ما کشور را به لبخند و اخم خارجی ها گره نمی زنیم / در مورد یونان ثابت کردیم که دوران «در بزن و صورت» به پایان می رسد/ به نام پروردگار و از طرف ایران خواهیم کرد فرار نکردن از حقوق ملت


گروه سیاسی – رجانیوز: آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی بعدازظهر امروز پنجشنبه. برنامه های سفر خود را به استان های شهر محال و بختیاری ادامه داد. دیدار با جمعی از مردم این استان در ورزشگاه شهید دانش آموز برای تبریک دهه کرامت و اصل امام رضا (ع) می فرماید: اگر انسان از آن بهره مند شود او فقط به فکر خداست، کار نمی کند و در راه خدا جز نمی رود.

رئیس جمهور شهادت را مظهر نیکوکاری دانست که قبل از شهادت به مقام عظمت رسیده است، افزود: «اگر فرض کنیم که عزت به معنای بخشش قبل از درخواست است، شهید کسی است که آماده می شود تا جان خود را فدا کند. با اخلاص” دادن.

دکتر رئیسی بیش از 2500 شهید و بیش از 7000 جانباز چهارمحال و بختیاری را دلیل اخلاص استان در رعایت ارزش های مقدس و انقلابی دانست و گفت: نگاهی به سوابق شگرف ایل عشایری بیندازیم. در دفاع از کشور و انقلاب با 10 هزار کشته، نشان دهنده اخلاص عشایر در انقلاب، ارزش ها و پاسداری از دین و میهن و ناموس کشورشان است.

رئیس جمهور در ادامه شجاعت، ایثار، شجاعت، صبر و مقاومت را از شاخصه های مردم چهارمحال و بختیاری در تاریخ عنوان کرد و همواره اظهار داشت: دانش، رهبری و شاخص های راه از شاخصه های مردم چهارمحال است. این منطقه است

آیت الله رئیسی گفت که مخالفان در 40 سال گذشته سخت کار کرده اند و مردم و قبایل فعال منطقه بارها مورد آزمایش قرار گرفته اند. متذکر شد: و بارها دشمن را شکست دادند.

تسلیت به خردمندان استان که مخالفان و مخالفان و بدخواهان را ناامید کردند. رئیس جمهور گفت ایجاد امید در دل عاشقان انقلابی. ایجاد یأس و ناامیدی در دل مخالفان آرزوها و آنهایی که به آینده این کشور فکر نمی کنند.» جوانان این کشور در آتش هستند و خود به حرام بودن پول آمریکا و صهیونیست ها برکت دارند و ادعای حمایت از مردم خود را دارند که همین است. یک از خصوصیات این افراد

با اشاره به اینکه امام راحل و مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده اند که دلسوز واقعی مردم کسانی هستند که با مردم همزیستی دارند. در میان مردم و در میان مردم، دکتر رایس افزود: «امروز، اگر کسی بخواهد با شنیدن سخنان مردم باید دانست که زبان ولی فقیه و مقام معظم رهبری دغدغه ها، مشکلات و خواسته های مردم برای آبادانی کشور و آینده روشن جوانان و مردم را به رخ می کشد.

رئیس جمهور ادامه داد، مردمی که واقعاً با مردم همدردی می‌کنند، تولیدکنندگان و بی‌خانمان‌هایی هستند که در بخش‌های مختلف کشور به تولید و فعالیت می‌پردازند.» ایرانیان نگران مردان و زنان عشایری لر و بختیاری، تولیدکنندگان ترک و فارس در همه جا هستند. کشور دیروز برای حفاظت از کشور و فرزندانشان در خط مقدم بودند. و امروز سنگر خود در مقابل دشمن را سنگر تولید می داند.

آیت‌الله رئیسی گفت: دشمن نمی‌خواهد کشور به صنعت هسته‌ای خود دست یابد و توسعه یابد. صنایع پیشرفته نظامی، خودروسازی و سایر صنایع پیشرفته گفت: دشمن می داند که در این جنگ اراده ها ایران می خواهد پیشرفت کند این جنگ اراده است و خواهد بود.

رئیس جمهور گفت: در این جنگ اراده ها ما عاشق فرهنگ سردار شهید حاج قاسم سلیمانی هستیم که می گفت ما می توانیم فرهنگ ما می تواند فرهنگ پیروزی باشد. دشمن فکر نمی کرد ایران خیلی موفق باشد. آنها نمی خواهند ما در منطقه پیروز شویم. اما ایران با وجود تحریم ها و ارعاب اما گام های خوبی در جهت استقلال و کفایت برداشته است

دکتر رئیسی تاکید می کند: دشمن نمی خواهد موقعیت ایران چیره شود. اما آنها شکست خوردند و دوباره آمدند و با قلدری و سرقت کشتی های ما سعی کردند یونانی ها را تحریک کنند. اما ایران به آنها ثابت کرده که دوران «رودرروی» تمام شده است و در ازای یک کشتی. دو تا از کشتی های آنها توقیف شد، در نتیجه امروز می شنوید که یونانی ها اعلام می کنند که آن را برمی گردانند.

رئیس جمهور با طرح این سوال که تا به حال چند بار مجبور شده اید ملت ایران را امتحان کنید و به حرف های آن گوش ندهید؟ وی خاطرنشان کرد: ایران در حقوق خود جدی است. فکر می کنید اگر در کمیته اجرایی قطعنامه ای علیه ایران صادر کنید؟ آیا از موضع خود عقب نشینی خواهیم کرد؟ به نام خدا و به نام ملت بزرگ ایران ما یک قدم از موضع خود عقب نخواهیم نشست.

آیت الله رئیسی ادامه داد: شما به دلیل نفوذ سیاسی خود چندین بیانیه و قطعنامه در سازمان های بین المللی علیه ایران صادر نکرده اید؟ کجا رفتی؟ آیا در مورد فلسطین دور میز می نشینید و علیه مردم مظلوم فلسطین و مجاهدان فلسطینی تصمیم می گیرید و رأی می دهید؟ آیا این اقدامات موثر است؟ آیا کمپ دیوید، شرم الشیخ، اسلو و سایر قراردادهایی که امضا کردید با طمع فلسطینی ها و اعراب در آینده خود را شکست دادند؟ امروز آغازگر آن مجاهدین فلسطینی هستند.

رئیس جمهور گفت: در تمامی جلسات، سخنرانی ها و موضع گیری ها در داخل و خارج از کشور، من همیشه تاکید کرده ام که کشور، صنعت، کشاورزی و پیشرفت کشور را در انحصار اراده بیگانگان قرار نمی دهیم. دکتر رئیسی با بیان اینکه تمام وقت و غم ما این است که به قرارداد انتخاباتی خود عمل کنید، ادامه داد: مردم و اقتصاد را وابسته به لبخند یا اخم بیگانگان نخواهیم کرد. و به خواست خدا ما دولتی مخلص خواهیم بود و می افزاید: «بنای ما در اقتصاد مبتنی بر اجرای عدالت است.» تصمیم دولت قطع دست مستاجران، مفسدان و مافیای ریشه دار در بخش های مختلف است. کشور.

رئیس‌جمهور ادامه داد: ما ثابت کرده‌ایم که از هیچ‌کس به خاطر اقدامات خود نمی‌ترسیم. ثروت و قدرت ما شکی نیست. ما مصمم هستیم که موج رانت خواران، مفسدان و مافیا را در همه جای بخش اداری قطع کنیم. هر جا که مافیا هست در تجارت و بازرگانی از نظر مجوز به دنبال اجاره و انحصار توانمندی ها و امکانات کشور .

آیت الله رئیسی افزود: من به این نیت وارد عرصه اجرایی شدم که با تکیه بر تجربیاتم نقش و شکل مافیا و رانت خواری را تغییر دهم و در نقاط مختلف کشور خود را با حق معرفی کنم اما خدا را شکر. و با کمک شما با دستان ماهر شما مردم را قطع خواهیم کرد.

من وضعیت زندگی مردم را نه به صورت هفتگی بلکه به صورت روزانه دنبال می کنم. یادتان هست پارسال 700 خانواده روزانه تاج گذاری کردند. اما امروز باید خدا را شکر کنم. شرایط متفاوت بود.

دکتر رئیسی ادامه داد: یک روز در این کشور گفتند که اگر فردی 100 تا 200 هزار بشکه در روز نفت صادر کند، به او جایگاه ویژه ای در دولت می دهیم. اما امروز به موضع قبل از تحریم در تولید می رسیم. بدون نیاز به امضای قرارداد و نشان دادن” که این امکان پذیر است. در تجارت فعلی تراز تجاری کشور نشان دهنده موفقیت است.

رئیس جمهور با بیان اینکه همه شاخص ها نشان دهنده آینده بسیار روشن برای کشور و اقتصاد آن است، گفت: خداوند متعال را در این جنگ اراده ها شکر می کنم. من آینده کشور را در دستان جوانان مستعد شما روشن و درخشان می بینم.»

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: بر اساس قوانین مردم و خواست مردم، آنچه آینده روشن را تعیین می کند رهبران حزب الله، انقلابیون و مردم هستند.» کجای کشور مدیران ناکارآمد هستند؟ او باید به حاشیه رانده شود. ما با کسی عهد برادری نبستیم. جز به نام دین، اخلاق، معنویت، عقلانیت و عدالت رابطه ما با هر مدیری به این بستگی دارد. اگر کسی در هر نقطه از کشور ناکارآمدی نشان می دهد او حق ادامه کار در هیچ کجای کشور را ندارد.

رئیس جمهور همچنین به مدیران و مسئولان استانی این موضوع را اعلام کرد «البته در شرایط مساوی استفاده از زور را بر نیروهای جوان و با انگیزه بومی ترجیح می دهد.» امام راحل به ما آموخت که باید به جوانان اعتماد کرد و به آنها مزرعه داد.امروزه بچه ها به مزرعه نیاز دارند. و کودک باید باور کند دانستن این که این گره توسط جوانان باز می شود