متخصص تغذیه هندی

در واقع بزرگترین عشق روی زمین عشق به غذاست. این نابود ناپذیر و صادقانه ترین است. این وظیفه یک متخصص تغذیه است که چاق ها را وادار به غلبه بر این عشق کند: بدون شک یکی از سخت ترین مشاغل روی زمین است. چاقی یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که انسان را فلج می‌کند، دارای تعدادی از بیماری‌های همراه است که شامل دیابت، فشار خون، آرتریت، اختلالات قلبی و مشکلات استخوانی می‌شود. بنابراین یک متخصص تغذیه هندی جایگاه بسیار مهمی در جامعه امروزی دارد.

رژیم غذایی هند به خودی خود کاملاً متعادل است. اما در چند سال گذشته بسیاری به رژیم غذایی غربی با پپسی، پیتزا و پاستا روی آورده اند که تنها دلیل اوج ناگهانی چاقی است. همچنین بسیاری با خوردن بیش از حد برنج و گندم که عمدتاً به عنوان چربی در بدن ذخیره می شوند، کنترل کالری را از دست داده اند. همچنین مطالعات ثابت کرده اند که هندی ها به دلیل ژنی که ما حامل آن هستیم، بسیار مستعد ابتلا به چاقی شکمی هستند. از این رو ما باید بیشتر مراقب باشیم تا خط چاقی را طی کنیم.

یک متخصص تغذیه هندی در کلینیک ها، بیمارستان ها یا مراکز تخصصی (مانند بیماران دیابتی، کلیه یا بخش های عروق کرونر) کار می کند. آنها به نوزادان، سالمندان، بیماران، ورزشکاران و افراد چاق کمک می کنند تا کالری و تغذیه خود را کنترل کنند. آنها به بیماران کمک می کنند تا یک برنامه غذایی سفارشی را که مخصوصاً برای آنها تهیه شده است، انجام دهند. این طرح بر اساس شغل، سن، وزن، تناسب اندام، اختلالات و سطح استرس آنها است.

متخصصان تغذیه لزوما باید از کار با مردم لذت ببرند. آنها علاوه بر کار در کلینیک ها یا بیمارستان ها ممکن است در مؤسسات دفاعی، مؤسسات آموزشی، مدارس مسکونی، کارخانه ها، مؤسسات ورزشی، و مراکز بهداشتی و تناسب اندام نیز به کار گرفته شوند. تحقیق در مورد رژیم غذایی و تغذیه نیز یک گزینه است. سازمان‌هایی مانند سازمان ملل و برخی سازمان‌های غیردولتی متخصصان تغذیه را برای کار روی رژیم‌های غذایی جدید استخدام می‌کنند.

اگر از نوشتن لذت می برید، حتی ممکن است روزنامه نگاری یا وبلاگ نویسی را با سلامت و تغذیه ترکیب کنید و در مورد برنامه های غذایی و نکات کاهش وزن بنویسید. در واقع بیشتر روزنامه‌ها، مجلات و کانال‌های تلویزیونی، متخصصان رژیم غذایی خاص خود را برای نوشتن ستون‌ها و میزبانی برنامه‌هایی در مورد کاهش وزن و پاسخ به سؤالات استخدام می‌کنند.

اگر می خواهید یک متخصص تغذیه باشید، باید مهارت های ارتباطی خوب و صبر زیادی داشته باشید. برای برانگیختن افراد چاق به پیروی از محدودیت های غذایی، به تحقیر و متقاعد کردن زیادی نیاز است. همچنین باید از تناسب اندام و سلامت خود مطمئن شوید زیرا بیماران به دنبال تمرین و تجویز خواهند بود.

اکثر رژیم های غذایی موجود برای دنیای غرب ساخته شده اند. اینها باید برای هندی ها نظارت و سفارشی شوند. همچنین بیشتر هندی ها گیاهخوار هستند و از این رو آنها خواستار یک رژیم غذایی منحصر به فرد متناسب با بدن و سبک زندگی خود هستند. از این رو، به عنوان یک متخصص تغذیه هندی، باید مایل به آزمایش و آزمایش رویکردهای مختلف باشید.