مروری بر پنج پیشنهاد ارائه شده در رای گیری نوامبر شما


در ماه نوامبر ، آنها در دستور کار قرار نگرفتن تنها برای پست شهردار شهر نیویورک نیستند. همچنین پنج پیشنهاد وجود دارد که در صورت تأیید ، بلافاصله از 1 ژانویه 2022 اجرایی می شود و در قانون اساسی ایالت گنجانده می شود و اصلاح قانونگذاری ایالت در آینده را برای قانون گذاران ایالت دشوارتر می کند.

رای دهندگان مجبور نیستند در مورد همه پیشنهادات “بله” یا “نه” رای دهند. برخی از این پنج پیشنهاد به روز شده ساده در قانون اساسی ایالت است ، در حالی که برخی دیگر پیامدهای مهمی برای قوانین ایالتی و حزب در قدرت دارند.

در اینجا نکاتی را که باید قبل از ورود به محل رای گیری بدانید ، آورده ایم.

پیشنهاد رای منفی 1: به روز رسانی فرایند توزیع مجدد حالت

ایالت نیویورک در حال حاضر در حال ترسیم خطوط سنا ، مجمع و کنگره است که معمولاً توزیع مجدد نامیده می شود. تنها برای اولین بار در تاریخ دولت ، این مسئولیت ، که زمانی منحصراً تحت قانون ایالت بود ، که منجر به دعاوی حقوقی شد ، با کمیسیون مستقل توزیع مجدد تازه ایجاد شده (IRC) تقسیم می شود.

یک کمیسیون ده نفره-متشکل از چهار نامزد جمهوری خواه ، چهار نامزد دموکرات و دو نامزد جمهوری خواه و دموکرات-امسال برای اولین بار پس از همه پرسی قانون اساسی ایالتی 2014 تشکیل شد. روند توزیع مجدد بدون سیاست. IRC در حال حاضر در حال بازنویسی این خطوط پس از چند دهه انتشار داده های جدید سرشماری است.

اما اکنون ، با توجه به پیشنهاد رای منفی. 1 ، ایالت می خواهد شیوه کار کمیسیون را تغییر دهد. پیشنهاد رای گیری از رای دهندگان می خواهد تصمیم بگیرند که آیا می توان قوانین ایالتی را به موارد زیر به روز کرد:

  • حذف این قانون مبنی بر اینکه این کمیسیون باید دارای مدیران اجرایی متشکل از یک نفر باشد که توسط کمیسیونرهای جمهوری خواه و یکی از کمیسیونرهای دموکرات تعیین شده اند.به از آنجا که کمیسیون در حال حاضر دو مدیر اجرایی مشترک دارد ، این قانون پیشنهادی هیچ تاثیری بر روند توزیع مجدد فعلی نخواهد داشت. اما این می تواند یک دهه بعد ، زمانی که انتظار می رود کمیسیون دوباره ملاقات کند ، تأثیر بگذارد و امکان انتخاب دو مدیر اجرایی مشترک توسط یک حزب را باز کند. این امر ظاهر دوجانبه گرایی را بیشتر از بین می برد و مأموریت کمیسیون را برای حفظ خط مشی فرایند نقشه برداری تضعیف می کند.
  • لطفاً جدول زمانی خود را کوتاه کنیدبه قانونگذار ملی می تواند توزیع مجدد نقشه ها را تأیید یا رد کند و آنها را در تلاش دوم به کمیسیون برگرداند. طبق این پیشنهاد ، مهلت ها به تعویق می افتد و مهلت ارسال مجدد نقشه ها دو هفته کاهش می یابد. اگر قانونگذار ایالت برای بار دوم نقشه ها را رد کند ، قانونگذاران می توانند نقشه های خود را ترسیم کنند ، که باید توسط قانونگذاران و فرماندار تأیید شود. پیشنهاد یک جدول زمانبندی مختصر برای ایجاد سناریویی بود که در آن کمیسیون کمی فرصت داشته باشد تا در مورد نقشه ها به توافق برسند و قانونگذار بتواند نقشه های خود را ایجاد کند.

    با این حال ، مهلت کوتاه تر نیز به عنوان روشی معرفی شد که قانون ایالتی این نقشه ها را به موقع معرفی کرد تا نامزدها شروع به جمع آوری امضا کرده و به رای گیری اولیه ژوئن برسند. بر اساس این پیشنهاد ، نقشه های ده ساله باید از 1 نوامبر تا 15 نوامبر ارائه شوند.

  • اطمینان حاصل کنید که همه افراد در ایالت نیویورک در فرایند توزیع مجدد مشارکت دارند فقط در صورتي كه اداره سرشماري تصميم بگيرد كه آنها را در شمار خود شامل نكند-از جمله افراد غير شهروند و افرادي كه در رزروهاي بومي آمريكا زندگي مي كنند ، كه در حال حاضر به آنها “بيگانگان” گفته مي شود. اگرچه این پیشنهاد قبلاً در قانون است ، اما در قانون اساسی ایالت وجود ندارد زیرا حفاظت کمتری را ارائه می دهد. این پیشنهاد همچنین عبارت “بیگانگان” را حذف می کند.
  • در صورت موافقت 7 نفر از 10 کمیسیونر ، قانون گذاران مجلس و سنا که “اکثریت ساده” نامیده می شوند ، از نقشه های منطقه ای تصویب یا رد کنند. در حال حاضر ، قانون تصویب این نقشه ها مستلزم دو سوم قانونگذاران است ، محدودیتی که به عنوان “اکثریت مطلق” شناخته می شود ، در صورتی که مجلس و سنا تحت کنترل یک حزب (که در حال حاضر هستند) باشند. این امر پیامدهای گسترده ای دارد ، زیرا حزب قدرتمند می تواند نقشه های منطقه را بدون کمک زیاد از حزب اقلیت پیموده و احتمال دستکاری را باز بگذارد.
  • اطمینان حاصل کنید که زندانیان بازداشت شده بر اساس محل زندانی که در حال حاضر در آن زندانی شده اند ، حساب نمی شوند ، بلکه بر اساس آخرین نشانی محل اقامت آنها شناخته می شود. این بدان معناست که یکی از ساکنان شهرستان روکلند که در مرکز اصلاحات کلینتون در شهرستان کلینتون بازداشت شده است ، ساکن شهرستان راکلند شمرده می شود. این مقررات ممکن است جمعیت را در انتهای جنوبی نیویورک افزایش دهد ، که ممکن است منجر به منابع بیشتری شود. اگرچه این ماده قبلاً در قوانین ایالتی وجود دارد ، اما در قانون اساسی وجود ندارد و بنابراین در مورد ترسیم مجدد نقشه ها در سطح کنگره اعمال خواهد شد.
  • تعداد مناطق سنای ایالتی را به 63 ولسوالی تنظیم کنید، در شکل فعلی ، به جای 50 ، همانطور که در قانون اساسی ذکر شده است.
  • مفاد به اصطلاح “بلوک در مرز” را حذف کنیدبه در حال حاضر ، نقشه برداران می توانند یک محدوده منطقه ایجاد کنند که محله شما را به مناطق جداگانه قانونگذاری تقسیم می کند. در نتیجه ، محله هایی مانند ریچموند هیل و پارک ازن جنوبی در کوئینز به طور جدی از نمایندگی از هفت حوزه انتخابیه خودداری کردند. قانون پیشنهادی یک سیستم سختگیرانه ایجاد می کند که از نقشه سازان اجازه نمی دهد مرزهای منطقه را در وسط محله قرار دهند و قدرت را تضعیف کنند.

(رای “بله” یا “نه” در مورد همه اصلاحات اعمال می شود.)

پیشنهاد رای منفی 2: خواستار محیطی تمیز است

این اصلاحیه خط زیر را به لیست حقوق دولتی اضافه می کند: “هرکسی حق دارد هوا و آب پاک و محیط سالم داشته باشد.” با این حال ، این پیشنهاد مبهم است که اگر دولت این تضمین را برای New ارائه نکند ، چه اتفاقی می افتد. یورکی ها

گروه های محیط زیستی ، مانند شورای دفاع از منابع طبیعی (NRDC) ، یک گروه حامی حمایت از محیط زیست بیشتر ، از این پیشنهاد به عنوان راهی ساده اما م ofثر برای تضمین محیط سالم استقبال می کنند. این گروه در بیانیه ای که در وب سایت مجری قانون خود قرار داده است ، گفت که این اصلاحیه “ابزاری مهم برای پاسخگویی دیگران” است و به اصلاحات مشابهی که در پنسیلوانیا و مونتانا تصویب شد اشاره کرد که منجر به حفاظت بیشتر از محیط زیست شد.

با توجه به تجزیه و تحلیل پیشنهاد اتحادیه انتخاباتی ، که مزایا و معایب چنین پیشنهادی را خلاصه می کند ، سادگی این ماده می تواند انعطاف پذیری بالایی در دادگاه های نیویورک در تفسیر و اعمال مفاد آن داشته باشد. جزئیات بیشتر در مورد اجرا و تعاریف ، تعهدات و مسئولیت های مربوط به حقوق زیست محیطی مورد نیاز است. “

پیتر ایوانوویچ ، مدیرعامل مدافعان محیط زیست NY ، که کمپین اجرایی 2017 را رهبری کرد ، به Gothamist / WNYC گفت که زبان این لایحه به گونه ای طراحی شده است که “مطابق با ساختارهای نظارتی موجود” کار کند.

ایوانوویچ گفت: “این دیگر در مورد کنترل آلودگی نیست ، بلکه در مورد جلوگیری از آلودگی خواهد بود.”

پیشنهاد رای منفی 3: کوتاه کردن ثبت نام به رای ده روزه

این پیشنهاد الزام ثبت نام شما را حذف می کند تا بتوانید حداقل 10 روز قبل از هرگونه انتخابات در قانون اساسی ایالت رای دهید. سپس قانونگذار ایالتی باید قوانینی را تصویب کند که به شما اجازه می دهد کمتر از 10 روز قبل از انتخابات برای رای دادن ثبت نام کنید.

رای مثبت می تواند راه را برای ثبت نام رای دهندگان در همان روز هموار کند.

پیشنهاد رای گیری شماره 4: عدم مشارکت غیر موجه در رای گیری

در حال حاضر ، تنها راه بدست آوردن رای غایب این است که اعلام کنید یا برای بیمار شدن در رأی گیری بیش از حد بیمار هستید یا از کار افتاده اید ، یا اینکه در کشوری نیستید که برای رای گیری در روز انتخابات ثبت نام کرده اید. این پیشنهاد به شما امکان می دهد بدون نیاز به ارائه هیچ گونه توضیحی ، یک رأی غیابی کسب کنید. اما همچنین پیشنهاد شماره. 3 برای رای دادن ، در مرحله بعد قانونگذار ایالت ملزم به ارائه یک قانون ایالتی است.

اندرو کوئومو فرماندار سابق به طور موقت روند عذرخواهی را بدون عذرخواهی به دلیل همه گیری ایجاد کرد ، اما رای منفی داد. 4 این امتیاز را برای همیشه به قانون اساسی اضافه می کند. نتیجه می تواند بلیط های غایب را مانعی برای یک انتخابات واقعاً تنگاتنگ کند ، همانطور که در مسابقه اولیه شهردار مشاهده کردیم.

پیشنهاد رای منفی 5: صلاحیت دادگاه مدنی در نیویورک را گسترش دهید

در حالی که قضات یک دادگاه مدنی در نیویورک اکنون می توانند در مورد درخواست های تا 25000 دلار رای دهند ، همانطور که از سال 1983 تا کنون اتفاق افتاده است ، این پیشنهاد به آنها اجازه می دهد تا دو برابر حداکثر فعلی پرونده ها را بشنوند و تصمیم گیری کنند.

اگر این پیشنهاد اجرایی شود ، از حجم کار قضات در دیوان عالی این ایالت می کاهد. مزیت دیگر برای شما کاهش زمان رسیدگی به پرونده شما در یک دادگاه مدنی در نیویورک در مقایسه با دادگاه عالی ایالتی است که اغلب تحت فشار قرار می گیرد. بنابراین به جای اینکه ماه ها منتظر بمانید تا پرونده شما در دیوان عالی کشور رسیدگی شود ، فقط چند هفته طول می کشد.

دیدگاهتان را بنویسید