برخی از مشاغل مواد غذایی و نوشیدنی مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال، رستوران داردن که مالک و اداره کننده زنجیره های خرچنگ قرمز و باغ زیتون است، از رایانه برای کمک به انتخاب مکان های ساختمانی جدید استفاده می کند. این سیستم کامپیوتری از نرم افزاری به نام Darden Site Analyzer استفاده می کند. این نرم افزار اطلاعات حیاتی مورد نیاز برای انتخاب یک سایت را جمع آوری می کند، مانند جمعیت شناسی، فاصله تا رستوران های دیگر و اطلاعات مشتریان خاص مدل کسب و کار Darden. سپس برنامه سایت را تجزیه و تحلیل می کند و مجموعه ای از گزارش ها را برای کمک به داردن در تصمیم گیری نهایی ارائه می دهد. Darden قصد دارد نرم افزار را بهبود بخشد تا بتواند مواردی مانند اینکه آیا یک رستوران جدید Darden تأثیر منفی بر رستوران های Darden در همان منطقه دارد یا خیر، ارزیابی کند.

سیستم‌های رایانه‌ای به بخش مهمی از تمام جنبه‌های صنعت غذا و نوشیدنی تبدیل شده‌اند، آنها به تصمیم‌گیری‌های خرید، کنترل موجودی، برنامه‌ریزی و آموزش کارکنان، و جذب و حفظ مشتری کمک می‌کنند. شاخص اصلی این روند رو به رشد این واقعیت است که بسیاری از برنامه های آموزشی مهمان نوازی اکنون شامل دوره های کامپیوتر و فناوری در برنامه درسی می شوند.

هر سال، نوآوران روش‌های منحصر به‌فردی را ایجاد می‌کنند که از فناوری می‌توان برای بهبود تجربه کلی غذاخوری تجاری استفاده کرد. رایانه‌ها غذاخوری خارج از خانه را برای مصرف‌کننده تجربه لذت‌بخش‌تر و برای مدیران و صاحبان کسب‌وکار تجربه‌ای قابل مدیریت سودآورتر می‌سازند.

(ج) 2006، مارکوس باربر