متخصص تغذیه کیست؟ مجله سلامت LifeDite


متخصص تغذیه فردی است که متخصص تغذیه است. متخصص تغذیه به شما در انتخاب رژیم غذایی مناسب و ایجاد یک برنامه غذایی سالم کمک می کند و همچنین رژیم غذایی مناسبی برای بیماران ایجاد می کند و توصیه های غذایی لازم را به بیماران ارائه می دهد.
متخصص تغذیه عادات غذایی فرد را مورد بررسی قرار می دهد و غذاهایی را که برای بیمار ضروری هستند توصیه می کند و روش صحیح عادات غذایی را به او می آموزد و بر تأثیر برنامه نظارت می کند تا از موثر بودن برنامه غذایی داده شده اطمینان حاصل کند و نتایج را گزارش کند. روش درمان
این متخصص با توجه به شرایط و نیاز خود ، برای گروه های مختلف افراد از جمله کودکان ، افراد میانسال ، بیمار ، چاق و لاغر برنامه غذایی تهیه می کند. این نوع غذا و میزان مصرف هر روز آنها را تعیین می کند.
بیماران توسط متخصص تحت نظارت قرار می گیرند تا به آنها در انتخاب رژیم غذایی مناسب با توجه به موقعیت خاص خود و تسریع روند درمان کمک کند. بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند عبارتند از دیابت ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی که شیمی درمانی یا پرتودرمانی دریافت می کنند و بسیاری از بیماری های دیگر که برای بهبود یا کنترل بیماری نیاز به تغذیه مناسب دارند.
بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند عبارتند از دیابت ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی که شیمی درمانی یا پرتودرمانی دریافت می کنند و بسیاری از بیماری های دیگر که برای بهبود یا کنترل بیماری نیاز به تغذیه مناسب دارند.

چه زمانی باید به متخصص تغذیه مراجعه کنیم؟

دولت

تمام کارها را انجام دهید و ترازو را تکان ندهید

وقتی احساس می کنید غذای بیشتری درست می کنید

وزن بسیار زیاد

بارداری

مدام به غذا فکر می کند

کلسترول بالا

آیو…

در روز رژیم درمانی ، تا 21 مارس 20 درصد تخفیف برای همه متقاضیان غذا در نظر گرفته شده است.

مقاله قبلی24 استراتژی ساده برای داشتن رژیم غذایی سالم (قسمت 2)

عضو انجمن تغذیه ایران و کانادا و انجمن ملی سیستم سلامت روش های ارزیابی تغذیه و درمان چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، کودکان و بیماری ها و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید