متخصصان تغذیه در قرن بیست و یکم

از آنجایی که چاقی هم در کودکان و هم در بزرگسالان در ایالات متحده به شدت افزایش می یابد، مردم اغلب به این فکر می کنند که چه چیزی باید بخورند و چه چیزی برای آنها مفید است. اطلاعات متناقض در مورد رژیم‌های غذایی (پروتئین، بدون پروتئین، کربوهیدرات‌های «خوب»، کربوهیدرات‌های «بد»، چربی‌های ترانس، و غیره) همچنان اکثر کسانی را که به رسانه‌ها گوش می‌دهند سردرگم می‌کند. متخصصان تغذیه می توانند به رمزگشایی حقایق و افسانه های مربوط به تغذیه و غذای قرن بیست و یکم و تعیین بهترین غذاها کمک کنند.

متخصصان تغذیه متخصصان مراقبت های بهداشتی هستند که به سؤالات مربوط به رژیم غذایی، سلامتی و تغذیه پاسخ می دهند. بر اساس دانش و تجربه خود، آنها می توانند در مورد آنچه برای تغذیه پیشگیرانه یا برای بیماری ها و شرایط سلامت خاص باید بخورند، راهنمایی هایی برای تغذیه سالم ارائه دهند و به برنامه ریزی وعده های غذایی و منو کمک کنند.

با افزایش سن جمعیت، افراد بیشتری برای دریافت مشاوره در مورد تغذیه مناسب به متخصصان تغذیه مراجعه می کنند. بسیاری از بیماری ها مانند مشکلات گوارشی، دیابت، بیماری های قلبی، پوکی استخوان و چاقی را می توان با تغذیه سالم بهبود یا مدیریت کرد. ورزشکاران و کودکان نیز به طور مرتب به دنبال متخصصین تغذیه هستند تا بتوانند عملکرد ورزشی خود را بهبود بخشند یا در سنین پایین‌تر به مشکلات سلامتی بپردازند.

اصطلاحات متخصص تغذیه و متخصص تغذیه گاهی اوقات به جای یکدیگر استفاده می شوند که می تواند منجر به سردرگمی شود. یک متخصص تغذیه ثبت شده، یک کارمند مراقبت بهداشتی دارای مجوز است که مدرک لیسانس خود را به پایان رسانده و در آزمون ملی که توسط انجمن رژیم غذایی آمریکا (ADA) اداره می شود، گذرانده است. یک متخصص تغذیه همان وظایف یک متخصص تغذیه را انجام می دهد، اما ممکن است بیشتر درگیر جنبه های برنامه ریزی وعده های غذایی در بیمارستان ها، خانه های سالمندان و مدارس باشد.

متخصصان تغذیه گواهی شده توسط هیئت تغذیه آمریکا یا هیئت گواهی برای متخصصان تغذیه و دارای مدارک پیشرفته در تغذیه یا پزشکی هستند. اگر فردی گواهینامه نداشته باشد، ممکن است از نظر تحصیلات یا آموزش رسمی صلاحیت های لازم را نداشته باشد. اگر با یک متخصص تغذیه مشورت می کنید، منابع آنها را بپرسید. برنامه های صدور گواهینامه وجود دارد که افراد می توانند آنها را تکمیل کنند و آموزش رسمی ارائه می دهند، اما ممکن است توسط دولت به رسمیت شناخته نشوند.

برای کسانی که با وزن یا مشکلات سلامتی دست و پنجه نرم می کنند، مراجعه به متخصص تغذیه ضروری است. آنها می توانند توصیه های درستی ارائه دهند و دستورالعمل ها و برنامه های تغذیه ای را بر اساس سلامت و سبک زندگی یک فرد توسعه دهند. توصیه های تغذیه ای فردی می تواند بسیار موثرتر از توصیه های عمومی باشد زیرا به طور خاص برای یک فرد طراحی شده است. به ویژه مهم است که در صورت داشتن مشکلات سلامتی یا وزنی، کودکان را با متخصصان تغذیه در ارتباط قرار دهید، زیرا تغییر عادات در سنین پایین‌تر آسان‌تر است.

اطلاعات تغذیه ای در قرن بیست و یکم توده ای گیج کننده از اطلاعات است که در آن ایده ها، رژیم ها و توصیه های متناقض فراوان است. تشخیص اینکه چه چیزی درست است و چه چیزی نادرست بسیار دشوار است. با متخصصان تغذیه آموزش دیده صحبت کنید تا بدانید چه غذاهایی برای شما مفید هستند و چگونه رژیم غذایی شما می تواند رژیم غذایی شما را سالم تر کند.